Vojna v Ukrajini 2

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Pa sej to je že tak standard.
Pol gor spravijo verske radikalce v Iranu in zajebejo državo, omogočijo razne radikalne grupe v Iraku, ko razsujejo državo in se potem brigajo samo še za nafto, financirajo ISIS(dokler jim ne zraste čez glavo)... Prav super so :zmaga:
Ej pozabil si nick spremenit, ko si odgovarjal sam sebi
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.767
6.224
113
Screenshot_20230911_171007_Facebook.jpg


Se spomnite kako so americani bezali v rusijo in kitajsko med zalivsko vojno?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.767
6.224
113
Do sedaj sta prebežala dva. Ta zadnji je imel nalog za aretacijo zaradi pretepa med izhodom iz vojašnice.

Lahko bi sicer prišel na sojenje v zda in takrat zbežal v Mehiko, ali pa bil pol leta v zaporu... ampak verjetno če mu ne bodo sodili kot vohunu, bo precej lepo živel kot propagandni material, kateri dokazuje kako slabo je vse na zahodu.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Takole pa nastaja ruska statistika unčenega orožja...

Že zdavnaj sem napisal da bo vojno zmagala vojska ki je ni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
Sem že precej mesecev nazaj napisal, da se rusi (državljani) ne zavedajo, da je Putin dejansko s tem razsul Rusijo in jo bo razprodal Kitajcem. Kitajci jih bodo do konca olupili, hkrati pa še zemljo pokupili. Ko bo trenutek pravi, ni malo verjetnosti, da bodo problematično ozemlje enostavno nazaj zasedli z vojsko. Rusi itak nimajo najmanjše možnosti, da karkoli naredijo.
Putin ne vem ali ne ve tega ali pa enostavno nima druge možnosti in s tem samo pridobiva čas do bankrota.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Sem že precej mesecev nazaj napisal, da se rusi (državljani) ne zavedajo, da je Putin dejansko s tem razsul Rusijo in jo bo razprodal Kitajcem. Kitajci jih bodo do konca olupili, hkrati pa še zemljo pokupili. Ko bo trenutek pravi, ni malo verjetnosti, da bodo problematično ozemlje enostavno nazaj zasedli z vojsko. Rusi itak nimajo najmanjše možnosti, da karkoli naredijo.
Putin ne vem ali ne ve tega ali pa enostavno nima druge možnosti in s tem samo pridobiva čas do bankrota.

se absolutno strinjam, Rusija je ogromna država z ogromno neizkoriščenih naravnih dobrin, od plina, nafte, redkih rud in zemjin potrebnih pri izdelavi sosodbne elektronike. Tukaj postajajo Kitajci nevarni tudi ostalim, saj bodo s poceni energenti in poceni surovinami pospeševali svojo tehnološko prednost pred ostalimi...

Rusi pa se vračajo kar par let nazaj in bodo postali kolonialna država.

tudi zahodni svet bo, če že ni spoznal, da se totalne trgovinske vojne s Kitajci ni dobro iti, predvsem EU ne. Vidimo, kakšen preboj so Kitajci naredili na letošnjem Munchenskem sejmu IAA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
Sem že precej mesecev nazaj napisal, da se rusi (državljani) ne zavedajo, da je Putin dejansko s tem razsul Rusijo in jo bo razprodal Kitajcem. Kitajci jih bodo do konca olupili, hkrati pa še zemljo pokupili. Ko bo trenutek pravi, ni malo verjetnosti, da bodo problematično ozemlje enostavno nazaj zasedli z vojsko. Rusi itak nimajo najmanjše možnosti, da karkoli naredijo.
Putin ne vem ali ne ve tega ali pa enostavno nima druge možnosti in s tem samo pridobiva čas do bankrota.

hja, on ima zaloge plina skoraj neskoncne. tud ce gazprom dela z 0. pac folk bo se bolj gagal...

pa ima zahod zaloge za se nekaj let vojne?

kaj bo orozjem, ko bo biden odletel? ce slucajno zmaga trump?

rusi so tud ze dobro vkopani, dvomim, da jih lahko ua premakne nazaj za meje. al se bojo sami umaknil al bojo pa tam ostali...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.767
6.224
113
hja, on ima zaloge plina skoraj neskoncne. tud ce gazprom dela z 0. pac folk bo se bolj gagal...

pa ima zahod zaloge za se nekaj let vojne?

kaj bo orozjem, ko bo biden odletel? ce slucajno zmaga trump?

rusi so tud ze dobro vkopani, dvomim, da jih lahko ua premakne nazaj za meje. al se bojo sami umaknil al bojo pa tam ostali...

Neskončno krat 0 je 0. Bi se pa Kitajci nedvomno smejalo in bi pisali o 15% gospodarski rasti z brezplačnim plinom.

Zahod lahko zažene industrijo kar se je tudi začelo dogajati. Ne potrebuje zalog. Vprašanje potem ali ima Rus zalog se za par let oz. v kakšnem obsegu lahko proizvaja.

Kot sem že napisal. Brez podpore senata bi trump bore malo lahko storil. Pa se med republikanci je ogromno anti komunajzerjev kateri z velikim veseljem gledajo uničevanje druge armade na svetu. Ne bi glasovali po partijskem dekretu.

Rusi so vkopani, ampak za vsako napredovanje ukrajincev skušajo narediti protinapad. Do sedaj so vsi spodleteli. In zato gre počasi. Čisto statično vojskovanje je neuporabno v sodobnem svetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
se absolutno strinjam, Rusija je ogromna država z ogromno neizkoriščenih naravnih dobrin, od plina, nafte, redkih rud in zemjin potrebnih pri izdelavi sosodbne elektronike. Tukaj postajajo Kitajci nevarni tudi ostalim, saj bodo s poceni energenti in poceni surovinami pospeševali svojo tehnološko prednost pred ostalimi...

Rusi pa se vračajo kar par let nazaj in bodo postali kolonialna država.

tudi zahodni svet bo, če že ni spoznal, da se totalne trgovinske vojne s Kitajci ni dobro iti, predvsem EU ne. Vidimo, kakšen preboj so Kitajci naredili na letošnjem Munchenskem sejmu IAA.
Se strinjam.
S tem da Kitajska bo po moje dolgoročno imela težave. Ne zaradi butaste EU, ki ne vidi 5m pred sabo, ampak zda, ki je že na veliko začela "uvažati" nazaj proizvodnjo. Pa to ne s prisilo carin, ampak s korenčkom olajšav. Kitajska podjetja že na veliko kupujejo tovarne po zda, mehiki in kanadi, ker se tega zavedajo. Eu pa glavo v pesek in pusti, da jim domačo proizvodnjo sesuvajo Kitajci.
Glede preboja: itak ni problem narediti preboj, ce te proizvodnja stane x/3 zaradi neobstoječih eko in ostalih standardov, pa material dobivaš bistveno ceneje, ker te ne zanimajo razmere v katerih delajo Afričani, za piko na i pa še plin in nafto iz Rusije dobivaš skoraj zastonj.

hja, on ima zaloge plina skoraj neskoncne. tud ce gazprom dela z 0. pac folk bo se bolj gagal...
Torej po tvoje je dolgoročno vzdržno delanje z 0? In kaj z 0 lahko narediš? Si že probal v trgovini kupit štruco kruha z 0? Tukaj edino Kitajska na veliko profitira, Rusija pa drvi v bankrot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur