Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Seveda, tako kot sem napisal, vse.

Izpostavil pa sem tiste, na katere nekateri preradi pozabljate.

Med drugim se vedno nelegalno okupacije vzhoda Sirije (1/3) in njeno krajo naravnih bogastev.
Kdo 'z druge strani' si upa to obsoditi?

Marsikdo, ampak mene bolj moti dejstvo, ali pa naj bo občutek, da nekateri ruski zagovorniki mirmo zanemarjate, da ne rečem celo poveličujete ruske invazije, ki jih je veliko, ali pa celo več. Poleg tega ne moremo niti zanemariti dejstvo, da ruski posegi tudi niso ravno miroljubni za tamkajšnje prebivalstvo. Niti ne moremo mimo dejstva, da ruske invazije so ekskluzivno samo ruske in so samo za rusko dobrobit in nikogar drugega, medtem ko NATO je vseeno skupek večih interesnih držav. Zato lahko rusijo bolj obsojamo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Invazijo Rusije sem obsodil ze na zacetku teme, ce pogledas.

Ce pa objavljam stanje na terenu, ki se ne ujema s propagando, ki nam je servirana, pa se ne pomeni, da navijam za koga.
Rusija je mojster propagande, to še iz časov SZ. Ne trdim, da UKR ne dela enako, ampak govoriti, da sedaj vse kar napiše Rusija drži, vse kar napiše UKR pa je samo propaganda, je zgrešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Independence Day military parade in Kyiv, 2018
Jop, slike na objavi so iz 2018. :cool:


Švicarji bodo spet jokali, da ni dost prometa....:oops1:


Rheinmetall AG last month moved production of anti-aircraft rounds from Switzerland to Germany, a move also mulled by some Swiss producers.

Španija pa:

Spanish ammunition manufacturer Fábrica de Municiones de Granada (FMG) (in 2020 it was bought by the Slovakian group MSM), located in the Spanish city of Granada, has increased the production of ammunition in recent months. In particular, the line for the production of 155-mm artillery shells is loaded at 100% at least until the end of this year, the Spanish Infodefensa reports.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.995
2.330
113
Pomurje
bla bla bla bla... kolikokrat smo že tole slišali?

A ti pa nisi "prodana duša"? Prodal si se zahodu, EU za boljši standard. Vsi smo se. Ampak smo se tako SAMI odločili. Tako kot se UA! Ne jih zdej zaradi tega zaničevat, ker grejo po istih stopinjah kot smo šli mi, z istim ciljem kot smo šli mi.

Vprašanje, koliko bo EU takratko potegnila, če želi UA v EU.

UA brez butastih rusov in agresije ne bi prišla nikoli v EU.
Nikoli ne bodo primerni za EU, tak kot šiptarji, bosanci in srbi. Že romuni in bolgari so tam kjer jim ni mesto.
Čeprav se bere fašistično, tak je.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Rusija je mojster propagande, to še iz časov SZ. Ne trdim, da UKR ne dela enako, ampak govoriti, da sedaj vse kar napiše Rusija drži, vse kar napiše UKR pa je samo propaganda, je zgrešeno.

Se strinjam. Ampak najboljso sliko na terenu dobis, ce spremljas obe strani.
Ce poskusam zbalansirati porocanje stanja na terenu, ker je jasno, da se dobiva skrivljeno sliko, se ne pomeni, da za koga navijam.
Se vedno je najboljse si poskusiti ustvariti realno stanje na terenu, kot pa da zivimo v pravljici, ki nam jo enostransko servirajo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
bla bla bla bla... kolikokrat smo že tole slišali?

A ti pa nisi "prodana duša"? Prodal si se zahodu, EU za boljši standard. Vsi smo se. Ampak smo se tako SAMI odločili. Tako kot se UA! Ne jih zdej zaradi tega zaničevat, ker grejo po istih stopinjah kot smo šli mi, z istim ciljem kot smo šli mi.

Vprašanje, koliko bo EU takratko potegnila, če želi UA v EU.

