Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Terorizem? Americani so ob napadu na Irak. Afganistan in Libijo najprej unicili vso infrastrukturo, tudi civilno, torej ze ob zacetku. Ampak tisto ni bil terorizem, kajne?

Dajmo bit malo objektivni.
Rusi nimajo pred sabo nobenega vojaškega cilja, ker bežijo. Uničujejo pa civilno infrastrukturo iz čiste hudobije. Navadni teroristi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Rusi nimajo pred sabo nobenega vojaškega cilja, ker bežijo. Uničujejo pa civilno infrastrukturo iz čiste hudobije. Navadni teroristi.

Americani smatrajo elektriko kot infrastrukturo z legitimnim vojaskim ciljem. Smo zdaj kar na enkrat spremenili standarde?

Malo poglej kaj vse so unicevali v napadih na Srbijo, pa s tem ne zagovarjam Srbije. Pa americani takrat niso bili v vojni s Srbijo. Samo malo civilne infrastrukture so jim zraven se unicili (stavbo rtv, veleposlanistva, zeleznisko infrastrukturo, obrate Crvene Zastave, kjer so proizvajali Yugote,...)

Upam, da niste pricakovali, da bodo rusi priznali poraz?
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Kaksne bombe so ze bile ko so strom vrgl srbij? Daj nam jo malo opisi da ne bos samo direkt propagando kvakal
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Americani smatrajo elektriko kot infrastrukturo z legitimnim vojaskim ciljem. Smo zdaj kar na enkrat spremenili standarde?

Malo poglej kaj vse so unicevali v napadih na Srbijo, pa s tem ne zagovarjam Srbije. Pa americani takrat niso bili v vojni s Srbijo. Samo malo civilne infrastrukture so jim zraven se unicili (stavbo rtv, veleposlanistva, zeleznisko infrastrukturo, obrate Crvene Zastave, kjer so proizvajali Yugote,...)
srbijo se je takrat sililo v kapitulacijo, ker drugače bi klali še naprej...

usa je takrat branila nekoga, rusi pa zdaj izvajajo agresijo. Če bi že delal primerjavo, bi sedaj morala usa bombardirat cilje v rusiji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
srbijo se je takrat sililo v kapitulacijo, ker drugače bi klali še naprej...

usa je takrat branila nekoga, rusi pa zdaj izvajajo agresijo. Če bi že delal primerjavo, bi sedaj morala usa bombardirat cilje v rusiji...
Nekateri so takrat v plenice kakal, oći, tata, tatice, pa jim je čez 5 let razlagal, kako jim je agresorski ZDA uničil celo Srbijo, za brezveze. Zdaj pa take naprej kvasijo...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
srbijo se je takrat sililo v kapitulacijo, ker drugače bi klali še naprej...

usa je takrat branila nekoga, rusi pa zdaj izvajajo agresijo. Če bi že delal primerjavo, bi sedaj morala usa bombardirat cilje v rusiji...
Kot sem ze napisal, pa si namerno spregledal. Nisem podpiral Srbije. So bili pa civilni objekti, po ameriskih besedah, legitimni vojaski cilji.
Tako je bilo tudi v Iraku, Afganistanu, Libiji, pa verjetno, ko so se umikali iz Vietnama, tudi niso za sabo puscali rozic.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
srbijo se je takrat sililo v kapitulacijo, ker drugače bi klali še naprej...

usa je takrat branila nekoga, rusi pa zdaj izvajajo agresijo. Če bi že delal primerjavo, bi sedaj morala usa bombardirat cilje v rusiji...
Nekateri so takrat v plenice kakal, oći, tata, tatice, pa jim je čez 5 let razlagal, kako jim je agresorski ZDA uničil celo Srbijo, za brezveze. Zdaj pa take naprej kvasijo...

Vama je bilo tole ok? Tega se se danes v zivo spomnim:

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
To je vse odvisno od kota pogleda (point of view) na situacijo. Za ruse je njihova manjsina v Ukrajini isto kot so NATU predstavljali albanci na Kosovu.
Kaj je nekaj za ruse je seveda nepomembno, ko se gre za mednarodno pravo.

Mene sicer zanima bolj tvoj pogled na to situacijo, da vidimo s kom imamo opravka na forumu...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Mogoče ne spadaš med te, Andy. Ampak kar berem od nekaterih pa zna bit točno to kar sem napisal.

Zato pa sem ze od zacetka te invazije napisal, da se ne strinjam z njo, razumem pa ruse, zakaj so sli v to.

Ampak se vedno mislim, vsaka vojna je grozna in grozljiva in je nikomur ne privoscim, zato sem tudi bil v zacetku za diplomatsko resitev, ko je bila ta se mogoca.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.