Vojna v Ukrajini 2

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
čak mal, ....zgornja slika kaže koga so volili za predsednika in nima nobene veze z Rusijo,...al pa kje hočejo ljudje živet.
Jp, točno to.

Kar se pa tiče onega prej:

Ukraine officially declared itself an independent state on August 24, 1991, when the communist Supreme Soviet (parliament) of Ukraine proclaimed that Ukraine would no longer follow the laws of the USSR, and only follow the laws of the Ukrainian SSR, de facto declaring Ukraine's independence from the Soviet Union. On December 1, Ukrainian voters overwhelmingly approved a referendum formalising independence from the Soviet Union. Over 90% of Ukrainian citizens voted for independence, with majorities in every region, including 56% in Crimea, which had a 75% ethnic Russian population. The Soviet Union formally ceased to exist on December 26, when the presidents of Ukraine, Belarus and Russia (the founding members of the USSR) met in Belovezh Pushcha to formally dissolve the Union in accordance with the Soviet Constitution. With this, Ukraine's independence was formalized de jure and recognised by the international community.

1672096530860.png


1672096558420.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
čak mal, ....zgornja slika kaže koga so volili za predsednika in nima nobene veze z Rusijo,...al pa kje hočejo ljudje živet.
Ja, zgornja slika, ki sem jo objavil kaže, kje so pro-rusko usmerjeni in so večinsko volili pro-ruskega kandidata Janukoviča (plavo), in kje so pro-zahodno usmerjeni in so volili večinsko pro-zahodno kandidatko Tomošenkovo.

Slika ne prikazuje pod katero oblastjo ljudje želijo živet, to prikazujejo rezultati referendumov 1991,1994, 2014, 2022, ki kjerkoli so bili izvedeni, so bili v prid Rusiji. Ampak nekako sovpadajo s plavim območjem.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.891
113
According to Russian news agency Tass, Sergei Lavrov said that Russian aims of "demilitarisation and denazification" are known to Kyiv.

He added that if Ukraine fails to fulfil Russia's aims, the issue will be decided by the military.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
According to Russian news agency Tass, Sergei Lavrov said that Russian aims of "demilitarisation and denazification" are known to Kyiv.

He added that if Ukraine fails to fulfil Russia's aims, the issue will be decided by the military.
To se lahko bere kot izjava iz začetka leta. Ali celo je?
Ironično se seveda lahko bere tudi kot želja pa denazifikaciji Ruzije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Ukrainian citizens voted for independence, with majorities in every region, including 56% in Crimea, which had a 75% ethnic Russian population

Lej, če samo pogledaš Krim. Takrat 56% za odcepitev od razpadajoče USSR, se pravi nič kaj prepričljivo.
Se ti ne zdi, da se lahko po 20+ letih mnenje zaradi xyz razlogov in izkušenj spremeni in bi prebivalstvo raje bilo pod Rusijo (ne USSR)?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: optiplex
2. jul 2020
4.800
6.289
113
Se ti ne zdi, da se lahko po 20+ letih mnenje zaradi xyz razlogov in izkušenj spremeni in bi prebivalstvo raje bilo pod Rusijo (ne USSR)?

Sploh če je ta xyz razlog pojavitev vojakov v uniformah brez oznak.

Ne seri s takimi, ker svet tako ne deluje. Potem najboljše da Kranj izvede plebiscit, pa se bo par delov mesta priključilo veliki albaniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Sploh če je ta xyz razlog pojavitev vojakov v uniformah brez oznak.

Ne seri s takimi, ker svet tako ne deluje. Potem najboljše da Kranj izvede plebiscit, pa se bo par delov mesta priključilo veliki albaniji.
Mi smo se z veseljem priključili Jugoslaviji, ter 45 let kasneje šli stran.
Zgleda svet deluje tako.

Razmere in mišlenja(sds verniki izvzeti) se spreminjajo
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Mi smo se z veseljem priključili Jugoslaviji, ter 45 let kasneje šli stran.
Zgleda svet deluje tako.

Razmere in mišlenja(sds verniki izvzeti) se spreminjajo
Takrat "smo" jo skupaj ustanovili z ostalimi, se nismo priključili...

V tej vojni se ne gre za to, da hoče bit Putin zaščitniški do svojih ljudi, da bi jim nudil boljše pogoje kot jih imajo v Ukrajini,
ampak se gre predvsem zato, da bi on postal novi veliki car, ki je povečal Rusijo, torej ovekovečil svoje ime kot novega
graditelja Rusije itd...

Njemu so ljudje še najmanj pomembni, kar se vidi na veliko kaj dela z njimi...

