Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Poglej kako potekajo referendumi v Sloveniji, recimo lanski, ki so bili in primerjaj kako je to bilo izpeljano tam v Ukrajini. Pa kje je bila pri nas vojska takrat.. koliko vem ni bilo vojakov na volilnih enotah. :D
Pa saj tam tudi ni bilo vojakov na volitvah, da bi komu držali pištole na čelo, pozabi te zgodbice, kot pozabi duh iz Kijeva. pa ni treba zdej spet limat tisto sliko vojaka, ki je prišel volit.
Pa tudi že bi bili, pa kaj potem. Js nebi glasoval nič drugače, če bi na volišču za varnost skrbeli policaji, varnostniki, vojska ali pa nihče. Kako bi pa ti?

Da za varnost skrbi en od teh varnostnih organov je marsikje v svetu normalna praksa.


Kako so pa na Krimu pred referendumom kazale javnomnenjske raziskave?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
OSCE je imel čez 800 opazovalec v UA pri volitvah 2019. Si prebral njihovo poročilo po volitvah v UA 2019? Da večjih nepravilnosti ni bilo v Ukrajini ki bi vplivale ne rezultat, volitve so bile pravične in svobodne, na Krimu in vzhodu države jih ni bilo mogoče izvesti zaradi RU. Kaj pa to?



Si prebral, zakaj ni prišlo do referenduma in zakaj je RU stran težila OSCE, da naj prizna njihov referendum kot legitimnega? RU jim je rekla, da ne bo priznala referenduma in naj OSCE prizna njihovega. Nisi prebral, zato nabijaš dalje.


Iz kateri 23. držav da slišim? Gerenalna skupščina ga niso priznali in je neveljaven, Varnosti svet ga tudi ni priznal in je neveljaven, EU ga ni priznala in je neveljaven, Kitajska ga ni priznala, RU je izgnala OSCE pred volitvami iz Krima (tudi to ti predlagam, da si prebereš poročilo). Dobili so opazovalce, ki niso bili OSCE in so bili desničarji ali pa neonacisti...dost imaš tega na googlu, katere osebe so bile opazovalci in kdo jih je financiral.

Ljude ki niso imeli stalnega bivališča/državljanstva na Krimu oz. so bili majn kot 1 leto na Krimu, so lahko šli na referendum. To ti je legit? Pride Albanc v Slovenijo in ti gre čez par mesecov na referendum, brez da je državljan. Ja pa ja de....

Sem prebral tudi OSCE glede Donbasa in se strinjam kar si napisal.
Da volitev ni v četrtini države to po tvoje ne vpliva na izid volitev? In to zate ni nobena nepravilnost? rezultati odražajo voljo tudi tam, kjer volitev ni bilo? LOL

Tudi referendum na Krimu in donbasu je bil pravičen in svoboden, še 10-tič, če so separatisti/osvoboditelji izvedli svoj referendum ni to čisto nobena ovira, da ga nebi mogla izvest tudi ukrajina, po ukrajinskih zakonih in z osce, kar je bila tudi obvezana narest. Ampak ga ni naredila, je merklova povedala zakaj ne.
Kdo so bili opazovalci, iz katerih držav, kdo jih je financiral (nekdo vedno financira, nihče ne pride zastonj) , kdo je bojkotiral opazovanje in kdo je referendum priznal je popolnoma nepomembno in v ničemer ne vpliva na izid referenduma.

Ah kaj nakladaš in iščeš izmišljene izgovore. brez stalnega bivališča nisi v volilnem imeniku in ne moreš volit. In takih je bilo 95%, kot je bil izid za ruse ali koliko?
Na slovenskem referendumu za samostojnost je tisti Albanc, ki je par mesecev prej prišel v slovenijo in dobil stalno prebivališče lahko šel glasovat. Je bil vpisan v volilni imenik in je dobil vabilo v kaseljc, tako kot vsi mi. Je bil potem po tvoje slovenski referendum tudi nelegitimen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

resnica

Majstr
9. feb 2013
507
480
63
Tudi referendum na Krimu in donbasu je bil pravičen in svoboden, še 10-tič, če so separatisti/osvoboditelji izvedli svoj referendum ni to čisto nobena ovira, da ga nebi mogla izvest tudi ukrajina, po ukrajinskih zakonih in z osce, kar je bila tudi obvezana narest. Ampak ga ni naredila, je merklova povedala zakaj ne.
Kdo so bili opazovalci, iz katerih držav, kdo jih je financiral (nekdo vedno financira, nihče ne pride zastonj) , kdo je bojkotiral opazovanje in kdo je referendum priznal je popolnoma nepomembno in v ničemer ne vpliva na izid referenduma.
Ne opletaj več z referendumom, če ne veš kaj ta beseda sploh pomeni!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.652
2.097
113
Da volitev ni v četrtini države to po tvoje ne vpliva na izid volitev? In to zate ni nobena nepravilnost? rezultati odražajo voljo tudi tam, kjer volitev ni bilo? LOL

Tudi referendum na Krimu in donbasu je bil pravičen in svoboden, še 10-tič, če so separatisti/osvoboditelji izvedli svoj referendum ni to čisto nobena ovira, da ga nebi mogla izvest tudi ukrajina, po ukrajinskih zakonih in z osce, kar je bila tudi obvezana narest. Ampak ga ni naredila, je merklova povedala zakaj ne.
Kdo so bili opazovalci, iz katerih držav, kdo jih je financiral (nekdo vedno financira, nihče ne pride zastonj) , kdo je bojkotiral opazovanje in kdo je referendum priznal je popolnoma nepomembno in v ničemer ne vpliva na izid referenduma.

Ah kaj nakladaš in iščeš izmišljene izgovore. brez stalnega bivališča nisi v volilnem imeniku in ne moreš volit. In takih je bilo 95%, kot je bil izid za ruse ali koliko?
Na slovenskem referendumu za samostojnost je tisti Albanc, ki je par mesecev prej prišel v slovenijo in dobil stalno prebivališče lahko šel glasovat. Je bil vpisan v volilni imenik in je dobil vabilo v kaseljc, tako kot vsi mi. Je bil potem po tvoje slovenski referendum tudi nelegitimen?

To pejt težit OSCE-ju, oni so dali takšno poročili, Gerenalna skupščina, Varnostni svet....itd. Jaz ti samo povem, kaj je pisalo v poročilih. Enkrat ti pašejo OSCE poročila, drugič ti ne pašejo, če je kaj proti RU.

Če ti grem zdle iz OSCE limat odlomke iz poročil, ti povozim vse trditve, še za tvojih 20 objav nazaj. In potem bodo množični izgovori.... Ampak ni vredno za takšnega butla, ki ni sposoben še Minska prebrati.



Zdaj ti pač ne paše, kar sem ti napisal in jaz nabijam/izmišljujem. Si pač ritolizec Rusije, nisem ti jaz kriv če si takšen, takšen si se rodil!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
..
Če bi bili na Krimu malo bolj premeteni, bi se prvo poizkusili pogajati z Ukrajinsko vlado o izvedbi referenduma (pomembno je da brez vmešavanja Rusije in agresije) in ker jim vlada ne bi ugodila, bi lahko mednarodni javnosti dokazovali da je Ukrajinska vlada ta, ki krši ustavo in s tem dokazali, da so jim kršene človekove pravice zato bi po mednarodnem pravu, javnost morala sprejeti referendum kot legitimen.
Vse to kar pišeš, so na Krimu skušali rešiti že 1991 z sovjetsko vlado, pa 1994 z ukrajinsko vlado - oboje brez vmešavanje rusije... in bili pri tem neuspešni.
Potem so poskusili še tretjič, ko je parlament razglasil odcepitev, ki so jo nekaj kasneje na referendumu potrdili.

Glej, če je odcepitev v nasprotju z interesi zda, referenduma na zahodu ne bodo nikoli priznali. raje ne pošljejo tja opazovalcev, čeprav so tja povabljeni, da potem rečejo da ni legitimen, ker ni bilo njihovih opazovalcev, pa iščejo raznorazne izgovore, tudi če v ničemer ne vplivajo va voljo ljudstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
To pejt težit OSCE-ju, oni so dali takšno poročili, Gerenalna skupščina, Varnostni svet....itd. Jaz ti samo povem, kaj je pisalo v poročilih. Enkrat ti pašejo OSCE poročila, drugič ti ne pašejo, če je kaj proti RU.

Če ti grem zdle iz OSCE limat odlomke iz poročil, ti povozim vse trditve, še za tvojih 20 objav nazaj. In potem bodo množični izgovori.... Ampak ni vredno za takšnega butla, ki ni sposoben še Minska prebrati.



Zdaj ti pač ne paše, kar sem ti napisal in jaz nabijam/izmišljujem. Si pač ritolizec Rusije, nisem ti jaz kriv če si takšen, takšen si se rodil!
Kakšen pa je bil rezultat referendumov po poročilih oscea?
Sej nekateri tud priznavamo Guaida za predsednika venezuele, drugi ne. Kdo vodi državo?
Je Guaido kaj daroval orožja ukrajini?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.652
2.097
113
Kakšen pa je bil rezultat referendumov po poročilih oscea?
Sej nekateri tud priznavamo Guaida za predsednika venezuele, drugi ne. Kdo vodi državo?
Je Guaido kaj daroval orožja ukrajini?


Saj sem ti napisal, enkrat ti pašejo poročila od OSCE, drugič ti ne pašejo.


Enkrati maš za izgovor kosovo, pol slovenije, zdaj venezuela....itd. Pač tipični rusofil, takšnim bi prepovedal razmnoževanje.



Daj mi povej, kje uradno piše, da UA nima mednarodno priznanih mej. Iščem podatek in ga ne najdem. Če res ni mednarodno priznane meje, zakaj potem Kitajska ne prizna Krima Rusiji?

Zakaj Putler govori(vir:TASS), da je bil lanski referendum skladn z mednarodnim pravom ki je zagotovljen z listino Združenih narodov, če niso mednarodne priznane meje?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Tudi Ukrajinci so pravoslavci tako kot Rusi, pa so letos božič prestavili na december. Tako seveda niso mogli upoštevati ruske božične prekinitve ognja, saj je bil njihov božič že mimo.
Lahko pa bi tudi razumel, da se zafrkavam. :evil:
Lahko bi pa za njihov božič sami predlagali premirje.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.488
820
113
Ukrajinska cerkev išče ravnotežje med biti všečna oblastem ("samo da je drugače kot pri Rusih") in ne ostati sama v občestvu pravoslavnih cerkva. Mislim, da je sedaj na nivoju škofij alikarkoližetoje, da se odločijo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.033
4.555
113
Pa saj tam tudi ni bilo vojakov na volitvah, da bi komu držali pištole na čelo, pozabi te zgodbice, kot pozabi duh iz Kijeva. pa ni treba zdej spet limat tisto sliko vojaka, ki je prišel volit.
Pa tudi že bi bili, pa kaj potem. Js nebi glasoval nič drugače, če bi na volišču za varnost skrbeli policaji, varnostniki, vojska ali pa nihče. Kako bi pa ti?

Da za varnost skrbi en od teh varnostnih organov je marsikje v svetu normalna praksa.


Kako so pa na Krimu pred referendumom kazale javnomnenjske raziskave?
1675531311467.png