Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Nekam daleč od fronte, cca 100km. GLSDB že v UA?

There was cotton in Mariupol yesterday.
According to the received data, BC and PSM warehouses were neutralized
- 2 BMP
- 1 tank
- 1 self-propelled gun
- 50 occupants in condition 200 or heavy 300.





Russian milblogger Ivan Utenkov is worried about the fate of Mariupol after yesterday's attack. "I am shocked about yesterday's attacks. The enemy definitely started something."

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

jest5

Guru
18. avg 2007
25.524
-8.403
113
Dva izseka iz teksta:
Njena mama je Ukrajinka, oče pa Rus. Sama govori rusko, zna tudi ukrajinsko, njena regija je bila rusko govoreča, kot pravi, pa se je po oranžni revoluciji v regiji začelo zmanjševanje uporabe ruščine v šoli in medijih, zadnjih nekaj let pa so bile vse ruske šole zaprte, o čemer se zdaj več ne govori. "Predsednik je v volilni kampanji leta 2019 obljubljal konec vojne v Donbasu in enakopravnost jezikov, pa smo dobili večjo vojno, njegovih obljub pa se nihče ne spomni," pojasnjuje Svetlana.

Bil je šok, ko sem prebrala na Telegramu, da je izbruhnila vojna, da so bombe v Kijevu in drugje. Ostala brez sem besed. Potem mi je kmalu pisala prijateljica iz Luganska, ki mi je napisala, naj ne bom panična, naj se pomirim in da bo vse v redu. Sami so tako živeli že osem let."

Sam tko, ker se v temi pojavljajo trditve, da pred "specialno operacijo" tam ni bilo vojne, ter da Rusi niso bili načrtno zatirani.

Sicer pa tekst vreden branja.

https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-...ajink-ki-so-zaradi-vojne-zapustile-dom/659112
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.110
2.529
113
Ter obratno nekateri ukrajinski privrženci zanikajo kakršnokoli vpletenost Ukrajine, ozeroma jih ne zanima nič, kar se je dogajalo pred 24.2.2022.
Dej najdi en razlog da lahko vkorakas v sosednjo državo, raketiras civile, posiljujes, koljes, umicujes mesta? Boga revica svetovna številka 2 je bila izzvana.
Pojdi nazaj pod kamen.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Ter obratno nekateri ukrajinski privrženci zanikajo kakršnokoli vpletenost Ukrajine, ozeroma jih ne zanima nič, kar se je dogajalo pred 24.2.2022.

Ne vidim toliko problema v tem kaj se je dogajalo pred 24.2.2022. Sam nisem niti vedel, ampak sem včeraj prebral, da izven Rusije v bivših državah SZ živi okoli 20mio rusov. To je zelo dober putinov razlog, da si želi aneksirat države ali pa dele teh držav k rusiji. Normalno je, da najprej poskusi z državnimi udari, da se zruši trenutna vlada, ki je sploh pripomogla, da se je država odcepila od SZ in s tem rusije, če to ne uspe, naseliš veliko število ruskih prebivalcev v obmejne pokrajine in sprožiš postopek odcepitve oz. priključitve rusiji. Plan je odličen, ampak način kako se to izvaja.. ne vem ali je tebi normalno to? Meni je podlo.