Ker po mojem je boljše vprašanje ali je bolje biti sam, ali iti na pot združitve EU/ZDA ali na pot združitve Rusiji ali Kitajski? Mi smo bili v podobnem scenariju, bili smo del komunistične Jugoslavije in zdaj smo del EU. Saj ni da nam je bilo zelo slabo za časa Jugoslavije, ampak vemo, da zelo dobro pa tudi ni bilo. Pod EU zgleda boljše. Ali pač? Verjetno nam stil življenja, da se zelo težko prišel do zahodnih izdelkov ni ravno pasal? Nekako si ne predstavljam, da bi sedaj bil omejen z ogledom cenzuriranih filmov, bral cenzurirane medije, imel na pol pahabljen internet itd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Se strinjam. Ampak najboljso sliko na terenu dobis, ce spremljas obe strani.
Ce poskusam zbalansirati porocanje stanja na terenu, ker je jasno, da se dobiva skrivljeno sliko, se ne pomeni, da za koga navijam.
Se vedno je najboljse si poskusiti ustvariti realno stanje na terenu, kot pa da zivimo v pravljici, ki nam jo enostransko servirajo.

Na tak način, kot ti sedaj pišeš, serviraš izključno izkrivljeno sliko iz RU strani.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
UA brez butastih rusov in agresije ne bi prišla nikoli v EU.
Nikoli ne bodo primerni za EU, tak kot šiptarji, bosanci in srbi. Že romuni in bolgari so tam kjer jim ni mesto.
Čeprav se bere fašistično, tak je.

no, ampak to sodi v drugo debato.

Odgovarjal sem na tvoje "prodane duše".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
Ker po mojem je boljše vprašanje ali je bolje biti sam, ali iti na pot združitve EU/ZDA ali na pot združitve Rusiji ali Kitajski? Mi smo bili v podobnem scenariju, bili smo del komunistične Jugoslavije in zdaj smo del EU. Saj ni da nam je bilo zelo slabo za časa Jugoslavije, ampak vemo, da zelo dobro pa tudi ni bilo. Pod EU zgleda boljše. Ali pač? Verjetno nam stil življenja, da se zelo težko prišel do zahodnih izdelkov ni ravno pasal? Nekako si ne predstavljam, da bi sedaj bil omejen z ogledom cenzuriranih filmov, bral cenzurirane medije, imel na pol pahabljen internet itd..

dobr... kaj je boljše ali slabše je stvar debate.

Sedaj si ne predstavljaš, kako bi bilo živet v zaprtem sistemu. Če pa bi od rojstva tako živel, pa bi ti to ne bi bilo nič nenavadno. 3-4 generacije, pa ni več sledu o zahodu.

Poglej severno korejo. Se ti zdi, da tam ljudje komaj čakajo da pridejo do "zahodnih" dobrin? Men se zdijo čisto mirni. Ker so tako navajeni. In jih nič ne obsojam. Če jim je tako ql, super. Naj živijo svoje življenje srečno.

In ja, bistvo je, da se je UA odločila združiti z Zahodom in ne z Rusijo. Zakaj, kako, ni važno. Rusija pa tega pač ni mogla prenest, da bi se UA pridružila Zahodu in jih je pač po prstih.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
dobr... kaj je boljše ali slabše je stvar debate.

Sedaj si ne predstavljaš, kako bi bilo živet v zaprtem sistemu. Če pa bi od rojstva tako živel, pa bi ti to ne bi bilo nič nenavadno. 3-4 generacije, pa ni več sledu o zahodu.

Poglej severno korejo. Se ti zdi, da tam ljudje komaj čakajo da pridejo do "zahodnih" dobrin? Men se zdijo čisto mirni. Ker so tako navajeni. In jih nič ne obsojam. Če jim je tako ql, super. Naj živijo svoje življenje srečno.

In ja, bistvo je, da se je UA odločila združiti z Zahodom in ne z Rusijo. Zakaj, kako, ni važno. Rusija pa tega pač ni mogla prenest, da bi se UA pridružila Zahodu in jih je pač po prstih.

No to ne drži popolnoma, saj imaš polno skupinj in gibanj, ki se upirajo temu in želijo spremeniti točno to v državah, kjer je to vsaj delno nedosegljivo. ŽE v RU je tega veliko. Seveda pa se lahko greš v popoln lockdown, kot je to na primeru S. Koreje, ampak to po mojem nekako ne sodi v moderno dobo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.932
14.805
113
Ha, kdo bi si mislil...

patrick-stewart-mild-shock.gif
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.029
4.552
113
Jop, slike na objavi so iz 2018. :cool:


Švicarji bodo spet jokali, da ni dost prometa....:oops1:


Rheinmetall AG last month moved production of anti-aircraft rounds from Switzerland to Germany, a move also mulled by some Swiss producers.

Španija pa:

Spanish ammunition manufacturer Fábrica de Municiones de Granada (FMG) (in 2020 it was bought by the Slovakian group MSM), located in the Spanish city of Granada, has increased the production of ammunition in recent months. In particular, the line for the production of 155-mm artillery shells is loaded at 100% at least until the end of this year, the Spanish Infodefensa reports.


A to je bila ta humanitarna pomoč SA v vrednosti 400mio :fredi:
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.472
1.846
113
na temni strani lune
Kdor v tej situaciji zagovarja ruske teroriste je kreten in bi ga bilo potrebno dati na vlak za rusijo

Enostranska propaganda in "nedovolitev" izražanja nasprotnih stališč je pa OK? Enoumje all the way....ker to je vedno bil recept za uspeh...... Oh wait.

AndY1 oz mirsi pa še kdo kateri je upravičeno ali ne označen za "rusofila", zelo kulturno in argumentirano sodeluje v tejle temi. Morda komu ni všeč njun pogled, kar pa ne pomeni da je zgrešen oz je vreden izbrisa ali odvzema moderatorske funkcije (katero btw ni nikoli izkoristil za obračunavane z drugače mislečimi, vsaj da bi jaz opazil ne).
Marsikateremu pro Ukrajinskemu uporabniku manjka malce obzira in splošne kulture v izražanju mnenj.

On topic:
Sam obsojam dejanja rusije. Ukrajini želim vse najboljše. Obenem se pa zavedam, da sta za vsak konflikt potrebna najmanj 2. Več orožja pa še nikoli ni prineslo miru. Hudo mi je žal ukrajinskih ljudi, pa tudi vseh ruskih vojakov kateri so prisiljeni v boj. Tistih pa kateri so tam po lastni izbiri in v tem uživajo sicer pa ne.

Prav tako se mi ob modus operandi zahoda in uveljavljanju sankcij/vojn proti nekomu kateri "nam" ni po godu (ne samo RU-UKR konflikt, temveč tudi zgodovinsko bolj oddaljeni dogodki) postavlja vprašanje, KDO NAS BO VAROVAL PRED VARUHI?

Sem zaradi mojega mnenja rusofil?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
Enostranska propaganda in "nedovolitev" izražanja nasprotnih stališč je pa OK? Enoumje all the way....ker to je vedno bil recept za uspeh...... Oh wait.

AndY1 oz mirsi pa še kdo kateri je upravičeno ali ne označen za "rusofila", zelo kulturno in argumentirano sodeluje v tejle temi. Morda komu ni všeč njun pogled, kar pa ne pomeni da je zgrešen oz je vreden izbrisa ali odvzema moderatorske funkcije (katero btw ni nikoli izkoristil za obračunavane z drugače mislečimi, vsaj da bi jaz opazil ne).
Marsikateremu pro Ukrajinskemu uporabniku manjka malce obzira in splošne kulture v izražanju mnenj.

On topic:
Sam obsojam dejanja rusije. Ukrajini želim vse najboljše. Obenem se pa zavedam, da sta za vsak konflikt potrebna najmanj 2. Več orožja pa še nikoli ni prineslo miru. Hudo mi je žal ukrajinskih ljudi, pa tudi vseh ruskih vojakov kateri so prisiljeni v boj. Tistih pa kateri so tam po lastni izbiri in v tem uživajo sicer pa ne.

Prav tako se mi ob modus operandi zahoda in uveljavljanju sankcij/vojn proti nekomu kateri "nam" ni po godu (ne samo RU-UKR konflikt, temveč tudi zgodovinsko bolj oddaljeni dogodki) postavlja vprašanje, KDO NAS BO VAROVAL PRED VARUHI?

Sem zaradi mojega mnenja rusofil?

kako si pa vi predstavljate mir, oz premirje,ce ne bi dobavljali orozja?

vsi lapate, da vec orozja ne bo prineslo miru. pa dejste pol povedat, kaj pa bo prineslo mir?

se bolj me zanima kako vidite prihodnost, ce se ne bi dobavljalo orozja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.861
99
48
štajerska
v principu je tako, da je vseeno kdo vojaško zmaga, miru tam še dplgo ne bo. Podobno kot kosovo ali bih
največjo korist od vsega tega imajo zda, indija, kitajska..
rečune plačuje EU in prebivalci ukrajine in rusije