Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Posplošuješ oz marginaliziraš. Lahko seka "tvoj" gozd, ampak po tvojih pravilih in ne njegovih.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Opa, to pa ne bo res. Bo pač tako kot je v pogodbi.
Kakšni pogodbi? To je več, kot zakoni v državi? Nisem odvetnik, ma vem da členi v pogodbi, ki niso skladni z zakonom, so nični. Ne trdim, da je povsod tako, ma pri nas tudi ne moreš kar naredit travnika ven iz gozda in je posek določen. Se pa lahko motim...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Kakšni pogodbi? To je več, kot zakoni v državi? Nisem odvetnik, ma vem da členi v pogodbi, ki niso skladni z zakonom, so nični. Ne trdim, da je povsod tako, ma pri nas tudi ne moreš kar naredit travnika ven iz gozda in je posek določen. Se pa lahko motim...

Se spomiš tega ? Niso američani po župi priplavali …

Kaj je TTIP
Kaj je TTIP? Transatlantic Trade and Investment Partnership (Čezatlantsko trgovinsko in naložbeno partnerstvo, v nadaljevanju TTIP) je trgovinski sporazum med Evropsko unijo in Združenimi državami Amerike, o katerem tečejo obsežna pogajanja (včasih označen tudi kot TAFTA, Transatlantic Free Trade Area).
Kaj je namen TTIP-a? Namen sporazuma TTIP je odprava ovir (tarif, različnih predpisov, omejitev naložb itd.), ki omejujejo trgovino in investicije med obema partnericama, s čimer naj bi se olajšala nakup in prodaja blaga ter storitev med EU in ZDA. Partnerici želita svojim podjetjem omogočiti tudi lažje investiranje v gospodarstvo druge pogodbenice. Partnerstvo naj bi spodbudilo ekonomsko rast na obeh straneh Atlantika.
Kakšna je vsebina TTIP-a? Zelo obsežni sporazum TTIP bo med drugim vseboval poglavja, kot so zavarovalništvo in bančništvo, telekomunikacije, sanitarni in fitosanitarni ukrepi, tehnične ovire za trgovino, javna naročila, energija in surovine, ter bo dolgoročno in pomembno vplival na številna področja našega vsakdana.
Kdo se pogaja? V imenu EU in njenih 28 držav članic za pogajalsko mizo sedi in se pogaja Evropska komisija pod vodstvom Ignacia Garcie Barcera. Na strani ZDA je glavni pogajalec trgovinski predstavnik ZDA, Michael Froman.
Kakšna je časovnica? Prvi krog pogajanj je potekal julija 2013, nadaljnji pa so organizirani vsakih nekaj tednov. V skladu s pričakovanji bi lahko sporazum sklenili v približno dveh letih, torej leta 2017. Predviden je sprejem sporazuma v Svetu ministrov EU (v imenu vlad 28 članic) in njegova potrditev v Evropskem parlamentu. Negotova ostaja možnost, da bi sporazum potrjevale tudi države članice EU posamično. Na strani ZDA trgovinski sporazum ratificira kongres. Sedanja pogajanja so tretji poizkus vzpostavitve čezatlantskega prostotrgovinskega območja (prejšnja poizkusa: 1990 in 2006).
Kakšne so koristi? Zagovorniki poudarjajo obseg trgovine in naložb med EU in ZDA (kar 30 % svetovne trgovine) in gospodarske koristi partnerstva, ki bi nastale zaradi olajšane mednarodne trgovine. Uradne študije ugotavljajo, da bi t.i. optimistični scenarij leta 2027 prinesel dvig BDP EU za 0.5% oz. 119 milijard evrov.
Kakšni so pomisleki? Kritiki opozarjajo, da bi sporazum povečal moč korporacij in omejil suverenost držav, da regulirajo trge v javnem interesu. Vključitev mehanizma ISDS v sporazum bi korporacijam omogočila, da tožijo države, kar bi skupaj s t.i. regulatornim sodelovanjem državam omejilo možnosti pri pripravi zakonodaje. Zaradi zanemarljivih gospodarskih učinkov, ki jih napovedujejo tudi najbolj optimistične projekcije, kritiki opozarjajo, da resnični razlog sporazuma ni v gospodarski rasti. Med pogostejšimi razlogi za sklenitev sporazuma kritiki navajajo ustvarjanje paralelnega pravnega okvirja po meri korporacij, možnosti za doseganje korporativnih interesov, ki niso dosegljivi znotraj ustaljenih demokratičnih postopkov in pravnih okvirjev, ustvarjanje umetnih monopolov velikih podjetij preko novih pravil o intelektualnih pravicah ter geostrateške dimenzije
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.080
113
Nikjer ni omenjeno ozemlje tuje države s katerim bi lahko razpolagali čisto po svojih željah. Lahko ga kupijo, lahko na njem gradijo, lahko kakorli drugega, ni pa to ozemlje kar postalo ozemlje tuje države, kot tudi lokacija diplomatskih predstavništev ni v svoji biti, čeprav se tam izvaja jurisdikcija države veleposlaništva. Smo pa off..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Odlično, da smo z donatorsko konferenco uspeli zbrati 1,5 mrd € za nakup orožja za Ukrajino. Še lepše pa je slišati, da se ta znesek lahko še poveča. Morda pa bodo Ukrajinci z novim orožjem le uspeli zadeti nuklearko v Zaporožju. Od tega bomo Evropejci imeli le korist, saj bomo pozimi namesto z žarnicami svetili kar z našimi telesi. Zato predlagam, da se za orožje za Ukrajino nameni vsaj še dvakrat toliko denarja, saj bo s tem možnost uničenja nuklearke toliko večja.

Ne vem: ali so evropski politiki popolnoma debilni, ali so ves čas na nekih substancah ali pa si želijo skupinske smrti. Po mojem gre sicer za prvo možnost.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Ja ker ukrajince bodo zasuznjili in delali bodo za kos kruha na dan
Ne boš verjel, takšen načrt so imeli v tretjem rajhu za Ukr.

Ironično ga bodo dokončali anglo-saksonci.


---
Kitajci in Ukr


China To Lease 3 Million Hectares Of Ukrainian Farmland
September 23, 2013 11:38 GMT


O tem poroča radio Svobodna Evropa, frontman za Cio.


June 30, 2022
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Estonija je napovedala, da bodo razen nekaterih izjem prenehali izdajati vizume ruskim državljanom. Z 18. avgustom bodo vstop onemogočili tudi Rusom, ki so jim vizume že izdali.
Evropske vrednote
IMG_20220812_103536_508.jpg




Tako so dobrodošli
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Iranian drones are reportedly beginning to be transferred to Russian control in exchange for Russia launching Iranian satellites
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.