Vojna v Ukrajini 2

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
kak je lahko dezerter, ce je ze pred vojno bil v sloveniji?

fak, pa kok si to naporen.

5.

kaj poreces na prisotnost ruske vojske na zadnjem refrendumu v ua?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
sprasujem po zadnjem referendumu. ze cetrtic.
Za zadnji referendum velja isto. Ne verjemi vsem neumnostim, sploh pa ne neki politični propagandi.
Opazovalci niso nič takega videli.
A se strinjate, da bi zadnje referendume ponovili pod nadzorom nevtralnih mednarodnih sil? Da/Ne ? Kot je predlagal Musk, pa ga je ukrajina hitro dala na črno listo.

Kdo pa naj bi v vojnih razmerah skrbel za varnost pred volišči če ne vojska?
V zda kje ni nobene vojne, je v primeru potrebe za to pristojna policija
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
imamo miljavznt posnetkov, ko hodi vojska s komisijo po stanovanjih.

ce ustava ua dopusca take referendume, sem za.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
kak je lahko dezerter, ce je ze pred vojno bil v sloveniji?

fak, pa kok si to naporen.

5.

kaj poreces na prisotnost ruske vojske na zadnjem refrendumu v ua?
Decembra lani je bilo pred vojno?
"Tako je prepričan 20-letni Sergej, ki je decembra lani pobegnil iz Rusije in je nastanjen v Azilnem domu v Logatcu.........Sergej namreč pod nobenim pogojem ni želel sodelovati v vojni v Ukrajini in se je z begom izognil mobilizaciji." Kaj pa je to drugega kot dezerterstvo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
a sam ne ves kaj pises?

Tudi Ukrajinci so bili v prvih dneh vojne v Ljubljani kar glasni.
Še spored ljubljanske opere jim ni bil povšeči in so protestirali proti play listi.
Sedaj so se mali umirili. Bi bilo prav, da jih kot ukrajini prijateljska država vrnemo nazaj v Ukrajino, da pomagajo v boju proti okupatorju, ne pa da nudimo potuho dezerterjem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
imamo miljavznt posnetkov, ko hodi vojska s komisijo po stanovanjih.

ce ustava ua dopusca take referendume, sem za.
Sem rekel da ne verjemi vsega, kar kdo nalima na net. Kaj ti veš, kaj se je res dogajalo.

Vsaka demokratična država dopušča referendume. Če jih ne, potem ni demokratična.

Če Kitajska ali srbska ustava ne dopuščata odcepitve, potem ne bo nič z odcepitvijo Kosova ali Tajvana? Al boš pri Tajvanu obrnil ploščo?
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.434
113
Notranjska
Sem že zasdnjič, in že tudi 10x prej prebral, ampak js nisem spraševal kako so se rusi vmešavali v UA referendum, ampak kako so se rusi vmešavali v volitve v zda in vplivali na rezultat ameriških volitev. To pa nisi napisal.
Malo so pobrskali po serverju Demokratske stranke in dali ven nebroj dokumentov, seveda lahko veselo pišeš kje so dokazi?
Tudi v redu vendar v krogih kjer se je to dogajalo in to je ameriška administracija so vedeli kaj se dogaja in so dali Putinu na znanje on se je špilal butalca kot ti, zdaj se pa čudi zakaj zahod daje orožje Ukrajini. Enkrat je vsakomur dovolj.

Fiona Hill
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.434
113
Notranjska
Prozahodna vlada ni bila legalno izvoljena, na oblast je prišla s prevratom. Zadnji legalni predsednik je bil Janukovič, in takrat je vlada z veliko večino odločila za povezave z rusijo. Torej po tvoji logiki - kar je janukovičeva vlada z večino sprejela, mirno lahko rečemo, da se itak ve, da si Ukrajina želi povezave z rusi in noče nata.
Ja so bili protesti, ampak bili so tudi kontraprotesti, pa še deli države so se zaradi državnega prevrata in nasprotovanja prozahodni vladi odcepili z referendumom. In vi to ignorirate, kot da se ni zgodilo - in nabijate kot da si v odcepljenem Donbasu in Krimu želijo nata.


