Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Postavil si napačno vprašanje. Za vsako državo je nekaj malega nacistov popolnoma normalna zadeva in tudi koneckoncev zdrava. Težnja naroda in države je za svojo celovitost in identiteto, le-to ti da samo pod omače rečeno nacističen um. Kar poglej hrvate in srbe, ali pa američane, kako poveličujejo svojo državo in ko grejo v svet recimo kot turisti in to kjerkoli so, domačina sprašujejo v svojem jeziku. Mi boš verjetno potrdil, da srb ali hrvat v slovenskem marketu naroči kruh v svojem jeziku, mi kot slovenci na hrvaškem ko smo na dopustu naročimo v hrvaškem jeziku. Le malokdo to naredi v slovenskem jeziku. Če pa že naročiš po slovensko, te gledajo mavrično.

Poleg tega biti nacionalist ni nič narobe, poglej Jelinčiča. Ampak on je nacionalist na zdrav način in prispeva veliko naši državi Sloveniji. Glede onih na tistem seznamu je pa popolnoma jasno, tudi tebi mislim da je, da so prišli v tujo državo delat zdraho in podporo izkazovat tistemu, ki jih bolje financira. Ali je to prav ali pa narobe... si ustvari sliko sam, saj si zelo pameten.
Ti ne ločiš nacistov in nacionalistov. S prvimi je marsikaj zelo narobe, z drugimi pa ni nič narobe, čeprav z Jelenčičem si pa zgrešil, je slab primer dobrega nacionalista. za €€€ bi on prodal državo. Kaj pa je on pravzaprav naredil za Slovenijo, razen da je gobcal populistične floskule?
Tudi Jelenčič je bil tako kot prej omenjeni že kje opazovalec na volitvah, Tja so šli zaradi izleta, zaslužka, se nažret in napit, pa kakšno p.. ... za kakšne večje zdrahe pa niso v položaju, da bi tam delali.

Zanimivo, koliko so sedaj neki opazovalci na Krimu pomembni, da ne rečem odločilni, zaradi njihovih preteklih slabih referenc bi voljo ljudstva na Krimu najraje kar neupoštevali.
Kaj bi šele rekli, če tam nebi bilo nobenih mednarodnih opazovalcev, Sem pogooglal o opazovalcih na slovenskem referendumu, pa ni google nič našel. Tudi se ne spomnim, da bi bili. Jih mi nismo imeli?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Jelinčič je zelo dober primer dobrega nacionalista. To zato, ker ugledu države na zunaj pravzaprav ne škodi, znotraj pa... No saj vemo, da ga nihče nikoli ni prav zares resno jemal. Zato je to dober nacionalist. Razlika med nacionalistom in nacistom ni tako zelo velika, samo radikalnost se spremeni. Kdaj je nekdo označen kot nacist, je zelo odvisno od geo- in demo-grafskega okolja. Recimo v Sloveniji tega skoraj ni in niti ni normalen pojav, medtem ko že na Hrvaškem je precej razširjeno, v srbiji sploh pa smo še eno generacijo nazaj živeli "pod isto streho".
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Uporabnik mirsi kar dobro prodaja svojo zgodbo, vsi mu odgovarjamo in s tem tratimo čas, dobro bi bilo da prenehamo s tem. Že dejstvo da je precej osamljen lahko pove veliko. Me pa zanima če v Rusiji obstaja forum kjer lahko nekdo izraža prozahodne poglede in imenuje stanje v Ukrajini vojna. Dvomim, na žalost je ta pravica svobode govora tu precej izrabljena in na forumih se take ljudi okarakterizira za trole, mislim da zgoraj omenjeni sodi v to kategorijo, ampak njemu na znanje: Tvoj položaj v Sloveniji ni tako slab glede na to da se tvojemu alter egu v Rusiji gotovo v hipu zgodi Sibirija in gulag. Ob komentiranju tule bi lahko mislil tudi na to, mogoče bi potem prišel do spoznanja bistvenih razlik družbenih sistemov, poimenovanja in izvajanja referendumov, poimenovanja in izvajanja pravic o samoodločanju in odcepitvi itd...
To je moj zadnji odgovor.....trolu.
Bi rekel, da bolj vi meni tratite čas, ke me vsi nekaj sprašujete, če vsakemu odgovorim boste rekli da trolam, da vedno isto nabijam, (ker ne dojamete dejstev) če ne odgovorim pa pišete da po rusko spizdim. lol. Pojma nimam kako je na ruskih forumih, ampak tudi našega nebi preveč hvalil, v določenih temah sem blokiran, se je pa res stanje z odstanitvijo Kameleona iz moredatorskega mesta popravilo. V Kameleonovih časih sem bil blokiran, ko sem napisal, da so Američani prvi vrgli atomsko bombo - po njegovem bi morali to bit rusi, in je bil blok in izbris. In podobne bedastoče.

Ampak veliko vas ignorira naslednja (in še druga)pomembna dejstva, do 2022
- da se je 2014 zgodil državni prevrat, po katerem ukrajina ni več ne samostojna in ne neodvisna
- da so bili na Krimu 1991, 1995, 2014 referendumi, rezultat vsi v prid rusiji in proti Kijevu,
- da se je Krim odcepil, postal samostojen in se potem priključil rusiji
- da je bil 2014 v Donbasu referendum, in da se je Donbas odcepil in postal samostojen.
- da je ukrajinska vojska in paravojska 2014 napadla Donbas, kar je povtročilo 15.000 žrtev 2014-2021.

Bi lahko še pisal o ukinitvi rusčine, nespoštovanju pravic manjšin, o različnih pravicah, glede na narodnost, o spremembi ustave iz nevtralnosti v približevanje natu, nespoštovanju minska, vmešavanje zda v notranje tadeve ua, ... vse to je zavestno in neizogibno vodilo v vojno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
94
113
Bi rekel, da bolj vi meni tratite čas, ke me vsi nekaj sprašujete, če vsakemu odgovorim boste rekli da trolam, da vedno isto nabijam, (ker ne dojamete dejstev) če ne odgovorim pa pišete da po rusko spizdim. lol. Pojma nimam kako je na ruskih forumih, ampak tudi našega nebi preveč hvalil, v določenih temah sem blokiran, se je pa res stanje z odstanitvijo Kameleona iz moredatorskega mesta popravilo. V Kameleonovih časih sem bil blokiran, ko sem napisal, da so Američani prvi vrgli atomsko bombo - po njegovem bi morali to bit rusi, in je bil blok in izbris. In podobne bedastoče.

Ampak veliko vas ignorira naslednja (in še druga)pomembna dejstva, do 2022
- da se je 2014 zgodil državni prevrat, po katerem ukrajina ni več ne samostojna in ne neodvisna
- da so bili na Krimu 1991, 1995, 2014 referendumi, rezultat vsi v prid rusiji in proti Kijevu,
- da se je Krim odcepil, postal samostojen in se potem priključil rusiji
- da je bil 2014 v Donbasu referendum, in da se je Donbas odcepil in postal samostojen.
- da je ukrajinska vojska in paravojska 2014 napadla Donbas, kar je povtročilo 15.000 žrtev 2014-2021.

Bi lahko še pisal o ukinitvi rusčine, nespoštovanju pravic manjšin, o različnih pravicah, glede na narodnost, o spremembi ustave iz nevtralnosti v približevanje natu, nespoštovanju minska, vmešavanje zda v notranje tadeve ua, ... vse to je zavestno in neizogibno vodilo v vojno.

Ampak veliko vas ignorira naslednja (in še druga)pomembna dejstva, do 2022

- da se je 2014 zgodil državni prevrat, po katerem ukrajina ni več ne samostojna in ne neodvisna - to je tvoja domneva.
- da so bili na Krimu 1991, 1995, 2014 referendumi, rezultat vsi v prid rusiji in proti Kijevu, - Krim je bil Ruski, ni nihče kaj dosti ugovarjal.
- da se je Krim odcepil, postal samostojen in se potem priključil rusiji - če se spomnem, je Rusija ankesirala Krim - Wiki
- da je bil 2014 v Donbasu referendum, in da se je Donbas odcepil in postal samostojen. - ta referendum ni bil uradno nikoli priznan, niti uradno izpeljan s strani UA.
- da je ukrajinska vojska in paravojska 2014 napadla Donbas, kar je povtročilo 15.000 žrtev 2014-2021. - drži.



Sej problem je, ker ti ignoriraš dejstva.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.524
-8.402
113
Na prvo žogo bi dejal da so Izraelski cilji vmešavanja diametralno nasprotni.
Niti ne. Samo na malo drugačen način se lotevajo svojih ciljev.
Izraelci so ena taka mešanica militarizma, vere, skrajno desnih idej in lastne večvrednost in v tem kontekstu tudi delujejo. V svojem lokalnem peskovniku niso nič kaj drugačni od Rusov. So si pa s svojimi lobiranjem, špijonažo, pritiski, igranjem žrtve,... zagotovili nedotakljivost pri svojem početju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Ampak veliko vas ignorira naslednja (in še druga)pomembna dejstva, do 2022

- da se je 2014 zgodil državni prevrat, po katerem ukrajina ni več ne samostojna in ne neodvisna - to je tvoja domneva.
- da so bili na Krimu 1991, 1995, 2014 referendumi, rezultat vsi v prid rusiji in proti Kijevu, - Krim je bil Ruski, ni nihče kaj dosti ugovarjal.
- da se je Krim odcepil, postal samostojen in se potem priključil rusiji - če se spomnem, je Rusija ankesirala Krim - Wiki
- da je bil 2014 v Donbasu referendum, in da se je Donbas odcepil in postal samostojen. - ta referendum ni bil uradno nikoli priznan, niti uradno izpeljan s strani UA.
- da je ukrajinska vojska in paravojska 2014 napadla Donbas, kar je povtročilo 15.000 žrtev 2014-2021. - drži.



Sej problem je, ker ti ignoriraš dejstva.
- dobro vemo, da moja domneva drži, priznal pa ne bo nihče.
- no ja, ugovarjal? smo rusom takrat nabili sankcije, Zelenski je 2019 dal ukaz, da se Krim osvobodi,....še danes tu nekdo nabija, da referendum ni bil veljaven zaradi opazovalcev, pogajanj ne more bit, dokler se rusi ne umaknejo iz ua vključno s Krimom, bi rekel, da je Krim še v igri. ... Ampak ok, če menš, da je Krim Ruski, potem lahko to črtava iz debate.
- na tvojem linku pod poglavje (repiblic of Crimea) ti lepo piše, da se je Krim osamosvojil 17.mar, šele 21.marca pa je postal del rusije. Ali ga je rusij 21.mar aneksirala, ali je krim hotel, da se priključi - točno ne piše, ampak itak je isto sranje- drugo pakovanje. Pomembno je, da tudi če ga je rusija aneksirala, ga ni od ukrajine, ampak že samostojnega.
- referendum v Donbasu ni bil nikoli na zahodu in v Kijevu priznan (podobno kot slovenski), je pa bil izveden in volja prebivalcen jasno in z veliko večino izražena.
Se je pa vlada v Kijevu tudi obvezala, da bo izvedla referendum, ampak ga ni.
- lepo, da se strinjava :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
94
113
- dobro vemo, da moja domneva drži, priznal pa ne bo nihče.
- no ja, ugovarjal? smo rusom takrat nabili sankcije, Zelenski je 2019 dal ukaz, da se Krim osvobodi,....še danes tu nekdo nabija, da referendum ni bil veljaven zaradi opazovalcev, pogajanj ne more bit, dokler se rusi ne umaknejo iz ua vključno s Krimom, bi rekel, da je Krim še v igri. ... Ampak ok, če menš, da je Krim Ruski, potem lahko to črtava iz debate.
- na tvojem linku pod poglavje (repiblic of Crimea) ti lepo piše, da se je Krim osamosvojil 17.mar, šele 21.marca pa je postal del rusije. Ali ga je rusij 21.mar aneksirala, ali je krim hotel, da se priključi - točno ne piše, ampak itak je isto sranje- drugo pakovanje. Pomembno je, da tudi če ga je rusija aneksirala, ga ni od ukrajine, ampak že samostojnega.
- referendum v Donbasu ni bil nikoli na zahodu in v Kijevu priznan (podobno kot slovenski), je pa bil izveden in volja prebivalcen jasno in z veliko večino izražena.
Se je pa vlada v Kijevu tudi obvezala, da bo izvedla referendum, ampak ga ni.
- lepo, da se strinjava :)

in ker se referenduma ne prizna, mora za to umreti 100.000+++ ljudi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Berem pa malo MMC administrator spušča v teme Ukrajine samo prorusko misleče komentarje, kam smo prišli!
Če je res tako, kot pišeš, da moderator blokira proukrajinsko misleče komentarje, je to vsekakor narobe.

Ampak se mi zdi, da tebe bolj motijo prisotni pro-ruski komentarji, kot kaj drugega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.340
5.571
113
Kaj se ti mora plest po glavi, da si tako zablojen?
Javi adminu da si vznemirjen zaradi njegovega pisanja....

Oz se lahko zmeni več nas in mu dnevno posiljamo da nas vznemirja.... Mogoče mu bomo šli na živce in ga bo sankcioniral

Ko sem jaz moderiral je bil po tkem najedanju odstranjen iz debate....sedaj pa taki lahko najedajo in infinitum!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.340
5.571
113
Kaj se ti mora plest po glavi, da si tako zablojen?
Javi adminu da si vznemirjen zaradi njegovega pisanja....

Oz se lahko zmeni več nas in mu dnevno posiljamo da nas vznemirja.... Mogoče mu bomo šli na živce in ga bo sankcioniral

Ko sem jaz moderiral je bil po tkem najedanju odstranjen iz debate....sedaj pa taki lahko najedajo in infinitum!
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
in ker se referenduma ne prizna, mora za to umreti 100.000+++ ljudi?
Očitno da. Imajo nekateri že korist od tega.

No poglej. Krim je kao okupiran že 9 let, prebivalci pod rusko okupacijo. Prebivalci Krima pa danes živijo boljše in z višjim standardom, kot njihovi vrstniki v Ukrajini.
Kaj misliš, koliko je tu takšnih, ki bi danes podprli, da UA ali Nato napade Krim, (seveda to povzroči 100.000+++ žrtev na obeh straneh), in ga osvobodijo od okupatorja in da se povrne Ukrajini ???? Js mislim da je tu takih kar večina.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.984
-1.034
113
Javi adminu da si vznemirjen zaradi njegovega pisanja....

Oz se lahko zmeni več nas in mu dnevno posiljamo da nas vznemirja.... Mogoče mu bomo šli na živce in ga bo sankcioniral

Ko sem jaz moderiral je bil po tkem najedanju odstranjen iz debate....sedaj pa taki lahko najedajo in infinitum!
Vsi, ki mislite, da vas vznemiram imate na voljo funkcijo IGNORE. Zakaj jo ne koristite?

Bi rekel da ne zato, ker vas bi kaj vznemirjalo, ampak ker ne prenesete, da bi tudi drugi prebrali drugo resnico.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.028
94
113
Očitno da. Imajo nekateri že korist od tega.

No poglej. Krim je kao okupiran že 9 let, prebivalci pod rusko okupacijo. Prebivalci Krima pa danes živijo boljše in z višjim standardom, kot njihovi vrstniki v Ukrajini.
Kaj misliš, koliko je tu takšnih, ki bi danes podprli, da UA ali Nato napade Krim, (seveda to povzroči 100.000+++ žrtev na obeh straneh), in ga osvobodijo od okupatorja in da se povrne Ukrajini ???? Js mislim da je tu takih kar večina.

a dej dej, za en krim pa res ne bi rabili 100.000 žrtev. Tok nesposobni pa tud Rusi niso!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Javi adminu da si vznemirjen zaradi njegovega pisanja....

Oz se lahko zmeni več nas in mu dnevno posiljamo da nas vznemirja.... Mogoče mu bomo šli na živce in ga bo sankcioniral

Ko sem jaz moderiral je bil po tkem najedanju odstranjen iz debate....sedaj pa taki lahko najedajo in infinitum!
Mene v resnici ne vznermirja do takšne meje, da bi bil potreben kakšen ukrep. Mi je pa kvečjemu čudno, kako lahko s takšnim razmišljanjem živi v Sloveniji. Bi pričakoval, da bi mu bilo boljše v Rusiji ali Srbiji.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.782
6.816
113
FpuyqeiWIAMeEyP