Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
dobro jutro! gremo naprej...

Torej mi ne vemo, kaj se je dogajalo, ti pa veš? Mi, ki smo videli video posnetke, ki delujejo precej pristno smo naivni, ampak ti pa veš da je bilo drugače.

Seveda jih država dopušča. Ampak odvisno od vprašanja na referendumu. In da ti ena regija reče, da bi se odcepila in se pridružila "sovražni" državi, to seveda ne pomeni nič dobrega.

Ne vem glede Kitajske ali Srbske, ubistvu ne vem niti UA ustave, niti pojma nimam o postopkih. Ampak če mednarodna skupnost, ki ima en kup pravnih strokovnjakov pravi, da ni pravne podlage za odcepitev jim sigurno bolj verjamem kot tebi. Seveda je z zakoni tako, da si jih lahko vsak drugače interpretira...

Očitno je interes, da se Donbas ne odcepi. Sicer tud ne vem, zakaj si rusi še vedno tako zelo želijo to ozemlje, opustošeno, izropano, izseljeno in v ruševinah. A se gre le še za princip in tisto žito?
Ja, smo gledali posnetke, meni je tudi duh iz Kijeva deloval pristno, pa ET tudi.
Lažejo ti o dogodkih, ki so se zgodili sredi Ljubljane, pred očmi tisočih, ti pa misliš, da se ti o ukrajini ne.
Samo za primer, protesti v ljubljani - ob 5.popoldan so poročali o par deset protestnikih, in poročanje podkrepili z posnetki, posnetimi še preden se je protest začel, ko je bil trg skoraj prazen. V resnici je bilo včasu poročanja protestnikov več tisoč.

Dopušča ali ne, kakorkoli, volja ljudi je bila izražena, sicer pa, ali je referendum sploh potreben, ker v primeru ukrajine, švedske in finske, pravite da ni potreben, saj pravite da se itak ve. ????? :evil: Ali ni referendum po najnovejših demokratičnih standardih samo zapravljanje denarja?.

ZN imajo v svojih papirjih tudi kaj napisano o odcepitvah, pomoči tuje države ogroženi manjšini..... zahodni pravni strokovnjaki že lahko pravijo neka, ampak ruski in še kateri pa menijo drugače.
Komu ti verjameš, tistemu pravnemu strokovnjaku, ki je Makoterjovo kot krivo obsodil na 30 let, ali tistemu pravnemu strokovnjaki, ki je rekel da ni nič kriva? Pa to ni najboljši primer, ker sta v primeru makoterjeve oba strokovnjaka na isti strani.
Pa ne samo referendumi, očitno se tudi sme napast drugo državo, saj je napad na Irak, Libijo, Srbijo.... ostal nekaznovan, in noben od te mednarodne skupnosti strokovnjakov ga ni preveč obsojal.

Ja očitno je interes zahoda, da se donbas ne odcepi. Zakaj, sem napisal v postu malo višje. Lahko se pa vprašaš tudi obratno, zakaj si ukrajina in z njo predvsem zahod še vedno želijo to ozemlje, kljub jasni volji prebivalcev, da se odcepijo k rusiji ????
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: damirj in Ytbnd

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
Ja, smo gledali posnetke, meni je tudi duh iz Kijeva deloval pristno, pa ET tudi.
Lažejo ti o dogodkih, ki so se zgodili sredi Ljubljane, pred očmi tisočih, ti pa misliš, da se ti o ukrajini ne.
Samo za primer, protesti v ljubljani - ob 5.popoldan so poročali o par deset protestnikih, in poročanje podkrepili z posnetki, posnetimi še preden se je protest začel, ko je bil trg skoraj prazen. V resnici je bilo včasu poročanja protestnikov več tisoč.

Dopušča ali ne, kakorkoli, volja ljudi je bila izražena, sicer pa, ali je referendum sploh potreben, ker v primeru ukrajine, švedske in finske, pravite da ni potreben, saj pravite da se itak ve. ????? :evil: Ali ni referendum po najnovejših demokratičnih standardih samo zapravljanje denarja?.

ZN imajo v svojih papirjih tudi kaj napisano o odcepitvah, pomoči tuje države ogroženi manjšini..... zahodni pravni strokovnjaki že lahko pravijo neka, ampak ruski in še kateri pa menijo drugače.
Komu ti verjameš, tistemu pravnemu strokovnjaku, ki je Makoterjovo kot krivo obsodil na 30 let, ali tistemu pravnemu strokovnjaki, ki je rekel da ni nič kriva? Pa to ni najboljši primer, ker sta v primeru makoterjeve oba strokovnjaka na isti strani.
Pa ne samo referendumi, očitno se tudi sme napast drugo državo, saj je napad na Irak, Libijo, Srbijo.... ostal nekaznovan, in noben od te mednarodne skupnosti strokovnjakov ga ni preveč obsojal.

Ja očitno je interes zahoda, da se donbas ne odcepi. Zakaj, sem napisal v postu malo višje. Lahko se pa vprašaš tudi obratno, zakaj si ukrajina in z njo predvsem zahod še vedno želijo to ozemlje, kljub jasni volji prebivalcev, da se odcepijo k rusiji ????

tukaj se gre za princip, da se na Evropskih tleh z orožjem pač ne odloča svojih želja. Pač so se odločili, da je treba bullya prizemljit. Naj se umakne na svoje ozmelje, zgradi zid in naj se liže tam s kitajsko in severno korejo, vse zahodno pa naj pusti pri miru.

Misije v Iraku, libiji in srbiji so bile z namenom zrušit režime, ki so kao ogoržali svetovni mir. Sej veš, good guys in bad guys. Pa to ne pomeni, da podpiram te akcije. Sicer sem bil pa itak še premlad takrat, da bi se ukvarjal s tem. Jih pa razumem. Čeprav za Irak se cel svet smeje američanom in tisti epruveti. Ampak drek so pa vseen naredili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Seveda je jasno. In tudi prebivalci teh dežel si želijo, da je tam država Rusija. Kar so potrdili na referendumih. Tudi to bi moralo bit jasno.
Gre pa za zgodovinsko ruske pokrajine, kjer rusi živijo že stoletja.

Problem pa je nastal, ker so si teh dežel zaželeli tudi američani, ki so tudi za ta namen s prevratom zamenjali vlado v Kijevu in nastavili svojo marionetno vlado, ki bi jim dala pravice do postavljanja vojaških baz in izkoriščanja tega bogastva.
Tudi jaz bi z ruskim vojakom za hrbtom ki ima roko na pištoli glasoval za rusijo...
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
tukaj se gre za princip, da se na Evropskih tleh z orožjem pač ne odloča svojih želja. Pač so se odločili, da je treba bullya prizemljit. Naj se umakne na svoje ozmelje, zgradi zid in naj se liže tam s kitajsko in severno korejo, vse zahodno pa naj pusti pri miru.
Se strinjam zato je treba ukrajince, ki so l.2014 začeli napadat Donbas, in povzročilo 15000 žrtev treba kaznovat. Ni Donbas last ukronacijev iz Lvova in Kijeva, niti to ni njihovo ozemlje, Donbas pripada prebivalcem Donbasa, ki so se odločili, da ne mislijo živet pod kijevskim režimom, in so se najprej osamosvojili, nato pa priključili Rusiji.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.029
4.552
113
Se strinjam zato je treba ukrajince, ki so l.2014 začeli napadat Donbas, in povzročilo 15000 žrtev treba kaznovat. Ni Donbas last ukronacijev iz Lvova in Kijeva, niti to ni njihovo ozemlje, Donbas pripada prebivalcem Donbasa, ki so se odločili, da ne mislijo živet pod kijevskim režimom, in so se najprej osamosvojili, nato pa priključili Rusiji.
In zakaj potem Rusi tolčejo po celi Ukrajini, če so prišli samo pomagati v Donbas?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.029
95
113
Se strinjam zato je treba ukrajince, ki so l.2014 začeli napadat Donbas, in povzročilo 15000 žrtev treba kaznovat. Ni Donbas last ukronacijev iz Lvova in Kijeva, niti to ni njihovo ozemlje, Donbas pripada prebivalcem Donbasa, ki so se odločili, da ne mislijo živet pod kijevskim režimom, in so se najprej osamosvojili, nato pa priključili Rusiji.

fak fak fak fak fak...

trombaš kot en pokvarjen radio. skoz eno in isto. vsakih 10 postove ene in iste trditve, že zdavnaj dokazane za lažne.

Donbas regija, ozemlje je last UA. Kdo se je kaj odločil ni dokazano. Referendum so izpeljali pro-ruski akterji. Torej vse skupaj smrdi do neba.

Kot sem že napisal - lahko bi rusija zorganizirala nadzor ZN pri referendumu. Takemu bi še verjel. In marsikaj bi bilo drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K