Vojna v Ukrajini 2

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.935
14.807
113

Russia Re-Uses Museum Tanks - When Militaries Bring Antiques Back Into Service​

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.957
3.973
113
Možno.
Sem pa sam našel odgovor zakaj bi Američani sami sestreili drona dol, kot so bile očitno napačne prve informacije. Zato, da ga Rusi ne bi dobili v roke. Je pa zanimivo to, da te zadeve nimajo kakšnega eksploziva noter, da bi jih remote razstrelil. Po možnosti ravno takrat, ko bi MIG hotel mimo.
Sicer pa, očitno ruski piloti niso taki ''top gun''-i, da je potem narobe ocenil krivuljo približevanja in trčil z dronom.

V bistvu se je približal dronu ravno prav al kaj hočeš rečt? Glede na to da ga je sklatil, sam pa ostal cel je tole precej top-gun. Sicer pa trk še vedno ni potrjen vsaj ne iz tega kar so dali, čisto lahko je tresljal kamere samo dodan ali pa je posledica zračnega udara. Sej je logično da ne more mimo letet taka masa pa da te ne vsaj malo turbulenca strese.

A se dejansko kje vidi trčenje? Vidi se en manever kjer je letalo dokaj blizu "spuščalo gorivo", potem pa kao "kvadratki" ... v zadnjem kadru je letalo še par 10m stran. Zatrese kamero pa potem pokaže propeler pa spet kvadratki vmes. A se je suhoj statično razelektril al kaj je narobe da ni posnet trk? Pa dron ima ene 6 kamer montiranih, ja je kje bolj očiten posnetek kako ga sklati. Pa kvaliteta leč na dronu ima tako kromatsko napako da jih leta 2000 nebi dajali v kamero telefona, kaj šele fotkiča, nikakor pa ne v vojaško tehniko. Tisto spuščanje goriva je čisto možno da vključen afterburner pa kamere iz praška prikazuje kot napako zaradi zanič leče (odboj svetlobe).

Skratka zelo sem razočaran nad tole resnico, bi rekel da samo verniki lahko temu verjamejo! :p
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Meje so že zaprte? :evil:

MOBILIZING MORE SOLDIERS The second wave of mobilization in Russia has begun. Summons began to be arrive in 31
1f1f7-1f1fa.svg
regions. Running out of the same ethnic minorities as last time, more ethnic Russians will be called - increasing instability domestically.

 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.016
1.040
113
Saj gorivo je poškodovalo dron. Vidi se zvit propeler.
Pri dokaj visoki hitrosti tudi udar goriva dela štalo. Po mojem so to vse lepo rusi zmozgali in preračunali.

Problem bo le, ko bo kak drug dan zraven še kak F22, ki ga Rus ne bo videl na radarju, in se bo pilot slednjega počutil ogroženega ter pobožal sprožilec.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Kamele0N

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.957
3.973
113
Saj gorivo je poškodovalo dron. Vidi se zvit propeler.
Pri dokaj visoki hitrosti tudi udar goriva dela štalo. Po mojem so to vse lepo rusi zmozgali in preračunali.

Problem bo le, ko bo kak drug dan zraven še kak F22, ki ga Rus ne bo videl na radarju, in se bo pilot slednjega počutil ogroženega ter pobožal sprožilec.

Kje se vidi zvit propeler? Sej veš da je propeler optična iluzija, realno ga fiksno nikoli ne vidiš med vrtenjem, z ustrezno frekvenco vrtenja glede na hitrost zaslonke je lahko tudi videt kot banana ali pa celo da ima več krakov kot jih dejansko ima?

Če bi bil propeler ki s svojo obliko zagotavlja ves pogon (zračni tok) letala poškodovan pri delovnih obratih do te mere da bi bil zvit je možno samo dvoje oz. teoretično troje. Ali odlomi os ali pa odlomi sam krak propelerja, tretja opcija je da zarotira celo letalo. Samo slednje se ne zgodi ker je tu fizika in mehanika.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in mirsi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.217
5.346
113
Ne vem zakaj bi ta propeler bil del teorije zarote, ko so pa sami rusi priznali da so ga sklatli. V čemu je problem Utiševalec?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Ali se je propeler na videu sploh poganjal z motorji, al je bil ugasnjen ????
Izgleda da se vrti precej počasi, ok, lahko je sinhronizirano, (tako kot se kolesa na avtomobilih v kakšnem starem filmu vrtijo nazaj), Zviti propelerji so običaj pri electronic shutter -
Ampak ti propelerji so scentrirani na gram natančno, ali nebi takšna poškodba pri polnih obratih povzročila takšne tresljaje, da bi avion krepko zanašalo, lahko celo toliko, da bi dron razpadel?

Da bi avion zadel propeler drona, brez da bi poškodoval še stabilizator se mi zdi nemogoče, možno pa da bi se propeler skrivil zaradi udara goriva.

V katero smer je pa skrivljen? naprej ali nazaj ?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.039
98
113
k da je vse to karkoli vazno? zdej delate studije a je propeler zvit al ne... k da je vazno?

pac so ga sklatili, ne bi ga smeli, mirna bosna, gremo naprej.

Saj gorivo je poškodovalo dron. Vidi se zvit propeler.
Pri dokaj visoki hitrosti tudi udar goriva dela štalo. Po mojem so to vse lepo rusi zmozgali in preračunali.

Problem bo le, ko bo kak drug dan zraven še kak F22, ki ga Rus ne bo videl na radarju, in se bo pilot slednjega počutil ogroženega ter pobožal sprožilec.

a ti mislis, da pilot kar tako poboza sprozilec? se ti zdi, da imajo navodila za take slucaje? da imajo psihicne teste, da zna 2x premislit in odreagirat?

seveda so to rusi postudirali, dejansko so ga zrusili brez orozja. torej je "prizvok" incidenta precej manjsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333 in sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
In kdo ima prednost v luftu? Po tem lahko ugotavljamo krivdo za trčenje. desni, levi, zgornji, spodnji? kaj pa sprednji zabremza in se mu zadaj en zabije v rit? Je potrebno imet vključen transponder? Je imel rus vključenega?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.000
3.115
113
In kdo ima prednost v luftu? Po tem lahko ugotavljamo krivdo za trčenje. desni, levi, zgornji, spodnji? kaj pa sprednji zabremza in se mu zadaj en zabije v rit? Je potrebno imet vključen transponder? Je imel rus vključenega?

Saj ni treba preveč ugibat, dron je bil opremljen z najbolj dovršenimi kamerami za nadzor in Rusom če jim ga uspe dobit bo tehnologija še kako prav prišla. Pa verjetno bi ga lahko še dražje prodali Kitajcem ali pa Iranu.
So ga pač uspeli sklatiti na bolj "dovršen" način kot da vanj poslješ raketo.
 
2. okt 2007
3.661
2.117
113
Saj gorivo je poškodovalo dron. Vidi se zvit propeler.
Pri dokaj visoki hitrosti tudi udar goriva dela štalo. Po mojem so to vse lepo rusi zmozgali in preračunali.

Problem bo le, ko bo kak drug dan zraven še kak F22, ki ga Rus ne bo videl na radarju, in se bo pilot slednjega počutil ogroženega ter pobožal sprožilec.

dejansko je lahko tudi gorivo vzrok pri taki hitrosti ter poškoduje propeler. Težko verjet, da bi s cm natančnostjo Su-27 zadel samo propeler, ali pa je res imel srečo.

Glede F22, brez skrbi, so vidni na radarjih, ne iz enega, ampak mreže, tako da jih tudi RU pa še kdo drug znajo opazit. Ta stealth tehnologija je bolj namenjena tistim, ki samo iz tal opazujejo, npr. Iran, Sirija, ..... ostalim, kjer imajo večjo mrežo radarjev, pa je tudi ta F22 lepo viden.

Pa steath tehnologija danes pomeni zmanjšano vidljivost, ne nevidnost.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Ahahaha.. Ko bo rus sam povedal, da so ga pač spokali na tla, bo mirsi še vedno pisal diplomsko, da se american ni drzal pravila desnega v zraku... :)
Seveda. Tudi Rusom ne gre vse verjeti. Pa saj so tudi enkrat američani sami rekli, da so ga sami zrušili v morje (predtem pobrisali podatke), drugič, da so ga zrušili rusi ???

Zaenkrat kaže, da je dron padel zaradi izpusta goriva in ne zaradi neposrednega stika, kot trdijo amerikanci. Možno je pa še marsikaj drugega in tretjega. Lahko so ga američani sami zrušili, ker so se bali da bi rusi (tako kot iranci) prevzeli komando in bi ga lepo pristali celega kje na njihovem ozemlju. Tudi njihove animacije kažejo, da se je rus spuščal pod drona, v videu vidimo da je letel nad njim. Ampak tudi video se da preuredit, koneckoncev se vidi da je rezan, skrajšan, kvaliteta posnetka slaba, Aje še kje na kakšnem posnetku tako jasno videti, kako se med vožnjo propeler vrti? Če da prosi za link.
Od vse te zgodbice gre pomoje verjeti samo to, da imajo američani en dron manj. Kako in zakaj pa eni in drugi sami vedo in nam ne bodo povedali.
Meni se zdi obala na zadnjem posnetku precej blizu