Referendum bi moral biti, da se preveri, kaj si prebivalci mislijo o vstopu v nato. Ker trditve, da si ukrajinci želijo vnato ni točna, nekateri morda ja, nekateri pa ne. Ukrajina ni samo Zelenski in Kijev, pravite da je tudi Krim in Donbas, in tam se itak ve, da si prebivalci ne želijo nata. A oni nimajo pravice glasu in odločanja kaj bo z njimi?

Ja referenduma ne bo, tudi na Švedskem in Finskem ga ne bo, ker bi utegnil izid pokazat, da so ljudje proti natu. Demokracije pa več ni. Referendum je najvišja stopnja demokracije.
Janukovič je bil izvoljen na ruski način to najbrž tudi veš. Ali ti spomin peša ko je njegov nasprotnik hodil okoli z zabuglo glavo zaradi zastrupitve?
Mislim ej če ti je način pridobivanja in izvrševanja oblasti na ruski način se lahko pridružiš tudi Kavkaškem klanu brez jezikovnih barier.

Bill Browder
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

delter333

Guru
21. maj 2010
1.735
1.434
113
Notranjska
Sem rekel da ne verjemi vsega, kar kdo nalima na net. Kaj ti veš, kaj se je res dogajalo.

Vsaka demokratična država dopušča referendume. Če jih ne, potem ni demokratična.

Če Kitajska ali srbska ustava ne dopuščata odcepitve, potem ne bo nič z odcepitvijo Kosova ali Tajvana? Al boš pri Tajvanu obrnil ploščo?
Verjamemo naj tebi? Pravi dobričina ki širi rusko razsvetljenstvo! Ob tem je pravzaprav najbolj žalostno da širiš način postopanja Putinovega aparata.
Trpi pa Ukrajinsko in Rusko ljudstvo ampak zate je pa režim superioren!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
A ga rabijo? Referendum mislim? Kake pa ti klatiš...
Za zagovarjanje trditve, kako ukrajinci, švedi, finci želijo v nato vsekakor potrebuješ referendum. Brez referenduma take treditve nimajo nobene osnove.
Saj enako je tudi za zagovarjanje trditve, da prebivalci Donbasa, Krima... želijo v Rusko državo, tudi potrebuješ referendum. Rusi so ga naredili, nato si ga pa ne upa, ker ve, da bi utegnil bit izid čisto drugačen od željenega. .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Verjamemo naj tebi? Pravi dobričina ki širi rusko razsvetljenstvo! Ob tem je pravzaprav najbolj žalostno da širiš način postopanja Putinovega aparata.
Trpi pa Ukrajinsko in Rusko ljudstvo ampak zate je pa režim superioren!
Trpi ukrajinsko in rusko ljudstvo, pa tudi nam se pozna na položnicah. In še bolj bodo trpeli z nami vred, saj vojna samo eskalira, mi prilivamo bencinna ogenj, EU pa je globoko vmešana v konflikt, čeprav UA ni ne članica EU in ne Nata. Pa kaj se nas tiče spor med rusijo in ua? Ki ga pravzaprav brez vmešavanja zahoda sploh nebi bilo ???? Počasi se začenja 3.sv vojna.

Vse to pa zato, ker se je 2014 zgodil državni prevrat v režiji zda, ker ukrajina ni spoštovala sporazumov iz Minska, in ker se je v naprotju z dogovorom, ko se je ločevala od rusije približevala natu. Do leta 2019 je imela UA nevtralnost zapisano v ustavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Trpi ukrajinsko in rusko ljudstvo, pa tudi nam se pozna na položnicah. In še bolj bodo trpeli z nami vred, saj vojna samo eskalira, mi prilivamo bencinna ogenj, EU pa je globoko vmešana v konflikt, čeprav UA ni ne članica EU in ne Nata. Pa kaj se nas tiče spor med rusijo in ua? Ki ga pravzaprav brez vmešavanja zahoda sploh nebi bilo ???? Počasi se začenja 3.sv vojna.

