Vojna v Ukrajini 2

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.499
5.893
113
Ker se verjetno zavedaš da sedaj ta zgodba gre v nasprotje z vsem, kar so mediji z verodostojnimi informacijami sproducirali v zadnjih dveh letih?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.047
-1.311
113
Kdo je v celotni zgodbi agresor je jasno, to je Ruska federacija in to od zasedbe Krima leta 2014 naprej. ..
To nikakor ne drži. Krim in Donbas so se od Ukrajine odcepili prav enako, kot se je Slovenija odcepila od Juge, in tako kot je bila JNA agresor, ko je napadla (od nikogar priznano) Slovenijo, tako je Ukrajina agresor, ko je napadla Donbas. A sem se kaj zmotil in če da, kaj?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.047
-1.311
113
Med Nato in Ukrajinskim vojakom je samo administrativna razlika. Ukrajinski vojak je izvežban od Nato instruktorjev po nato standardih, poveljstvo ima v Pentagonu, nosi Natovo orožje in plačujejo ga Nato države, ki pošiljajo denar v Ukrajino.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.130
1.553
113
40
Čak, saj ne
To nikakor ne drži. Krim in Donbas so se od Ukrajine odcepili prav enako, kot se je Slovenija odcepila od Juge, in tako kot je bila JNA agresor, ko je napadla (od nikogar priznano) Slovenijo, tako je Ukrajina agresor, ko je napadla Donbas. A sem se kaj zmotil in če da, kaj?
Čak, saj ne pričakuješ zares, da se kdo 1500tic spravi v to vedno isto debato s teboj?

A je Moskva uskladila nakazila z inflacijo? Pol te razumem..
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.130
1.553
113
40
Ti je bilo pojasnjeno 4. dan 3 dnevne operacije.
Zdaj pa spat, jutri bo veliko za pisat in virtualno za reševat situacijo, ko bodo tovariši spet kasirali..
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.411
512
113
43
Še vedno Rdeči revirji
To nikakor ne drži. Krim in Donbas so se od Ukrajine odcepili prav enako, kot se je Slovenija odcepila od Juge, in tako kot je bila JNA agresor, ko je napadla (od nikogar priznano) Slovenijo, tako je Ukrajina agresor, ko je napadla Donbas. A sem se kaj zmotil in če da, kaj?
Zelo si se zmotil. V našem primeru ni bila vojaško vpletena nobena soseda SFRJ ali pa kaka tretja država. Posledično slovenski plebiscit ni bil izveden s pomočjo kakršnekoli vojaške formacije. V Donbasu je kar armija skrinjice dostavljala na dom. Zadeve so neprimerljive.