Vojna v Ukrajini 2

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
959
113
Jaz sem normalno živel, tolk žurk kot smo jih imeli v času korone jih že nekaj časa ni bilo. Pa cepljeni in necepljenih smo se čist normalno družili. Je pa sedaj težje odkar je svoboda. Sedaj je vse dražje

Popolnoma enako. Na forumu ter v medijih pa je blo zaznati dovolj odstopanja od tega kar si napisal. Pa tudi npr. na javnih prostorih se je videlo, kako nekateri podlegajo tej nazi agendi. Tu ni dovolj drugace, glede na komentarje, ki jih berem.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Jah no, nimate ravno nekih proti argumentov, vsaj ce spremljate situacijo za vec kot 3 leta nazaj. Dosti ima prav, samo treba je odprto pogledat. Lahko me razmazete za rusofila, karkoli. Anticepilce so isto pacali povsod, pa vidimo kolk so mela cepiva veze pr temu covid nategu. Leto in pol normalnega zivljenja so vam vzela, to je vec ali manj vse. Ce tega ne vidite, verjamem, da se cesa drugega ne... Your fault, your problem.
Tisti ki so najbolj tulili da so ZAPRTI v občine....so bili vsak vikend doma v srbiji. V petek popoldne tulili kot zmešani...v soboto zjutraj plesali po beogradu :zmaga: :valjamse:
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
959
113
Tuki si me zgubu. Kaka Srbija, Beograd... ples? Na kake politike leti ali? Ker res ne vem kaj ciljas.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113

Russia’s Ukraine War Effort Fueled by Turkish Exports​

Trade data show Russia is getting generators, rubber and vehicles from Turkey

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.359
5.584
113
Tuki si me zgubu. Kaka Srbija, Beograd... ples? Na kake politike leti ali? Ker res ne vem kaj ciljas.
Mal je falil ker je ozkogled in vidi samo BG. Mislil je na vso tisto diasporo ki so po shoppingcentrih nosili maske pod nosom bolj za okras....v petek popoldne pa lepo širili virus južno čez mejo....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Jaz sem normalno živel, tolk žurk kot smo jih imeli v času korone jih že nekaj časa ni bilo. Pa cepljeni in necepljenih smo se čist normalno družili. Je pa sedaj težje odkar je svoboda. Sedaj je vse dražje
Mi je žal zate, da nimaš nobene družbe izven svoje občine, pa da se normalno tvoje žurke zaključijo pred deveto zvečer.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.651
2.097
113
Jah no, nimate ravno nekih proti argumentov, vsaj ce spremljate situacijo za vec kot 3 leta nazaj. Dosti ima prav, samo treba je odprto pogledat. Lahko me razmazete za rusofila, karkoli. Anticepilce so isto pacali povsod, pa vidimo kolk so mela cepiva veze pr temu covid nategu. Leto in pol normalnega zivljenja so vam vzela, to je vec ali manj vse. Ce tega ne vidite, verjamem, da se cesa drugega ne... Your fault, your problem.

Glede UA ima določene stvari prav, določene pa nabija v tri p____ m_____. Če si hočeš ustvariti dokaj čisto sliko glede UA/RU, potem moraš spremljati več kot 3 lete. Zato pravim da je krivda 50/50 za trenutno stranje v UA, namen pa nima noben popustiti.

Potem poslušamo, kako imajo ljude pravico UA do samoodločanja. Ja jo imajo, a jo imajo v Rusiji? Tukaj je primer: https://en.wikipedia.org/wiki/1992_Tatarstani_sovereignty_referendum . Na neki me tole spominja v današnjih časih....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.651
2.097
113
V evropskem parlementu je potekalo glasovanje. :cool:

7. Calls on the Member States to increase and accelerate their military assistance to Ukraine, in particular the provision of weapons, in response to clearly identified needs; expresses its support for the latest decisions to provide Ukraine with modern infantry fighting vehicles, armoured personnel carriers, air defence systems and the relevant ammunition and urges the Member States to speed up the delivery of military support and equipment to Ukraine; welcomes the decision of the governments of several EU Member States, the US, the UK and Canada to deliver modern main battle tanks to Ukraine; insists that the training of Ukrainian crews in operating these tanks begin immediately and calls for consideration to be given to delivering Western fighter jets and long-range missile systems as a next step;
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
959
113
Glede UA ima določene stvari prav, določene pa nabija v tri p____ m_____. Če si hočeš ustvariti dokaj čisto sliko glede UA/RU, potem moraš spremljati več kot 3 lete. Zato pravim da je krivda 50/50 za trenutno stranje v UA, namen pa nima noben popustiti.

Potem poslušamo, kako imajo ljude pravico UA do samoodločanja. Ja jo imajo, a jo imajo v Rusiji? Tukaj je primer: https://en.wikipedia.org/wiki/1992_Tatarstani_sovereignty_referendum . Na neki me tole spominja v današnjih časih....

Itak da nabija, obregnil sem se samo ob tisto, kar mislim da nekak le ima prav oz. je nekaj v tem. Sicer se ne vmesavam tu niti se kaj dosti ne nameravam ker mi je geopolitka krneki in izkljucno v glavah. Bolj so vroce bolj jim zaziga. Ko se z avionom pelem, spodaj ne vidm nobenih mej.

Glede samodolocanja, izvoza demokracije ter vsa podobna jajca s katerimi nas fopajo pa naprej vprasanje: kaksna demokracija? To je orodje za prevlado in izgovor dolocenih za akcije, ki jih izvajajo po celem svetu in si samoiniciativno jemljejo ekskluzivo zanje. Zakaj Kosovo lahko, Krim ne? Zakaj je Assange v priporu? Snowden nam je tud vse lepo razlozu, pa kaj? Clovek zivi v Rusiji, njegovi 'demokraticni' bi ga najraj na e-stol postavl, ker jih je tako lepo razkril. Obenem pa veselo dalje cel svet spijunirajo in kar se njih tice edini problem nastane samo, ce se kdo drug zeli poceti isto? Resno? A oni imajo ekskluzivo in pika? Ne no, pocu bom od smeha. To je vse bullshit s katerim pumpajo dovzetne/labilne paciente, katerih kot je videti, je fakin tumac. Ne morem verjet. V konkretnem UA-RU primeru ne rabis bit genij, da ugotovis, da gre za s strani 'demokraticnega' zahoda planirano drkanje rusjakov, podpisovanje sporazumov, katerih se ze v startu niso zeleli drzati (muti Merkel vse pojasnila), leta dolgo zatajeno oborozevanje Ukrajine... vse kar potrebujes je poznavanje zadev na daljse obdobje kot samo 5 let ali manj nazaj. In za take smrade naj bom? Odkrito nam lazejo, silijo v sranja od katerih profitira samo nekaj njihovih firm (npr. covid shit?) vse za cilj, da se vzdrzuje trenutni status - hegemonija? Zal, ampak ne, brez mene. Zivalske vrste nam izumirajo kot po tekocem traku, jaz naj pa na Putina kazem s prstom in legaliziram te hudice, ki so vse nacrtno zakuhal? In to pod pretvezo, da v Rusiji ljudje nimajo moznosti samoodlocbe in podobno? Daj no... kaj se sploh imamo za vmesavat tja? Lahko bomo veseli, ce nas ne znukajo - imajo vse potrebno, 'nasi' jih pa tud konkretno zivcirajo. Mi smo tisti, ki silijo v njih in se ne drzijo podpisanega, dogovorjenega, ne oni. V bistvu vse kar so rekli, so tudi naredili tako. Kar za zahod na mores trdit, niti slucajno. Ne vem kje ste eni moralno zasli, res.

PA tole ni post kakega blazneza ali v tem stilu (verjamem, da bom razglasen za takega - vas problem ne moj in potrdilo necesa drugega). Je moj pogled na trenutno sranje nedalec od nas (ce ze vsak lahko to pocne in druge obklada, prepoveduje oz. ukinja razmnozevanje etc...), recimo, da me zanima koliko 'odstopam'. Itak vem, ampak dajmo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Glede UA ima določene stvari prav, določene pa nabija v tri p____ m_____. Če si hočeš ustvariti dokaj čisto sliko glede UA/RU, potem moraš spremljati več kot 3 lete. Zato pravim da je krivda 50/50 za trenutno stranje v UA, namen pa nima noben popustiti.

Potem poslušamo, kako imajo ljude pravico UA do samoodločanja. Ja jo imajo, a jo imajo v Rusiji? Tukaj je primer: https://en.wikipedia.org/wiki/1992_Tatarstani_sovereignty_referendum . Na neki me tole spominja v današnjih časih....
Bi rekel, da moraš za bolj jasno sliko podrobno spremljat ukrajino najmanj 10 let, pri čemer moraš tudi vedet kako in kdaj je nastala in kako so Krim preknjižili iz Rusije v Ukrajino. Slednje je pomemben podatek. Poleg tega ne smeš spregledat državnega udara v organizaciji ZDA 2014, želje nata po širjenju na vzhod (z namenom ogrožanja rusije), vzpona nacizma v ukrajini, ki je hotel izbrisati Rusko narodno manjšino iz ukrajine, referendumov v Donbasu in na Krimu 2014 v prid Rusiji, in posledično odcepitve Donbasa in Krima na podlagi izida referendumov, volitev v Ukrajini na samo 3/4 teritorije, obstreljevanje Donbasa od 2014 dalje. nespoštovanje sporazuma iz Minska s strani Ukrajine - podpisali so s figo v žepu, z namenom da se pripravijo na spopad z rusi....... ter poznat pravico do samoodločanja.

Mnogi tu pa mislijo, da se je vse začelo 24.2.2022, in da je Rusija iz čistega miru napadla Ukrajino, da bi si prisvojila ozemlje.

Hehe nikoli nisem trdil, da je v rusiji vse lepo in prav. Izgleda da imajo v Rusiji toliko pravice do samoodločbe, kot jo imajo v demokratični Španiji.
l.1991 sem podpiral odcepitev slovenije od Juge in do danes še nisem obrnil plošče, tako da danes podpiram odcepitev Donbasa in Krima od Ukrajine.
Da je in je bila to želja prebivalcev teh ozemelj, pa so jasno pokazali izidi referendumov v Sloveniji, Donbasu in Krimu. Zadeve so čisto primerljive.

Krim je že 9 let pod rusko okupacijo pravite, ampak ljudje pa tam živijo bolje in z višjim standardom kot njihovi vrstniki v ukrajini in ni jim žal, da so se priključili Rusiji. Mi bi jih pa sedaj radi z vojsko osvobodili, kar bi prineslo vojno in desettisoče žrtev, če ne stotisoče. Zakaj že? A zato da bo na njihovem pasportu pisalo Ukrajina in ne Rusija?

Aja pa zato, ker potem bi lahko ZDA postavile vojaško bazo v Sevastopolu, v mestu, ki so ga ustanovili rusi 1783, in kjer imajo vojaško bazo že od takrat dalje, torej 200+ let, ruse pa bi nagnali od tam. Dajmo poskusit, saj žrtve itak ne bodo naše, tisto orožje ki ga bomo prispevali za boj bomo pa že plačali, pa spotoma še poženemo ameriško vojno industrijo. A probamo, mogoče pa rata?????.
Saj, če bodu rusi nazaj vrgli kako jedrsko še vedno lahko rečemo, da niso bili ogroženi in so jo vrgli neupravičeno, torej bo krivda v vsakem primeru na ruski strani.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.017
4.935
113
Nuku`Alofa
Jah no, nimate ravno nekih proti argumentov, vsaj ce spremljate situacijo za vec kot 3 leta nazaj. Dosti ima prav, samo treba je odprto pogledat. Lahko me razmazete za rusofila, karkoli. Anticepilce so isto pacali povsod, pa vidimo kolk so mela cepiva veze pr temu covid nategu. Leto in pol normalnega zivljenja so vam vzela, to je vec ali manj vse. Ce tega ne vidite, verjamem, da se cesa drugega ne... Your fault, your problem.

Ja nekaj zelo malega ima prav ampak njegova stalna nabijanja o zdavnaj ovrženih sporazumih iz Minska, popolno omalovaževanje budimpeštanskega memoranduma in stalne nemogoče primerjave osamosvojitvenega referenduma v Sloveniji z ru$$kim referendumom v donbasu kar je vse stokrat obrazloženo je pač preveč za normalnega človeka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
Mal je falil ker je ozkogled in vidi samo BG. Mislil je na vso tisto diasporo ki so po shoppingcentrih nosili maske pod nosom bolj za okras....v petek popoldne pa lepo širili virus južno čez mejo....
pri nas je bilo to res, v sosednji Italiji te je varnsotnik, ki je zgledal kot vojak, opozoril če kaj ni štimalo z masko in če ga nisi ubogal.......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.651
2.097
113
Bi rekel, da moraš za bolj jasno sliko podrobno spremljat ukrajino najmanj 10 let, pri čemer moraš tudi vedet kako in kdaj je nastala in kako so Krim preknjižili iz Rusije v Ukrajino. Slednje je pomemben podatek. Poleg tega ne smeš spregledat državnega udara v organizaciji ZDA 2014, želje nata po širjenju na vzhod (z namenom ogrožanja rusije), vzpona nacizma v ukrajini, ki je hotel izbrisati Rusko narodno manjšino iz ukrajine, referendumov v Donbasu in na Krimu 2014 v prid Rusiji, in posledično odcepitve Donbasa in Krima na podlagi izida referendumov, volitev v Ukrajini na samo 3/4 teritorije, obstreljevanje Donbasa od 2014 dalje. nespoštovanje sporazuma iz Minska s strani Ukrajine - podpisali so s figo v žepu, z namenom da se pripravijo na spopad z rusi....... ter poznat pravico do samoodločanja.

Mnogi tu pa mislijo, da se je vse začelo 24.2.2022, in da je Rusija iz čistega miru napadla Ukrajino, da bi si prisvojila ozemlje.

Hehe nikoli nisem trdil, da je v rusiji vse lepo in prav. Izgleda da imajo v Rusiji toliko pravice do samoodločbe, kot jo imajo v demokratični Španiji.
l.1991 sem podpiral odcepitev slovenije od Juge in do danes še nisem obrnil plošče, tako da danes podpiram odcepitev Donbasa in Krima od Ukrajine.
Da je in je bila to želja prebivalcev teh ozemelj, pa so jasno pokazali izidi referendumov v Sloveniji, Donbasu in Krimu. Zadeve so čisto primerljive.

Krim je že 9 let pod rusko okupacijo pravite, ampak ljudje pa tam živijo bolje in z višjim standardom kot njihovi vrstniki v ukrajini in ni jim žal, da so se priključili Rusiji. Mi bi jih pa sedaj radi z vojsko osvobodili, kar bi prineslo vojno in desettisoče žrtev, če ne stotisoče. Zakaj že? A zato da bo na njihovem pasportu pisalo Ukrajina in ne Rusija?

Aja pa zato, ker potem bi lahko ZDA postavile vojaško bazo v Sevastopolu, v mestu, ki so ga ustanovili rusi 1783, in kjer imajo vojaško bazo že od takrat dalje, torej 200+ let, ruse pa bi nagnali od tam. Dajmo poskusit, saj žrtve itak ne bodo naše, tisto orožje ki ga bomo prispevali za boj bomo pa že plačali, pa spotoma še poženemo ameriško vojno industrijo. A probamo, mogoče pa rata?????.
Saj, če bodu rusi nazaj vrgli kako jedrsko še vedno lahko rečemo, da niso bili ogroženi in so jo vrgli neupravičeno, torej bo krivda v vsakem primeru na ruski strani.

Še vsejen me ne boš prepričal, da bi rekel, UA je kriva 51% in RU 49%. Zame je krivda 50-50. Sam bi dal Krim uradno k RU in ga mednarodno priznal kot RU ozemlje, ostalo pa po ¨marš¨ ven iz UA.



P.S
ZDA bo tako ali drugače postavil vojaške baze v UA, če je res dobil dolgoročni najem UA ozemlja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
P.S
ZDA bo tako ali drugače postavil vojaške baze v UA, če je res dobil dolgoročni najem UA ozemlja.
Torej zorganiziraš državni udar, postaviš sebi podložno vlado, ki ti ozemlje da v najem, (brezplačen ali poceni - ki se da skompenzirat z orožjem), prideš z vojsko in se tam vsidraš, postaviš vojaške baze z rampami usmerjenimi v sosednjo državo, na najetem ozemlju pa žanješ in črpaš.... Vse OK?

V čem je razlika med Hitlerjem, ki si je l.1938 postavil sebi všečno vlado v Avstriji, tja vkorakal na povabilo te vlade z vojsko, brez bojev zasedel kasarne, začel izkoriščat naravne resource......za povrh so ga pa ljudje še navdušeno sprejeli?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Ja nekaj zelo malega ima prav ampak njegova stalna nabijanja o zdavnaj ovrženih sporazumih iz Minska, popolno omalovaževanje budimpeštanskega memoranduma in stalne nemogoče primerjave osamosvojitvenega referenduma v Sloveniji z ru$$kim referendumom v donbasu kar je vse stokrat obrazloženo je pač preveč za normalnega človeka.
Če so sporazumi iz Minska že zdavnaj ovrženi, potem napišite, da so ovrženi, ker jih Ukrajina ni spoštovala in jih tudi ni mislila spoštovat, kot je povedala Merklova. Ne pa da je še zdej en dan en pisal, kako je Rusija kršila sporazum iz Minska, ko sem vprašal kaj konkretno, pa ni odgovora. Do naslednjič, ko bo spet isto napisal. In ta najbrž ne ve, da Rusija v Minskem sporazumu sploh ni stran, ki bi jo karkoli obvezovalo, ruski podpis je zraven nemškega in francoskega.
Potem pa še napišite, da so se zda v budimpeštanskem sporazumu obvezale, da se ne bodo vmešavale v notranje zadeve ukrajine, pa so organizirale državni udar, ki je ukrajini odvzel status samostojne in suverene države, pa da se je ukrajina obvezala, da bo nevtralna, kar je vnesla v ustavo, ko so jo po državnem udaru spremenili v toliko, da sedaj piše da se zavzema za vstop v nato. Tu je še ena podobnost s slovenijo. Tudi mi smo morali spremenit ustavo, da smo šli v nato.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.651
2.097
113
Torej zorganiziraš državni udar, postaviš sebi podložno vlado, ki ti ozemlje da v najem, (brezplačen ali poceni - ki se da skompenzirat z orožjem), prideš z vojsko in se tam vsidraš, postaviš vojaške baze z rampami usmerjenimi v sosednjo državo, na najetem ozemlju pa žanješ in črpaš.... Vse OK?

Podpreti državi udar ali zorganizirati, to je velika razlika. To ni problem od 2014 , začelo se je vse z tesnejšimi odnosi z EU, kar pa ni bilo všeč RU.


Ti je kaj novega to od ZDA? Zaradi tega rastejo in bodo raste baze po svetu. Čas bo pokazal, če so res dobili kaj v najem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.044
113
Podpreti državi udar ali zorganizirati, to je velika razlika. To ni problem od 2014 , začelo se je vse z tesnejšimi odnosi z EU, kar pa ni bilo všeč RU.
Če investiraš 5 miljard, da se naredi državni udar (povedala nulandova) in če potem tam sam kadriraš v vlado sebi podložne ljudi - pomeni to podpreti ali zorganizirati?
Putin je takrat lepo povedal, da Ukrajina v EU lahko gre , v NATO NE.


Khmm "lahko gre" - a bo nas kdo vprašal če jo mi hočemo? (enako za nato)
Koliko EU vrednot pa Ukrajina sploh izpolnjuje, začenjši od spoštovanja manjšin, človekovih pravic....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.651
2.097
113
Prosim daj priloži vir, ker me prav zanima, kdo je potrdil da je financiral.


Tuki jaz ne bi verjel Putinu, da lahko gre v EU.
Tukaj se poraja vprašanje, kdo je nastavil ljudi pri Janukoviču, da ni želel podpisati trgovnskega sporazume EU, čeprav so ga par meseco pred potrdili v vladi.

UA bo v roku 10 letih v EU in NATU ali pa ne bo obstajala oz. noben ne bo več obstajal.