Vse to pa zato, ker se je 2014 zgodil državni prevrat v režiji zda, ker ukrajina ni spoštovala sporazumov iz Minska, in ker se je v naprotju z dogovorom, ko se je ločevala od rusije približevala natu. Do leta 2019 je imela UA nevtralnost zapisano v ustavi.
Nobenega državnega prevrata v režiji zda ni bilo. Vse to je samo slab izgovor Rf in njihovih medijev za slepe vernike kot si sam, da se lahko grejo te agresije nad suvereno državo. Zakaj meniš, da se ima rusija pravico vmešavat v notranje politični spor v tuji državi, Eu se pa ne sme, zgolj zato, da boš ti plačeval nižje položnice?
 
Trpi ukrajinsko in rusko ljudstvo, pa tudi nam se pozna na položnicah. In še bolj bodo trpeli z nami vred, saj vojna samo eskalira, mi prilivamo bencinna ogenj, EU pa je globoko vmešana v konflikt, čeprav UA ni ne članica EU in ne Nata. Pa kaj se nas tiče spor med rusijo in ua? Ki ga pravzaprav brez vmešavanja zahoda sploh nebi bilo ???? Počasi se začenja 3.sv vojna.

Vse to pa zato, ker se je 2014 zgodil državni prevrat v režiji zda, ker ukrajina ni spoštovala sporazumov iz Minska, in ker se je v naprotju z dogovorom, ko se je ločevala od rusije približevala natu. Do leta 2019 je imela UA nevtralnost zapisano v ustavi.

definiraj NAM... meni se višje položnice ne poznajo iz naslova vojne v UA, amapk abolj zaradi pajacev, ki pač ne znajo podjetij vodit, ker so apetiti preveliki itd. Lahk greš pa v kontra smer in začneš manjpomembne dejavnike (take in drugačne plačljive dtoritve, dobrine itd) pošiljat v likvidacijo......pa bo takoj več cekinov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Nobenega državnega prevrata v režiji zda ni bilo. Vse to je samo slab izgovor Rf in njihovih medijev za slepe vernike kot si sam, da se lahko grejo te agresije nad suvereno državo. Zakaj meniš, da se ima rusija pravico vmešavat v notranje politični spor v tuji državi, Eu se pa ne sme, zgolj zato, da boš ti plačeval nižje položnice?
Ah kakšno sprenevedanje. Smo slišali Nulandovo, ki je priznala, da so v Ukrajini "širili demokracijo" in se vmešavali v notranje zadeve ukrajine, pa slišali, kako so američani kadrirali, kdo je najbolj primeren da zaseda kakšno mesto v vladi. Da ti tuja država postavlja ministre, pa ni nikoli lastnost suverenih držav, ampak je lastnost marionetnih držav. Tako da lahko mirne duše rečemo, da ukrajina od državnega prevrata dalje ni ne neodvisna in ne suverena država. Tako da Putin ni napadel nobene suverene države.

Zaenkrat plačujemo samo višje položnice, ampak samo zaenkrat. vojna samo eskalira, mi smo vanjo globoko vpleteni, ko bodo ukrajinci poleg orožja potrebovali še vojake, jim bomo pa poslali še vojake. Pa saj bodo na meji preoblekli uniformo, bomo rekli da niso naši, ampak prostovoljci, in bomo tako pretentali Ruse, da ne bodo mislili, da imamo mi kaj pri tem. Saj da se na fronti že sedaj precej poljsko pogovarjajo, je že dolgo znano.

Ko so nazadnje nemški tanki napadali ruse, se na koncu rusi niso ustavili na svojih mejah, ampak so nadaljevali v Berlin in uničili tiste, ki so jih napadali. Si želimo ponovitve???? zaradi neke Ukrajine, ki ni ne članica EU in ne Nata? in je najbolj revna in skorumpirana država v evropi, ki ne spoštuje najbolj temeljnih vrednot EU.
Si želimo ponovitve, ali smo tako prepričani v svojo superiornost (kot Nemci 1941), da nam nihče nič ne more, tudi jedrska velesila ne?
50 let star počasni ukrajinski dron je brez težav neovirano letel skozi tri nato države do Zagreba, vi pa mislite da supersonične rakete s kakšno jedrsko konico ne morejo, da lahko vse sesujemo japajade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd