Vojna v Ukrajini 2

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.744
4.059
113
No kako je pa Orbanček obrnil plato...
1677244633983.png


Medvedjev bi šu pa do Poljske. Hehe kmer kljub šalabajrizmu to dejansko verjame, ali samo lapa.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
V Sloveniji imamo veliko ljudi, ki so na "ruski" oz Putinovi strani.

Med drugimi tudi moj tast, ki že tako ali tako "vse ve in se nikoli ne zmoti".

Še misliti si ne morete, kako težko se je s takim človekom pogovarjat. Jaz poskušam biti odprt za nove strani, da še bolj razumem dejanja Rusije - poskušam biti čim bolj objektiven. Moj tast (in še nekaj drugih kolegov, ki jim je Rusija bližje), nočejo niti pomislit, zakaj pot v vojno ni bila pravilna odločitev. Ne samo to, ko jim repliciraš samo enega od dejstev, zakaj je včasih povod v vojno celo smešen, te grdo pogledajo in napadejo - ker nimajo kaj za reči nazaj, nimajo kontra argumenta.

Zato se jaz več tega ne grem. Ne poslušam, ne berem in se ne pogovarjam z ljudmi, ki ne znajo poslušati in razmišlati na drugačen način.

S tastom se pač pogovarjava o kosilu in vremenu, pa še tukaj je Amerika kriva za potres v Turčiji.. Prav zanimivo je, da ti ljudje velikokrat verjamejo v vse, kar se najde na internetu..

V glavnem.. jaz poskušam razumeti obe strani.. Tudi Putina.. Res ni vse Rusija kriva, marsikaj je bilo sprovocirano. Marsikaj je "Zahod" zaigral. Ampak! Samo oz le Rusija je napadla drugo suvereno državo, le Rusija si je za svoje cilje izbrala nič krive civiliste in le Rusija jim jemlje vodo, elektriko in vse potrebno za (normalno) življenje. To še ni vse.. Tukaj je ogroooomno šolnikov, ki že imajo posledice zaradi luknje v izobrazbi, tisti, ki so izgubili starše, prijatelje in ostale sorodnike.

Po besedah znanstvenikov bodo ti ljudje potrebovali kar 4 generacije, da bodo lahko "odpustili" oz bolje rečeno pozabili na grozote, ki so se zgodile, da bosta oba naroda lahko dobra soseda. Seveda, če se še kaj vmes ne zgodi.

Imam dva prijatelja Rusa (že od otroštva v Sloveniji), pa sta oba proti vojni v Rusiji in ju je že eno leto sram. In teh ni malo.. veliko jih je.

Lp, SSS
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.300
32
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
(...)

Ampak veliko vas ignorira naslednja (in še druga)pomembna dejstva, do 2022
- da se je 2014 zgodil državni prevrat, po katerem ukrajina ni več ne samostojna in ne neodvisna
- da so bili na Krimu 1991, 1995, 2014 referendumi, rezultat vsi v prid rusiji in proti Kijevu,
- da se je Krim odcepil, postal samostojen in se potem priključil rusiji
- da je bil 2014 v Donbasu referendum, in da se je Donbas odcepil in postal samostojen.
- da je ukrajinska vojska in paravojska 2014 napadla Donbas, kar je povtročilo 15.000 žrtev 2014-2021.

(...)

Ne trdim, da sem neki politični poznavalec, ampak ko nekdo tako enostransko razmišlja, ima sigurno narobe. Tukaj ni dobre in slabe strani, sta dve strani, ki se prepirata, razlogi pa so zelo kompleksni. Enako velja za drugi ekstrem, kjer se Ukrajino prikazuje kot boge žrtve, ki se samo branijo proti zlobni Rusiji. Resnica je nekje na sredini.

Ne smemo se pustiti prepričati, da moramo zavzeti eno stran. Vojna je groza, kjer stari in zagrenjeni prepričajo mlade in naivne, da se pobijajo med seboj.

Še malo fantazije: Putin ima tukaj priložnost, da se v zgodovino zapiše kot legenda. In ne samo legenda Rusije, ampak celega sveta. Umakne vso vojsko, reče Ukrajina je mala Rusija, ampak ni vredno prelivati krvi naših bratov. Ko se stvari umirijo, naredimo referendum. Svetu bi se zmešalo, ampak čez čas bi prišel v zgodovinske knjige kot legenda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Še malo fantazije: Putin ima tukaj priložnost, da se v zgodovino zapiše kot legenda. In ne samo legenda Rusije, ampak celega sveta. Umakne vso vojsko, reče Ukrajina je mala Rusija, ampak ni vredno prelivati krvi naših bratov. Ko se stvari umirijo, naredimo referendum. Svetu bi se zmešalo, ampak čez čas bi prišel v zgodovinske knjige kot legenda.
In bi naredili referendum, ljudje bi se ponovno odločili za rusijo, zahod referendumov nebi priznal, pa smo spet na začetku v l. 2014.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
V Sloveniji imamo veliko ljudi, ki so na "ruski" oz Putinovi strani.

Med drugimi tudi moj tast, ki že tako ali tako "vse ve in se nikoli ne zmoti".

Še misliti si ne morete, kako težko se je s takim človekom pogovarjat. Jaz poskušam biti odprt za nove strani, da še bolj razumem dejanja Rusije - poskušam biti čim bolj objektiven. Moj tast (in še nekaj drugih kolegov, ki jim je Rusija bližje), nočejo niti pomislit, zakaj pot v vojno ni bila pravilna odločitev. Ne samo to, ko jim repliciraš samo enega od dejstev, zakaj je včasih povod v vojno celo smešen, te grdo pogledajo in napadejo - ker nimajo kaj za reči nazaj, nimajo kontra argumenta.

Zato se jaz več tega ne grem. Ne poslušam, ne berem in se ne pogovarjam z ljudmi, ki ne znajo poslušati in razmišlati na drugačen način.

S tastom se pač pogovarjava o kosilu in vremenu, pa še tukaj je Amerika kriva za potres v Turčiji.. Prav zanimivo je, da ti ljudje velikokrat verjamejo v vse, kar se najde na internetu..

V glavnem.. jaz poskušam razumeti obe strani.. Tudi Putina.. Res ni vse Rusija kriva, marsikaj je bilo sprovocirano. Marsikaj je "Zahod" zaigral. Ampak! Samo oz le Rusija je napadla drugo suvereno državo, le Rusija si je za svoje cilje izbrala nič krive civiliste in le Rusija jim jemlje vodo, elektriko in vse potrebno za (normalno) življenje. To še ni vse.. Tukaj je ogroooomno šolnikov, ki že imajo posledice zaradi luknje v izobrazbi, tisti, ki so izgubili starše, prijatelje in ostale sorodnike.

Po besedah znanstvenikov bodo ti ljudje potrebovali kar 4 generacije, da bodo lahko "odpustili" oz bolje rečeno pozabili na grozote, ki so se zgodile, da bosta oba naroda lahko dobra soseda. Seveda, če se še kaj vmes ne zgodi.

Imam dva prijatelja Rusa (že od otroštva v Sloveniji), pa sta oba proti vojni v Rusiji in ju je že eno leto sram. In teh ni malo.. veliko jih je.

Lp, SSS

Z vsem se strinjam u nulo.

Tole pa zahteva vseeno posebno obravnavo:
"Prav zanimivo je, da ti ljudje velikokrat verjamejo v vse, kar se najde na internetu.."

Glede na to, da na internetu najdeš tako argumente za rusijo, kot argumente proti rusiji (ali namesto rusije napišemo ukrajina, je itak vseeno) ti mora nekaj v glavi klikniti, da bolj verjameš rusiji in njihovim argumentom, kot pa nasprotno. Enako kot na internetu najdeš tako dokaze za ravno zemljo, kot dokaze za okroglo zemljo, si očitno v glavi nekaj drugače klika, da verjameš da je zemlja ravna. Čeprav tu ni nobene vmesne "resnice", kot je lahko to na primeru RU vs UKR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
No kako je pa Orbanček obrnil plato...
Poglej priponko 63935

Medvedjev bi šu pa do Poljske. Hehe kmer kljub šalabajrizmu to dejansko verjame, ali samo lapa.
Človek počasi dojema, da je poden. Na kant spravlja lastno ekonomijo, zaradi ¨prijateljev¨ iz Rusije. Dolgo ga bo to teplo.... ;)


Še malo fantazije: Putin ima tukaj priložnost, da se v zgodovino zapiše kot legenda. In ne samo legenda Rusije, ampak celega sveta. Umakne vso vojsko, reče Ukrajina je mala Rusija, ampak ni vredno prelivati krvi naših bratov. Ko se stvari umirijo, naredimo referendum. Svetu bi se zmešalo, ampak čez čas bi prišel v zgodovinske knjige kot legenda.

Če nebi naredil te ¨pizdarije¨ v UA, bi se sigurno zapisal kot legenda. Zdaj je pa isti kot Hitler v WW2, vemo kaj vse pišejo o njemu v zgodovinskih knjigat, tako bodo tudi o Putinu pisali. Žal.....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
In bi naredili referendum, ljudje bi se ponovno odločili za rusijo, zahod referendumov nebi priznal, pa smo spet na začetku v l. 2014.
Ne razumeš, da referendum, ki ni nevtralen, neodvisen in ki vsakemu normalnemu vzpodbudi dvom, to ni več referendum. Ne vem kaj ti tu ni jasno. Tudi 1000 opazovalcev ne bo naredilo ta referendum legitimen, če bo 990 opazovalcev iz rusije, 10 iz belorusije. Ne bo pa nobenega iz dejmo temu rečt bolj demokratskih držav, kar rusija in belorusija zagotov niso in tudi spet ne velja neki desničarski radikalci in neonacisti. naj bo to neka organizacija vrednega svojega imena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
93
113
no, tudi jest mislim, da vojna ni resitev. nekateri pozabljajo kako je bilo, ko so agresorji nas napadali. nekaterim je to cist ok, normalno. se pravi, ce bi rus prisel do sem, bi se s tem strinjali in obkrozilI DA, ce ne bi ze kar prej vsega rusom prepisali.

sej ne ves, a so to pol izdajalci al kaj jim spila?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Ne razumeš, da referendum, ki ni nevtralen, neodvisen in ki vsakemu normalnemu vzpodbudi dvom, to ni več referendum. Ne vem kaj ti tu ni jasno. Tudi 1000 opazovalcev ne bo naredilo ta referendum legitimen, če bo 990 opazovalcev iz rusije, 10 iz belorusije. Ne bo pa nobenega iz dejmo temu rečt bolj demokratskih držav, kar rusija in belorusija zagotov niso in tudi spet ne velja neki desničarski radikalci in neonacisti. naj bo to neka organizacija vrednega svojega imena.
Dobro js razumem, torej po tvoje niso ljudje tisti, ki odločajo o rezultatu referenduma, temveč nekdo tretji na zahodu, ki dvomi ali ne dvomi, odvisno ali mu je izid všeč ali ne. .

Referendum po tvojih merilih sploh nebi bil mogoč, npr če bi predhodne javnomnenjske raziskave kazale na to, da se utegnejo ljudlje odločit za priključitev rusiji, potem zahod, ki mu tak rezultat nebi bil povšeči, enostavno tja ne pošlje opazovalcev. ostanejo opazovalci iz rusije in belorusije, kar na zahodu vzbudi dvom, rezultata pa zato ne priznajo.
Torej zahod lahko blokira čisto vsak referendum, je tako?

Pa saj ta film smo že videli, le s to razliko, da so opazovalci iz zahodnih demokratičnih držav tam bili, vendar zate niso bili prave barve,

Kaj pa če na referendumi sploh ni mednarodnih opazovalcev, kot v primeru slovenskega referenduma? Ali to tudi vzbuja pri komu kakšen dvom v pravilnost izvedbe in rezultat?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
no, tudi jest mislim, da vojna ni resitev. nekateri pozabljajo kako je bilo, ko so agresorji nas napadali. nekaterim je to cist ok, normalno. se pravi, ce bi rus prisel do sem, bi se s tem strinjali in obkrozilI DA, ce ne bi ze kar prej vsega rusom prepisali.

sej ne ves, a so to pol izdajalci al kaj jim spila?
Saj pravim, bi bilo za vprašat prebivalce Krima, ki so rusko okupacijo na lastni koži izkusili.
Ali bi raje vojno s stotisoč žrtvami, da na koncu dobijo ukrajinski pasport in pol manjše plače in penzije, oz. ali je bilo bolje, da so obkrožili da in prepisali Krim Rusom.
Kaj misliš, kaj bi rekli?


Da bi mnogi tu raje napadli Krim za ceno stotisoč ukrajinskih in ruskih žrtev, zato da bi Krim postal spet ukrajinski, smo pa že velikokrat tu brali. Tudi zelenski je lani izdal odlok, o ponovni zasedbi Krima. Zahod in EU, torej mi pa vemo da podpiramo zelenskega.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Dobro js razumem, torej po tvoje niso ljudje tisti, ki odločajo o rezultatu referenduma, temveč nekdo tretji na zahodu, ki dvomi ali ne dvomi, odvisno ali mu je izid všeč ali ne. .

Referendum po tvojih merilih sploh nebi bil mogoč, npr če bi predhodne javnomnenjske raziskave kazale na to, da se utegnejo ljudlje odločit za priključitev rusiji, potem zahod, ki mu tak rezultat nebi bil povšeči, enostavno tja ne pošlje opazovalcev. ostanejo opazovalci iz rusije in belorusije, kar na zahodu vzbudi dvom, rezultata pa zato ne priznajo.
Torej zahod lahko blokira čisto vsak referendum, je tako?

Pa saj ta film smo že videli, le s to razliko, da so opazovalci iz zahodnih demokratičnih držav tam bili, vendar zate niso bili prave barve,

Kaj pa če na referendumi sploh ni mednarodnih opazovalcev, kot v primeru slovenskega referenduma? Ali to tudi vzbuja pri komu kakšen dvom v pravilnost izvedbe in rezultat?

No pa smo prišli do teorij zarote. Ti trdiš, da bi ali bo rezultate priredil nekdo zahoda, v praksi se je pa izkazalo, da rezultate JE priredil nekdo z vzhoda. Volja ljudstva ne izgleda da je bila izražena v Ukrajini, po tvojem mnenju, ker je drugačna kot ruska ideologija in je zato avtomatsko zahodna diktatura pofejkala rezultate in zrušila vlado. Ko je to isto storila rusija je pa zate čisto ok?

In ne, opazovalci iz zahodnih demokratskih držav to niso to, ker so na seznamu vsi črne barve, in to zame ni prava barva, ker manjka še vsaj rdeča, bela, zelena, rumena, lila pikčasta in mavrična. Šele potem je to to.

Zakaj jih v Sloveniji bilo? Ker je bil referendum izpeljan po normativih takšnih o katerih se ti očitno ne sanja in se tebi ne zdi da so potrebni. Nekaj po kavbojsko se tega ne moreš it. Zdaj če so neki standardi izvedbe referenduma ok in očitno so bili, ker niti Srbija ni podvomila o njih, potem dvoma očitno ni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
93
113
Saj pravim, bi bilo za vprašat prebivalce Krima, ki so rusko okupacijo na lastni koži izkusili.
Ali bi raje vojno s stotisoč žrtvami, da na koncu dobijo ukrajinski pasport in pol manjše plače in penzije, oz. ali je bilo bolje, da so obkrožili da in prepisali Krim Rusom.
Kaj misliš, kaj bi rekli?


Da bi mnogi tu raje napadli Krim za ceno stotisoč ukrajinskih in ruskih žrtev, zato da bi Krim postal spet ukrajinski, smo pa že velikokrat tu brali. Tudi zelenski je lani izdal odlok, o ponovni zasedbi Krima. Zahod in EU, torej mi pa vemo da podpiramo zelenskega.

ne ne, ne spet preusmerjat.

govorim o nasih, ki tako zagrizeno navijajo za rus in si zelijo da bi se nas okupiral.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Saj pravim, bi bilo za vprašat prebivalce Krima, ki so rusko okupacijo na lastni koži izkusili.
Ali bi raje vojno s stotisoč žrtvami, da na koncu dobijo ukrajinski pasport in pol manjše plače in penzije, oz. ali je bilo bolje, da so obkrožili da in prepisali Krim Rusom.
Kaj misliš, kaj bi rekli?


Da bi mnogi tu raje napadli Krim za ceno stotisoč ukrajinskih in ruskih žrtev, zato da bi Krim postal spet ukrajinski, smo pa že velikokrat tu brali. Tudi zelenski je lani izdal odlok, o ponovni zasedbi Krima. Zahod in EU, torej mi pa vemo da podpiramo zelenskega.

Kolikor sem bral se v resnici dogaja obratno, ukrajincem na teh območjih pretečene dokumente ne podaljšajo kot ukrajinske, pač pa jim izstavijo ruski dokument. Denacifikacija v pravem pomenu besede.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.259
5.893
113
blizu močvirne prestolnice
No kako je pa Orbanček obrnil plato...
Poglej priponko 63935

Medvedjev bi šu pa do Poljske. Hehe kmer kljub šalabajrizmu to dejansko verjame, ali samo lapa.
Organ ni poden, on je odličen politik. V tej vojni pa je stavil na napačnega konja, ker je mislil, da bodo pederajsarji v Bruslju počepnili. No mogoče celo bi, sploh Nemci ampak VB in ZDA so vzdignili vse skupaj in tako Rus počasi počasi tone