Vse ostalo so iluzije...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.001
10.408
113
true.. in tole kar se dogaja, ko nekemu narodu uide nadzor, lepo vidimo na kosovu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
V tej vojni se ne gre za to, da hoče bit Putin zaščitniški do svojih ljudi, da bi jim nudil boljše pogoje kot jih imajo v Ukrajini,
No Krim je bil kar nekaj let pred vojno.

Kaj si želi Putin in kaj ne, nima veze. Jaz govorim o željah tam živečega prebivalstva, ki so jih izrazili na referendumu. A so zavedeni ali ne, me gladko boli. Odločili so, kot so.
Rusija je bila dovolj močna, da je lahko to odločitev podprla in zadevo priključila.

A je to prav ali ne, je stvar druge debate.
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: optiplex in cappy

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.678
6.891
113
Šefe, kako pa veš, da je bil ta referendum, oz vsi tam, legitimen? Že same volitve v rusiji so vedno sumljive, kaj šele referendumi pod njihovo diktirko v "tujini"...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Šefe, kako pa veš, da je bil ta referendum, oz vsi tam, legitimen? Že same volitve v rusiji so vedno sumljive, kaj šele referendumi pod njihovo diktirko v "tujini"...
Če bi samo USA kričala da so referendumi prirejeni, bi bil sumničav, ker pa vse EU in mednarodne institucije isto govorijo,
pa verjamem da so prirejeni v RU korist... zato sem tudi skeptičen glede "samo-odločitve" ljudi na teh referendumih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.001
10.408
113
sej pogledaš par posnetkov ko v spremstvu pušk gredo volit oziroma pridejo s puško na dom z listkom... A je lahko vse skup še večja farsa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.838
2.217
113
Šefe, kako pa veš, da je bil ta referendum, oz vsi tam, legitimen? Že same volitve v rusiji so vedno sumljive, kaj šele referendumi pod njihovo diktirko v "tujini"...

Zame ni legitimno, dokler ni pod referendum pod nadzorom ZN, RU pa izvede tako referendum, da te čaka pištola pred volilno komisijo. V sporazumu Minsk I in II 2014/2015, je bilo zapisano da bi volitve potekale po ukrajinski zakonodaji, z vpletenostjo Ukrajine in pod nadzorom OSCE. Nato je RU izvedle svoje volitve mimo Minsk sporazuma, brez OSCE in brez Ukrajine. To so potem legitimne volitve? Zakaj so podpisali sporazume, potem so ga pa kršili že čez mesece?

Naj RU ne govorijo, da naj UA spoštuje sporazum Minsk....

Preberi si tole:






Screenshot 2022-12-27 at 09-25-35 Former Donbas militant leader admits ‘republics’ exist becau...png
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Šefe, kako pa veš, da je bil ta referendum, oz vsi tam, legitimen? Že same volitve v rusiji so vedno sumljive, kaj šele referendumi pod njihovo diktirko v "tujini"...
Kako pa ti veš, da ni bil?

Kar je bilo tam opazovalcev, niso poročali o nekih hudih nepravilnostih.

Sicer pa za neko odločitev rabiš vsaj 50% večino. Tudi če so kaj goljufali, bi malo težko pofejkali 46,7% glasovnic. Na končen rezultat (DA ali NE) nima nobenega vpliva, če imaš 96,77%, 90% ali 60% DA.


Jebat ga, jaz sem siguren, da je bilo tam več kot 50% prebivalstva v resnici za priključitev. Kakšen % je bil realno, ne bomo nikoli čisto sigurni, ma zaenkrat ni dokazov o kakšnih večjih goljufijah
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

resnica

Majstr
9. feb 2013
515
506
63
No Krim je bil kar nekaj let pred vojno.

Kaj si želi Putin in kaj ne, nima veze. Jaz govorim o željah tam živečega prebivalstva, ki so jih izrazili na referendumu. A so zavedeni ali ne, me gladko boli. Odločili so, kot so.
Rusija je bila dovolj močna, da je lahko to odločitev podprla in zadevo priključila.

A je to prav ali ne, je stvar druge debate.
Zakaj misliš da je želja ljudstva edini legitimen vzvod za tako enostransko odločitev kot je odcepitev oz. priključitev drugi državi. Referendum na Krimu je bil vsaj nelegalen, če že ne nelegitimen saj ni potekal s soglasjem oblasti v Kijevu, plus ob prisotnosti ruske vojske, povrhu vsega pa je kršil ukrajinsko ustavo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.766
-8.643
113
Zakaj misliš da je želja ljudstva edini legitimen vzvod za tako enostransko odločitev kot je odcepitev oz. priključitev drugi državi. Referendum na Krimu je bil vsaj nelegalen, če že ne nelegitimen saj ni potekal s soglasjem oblasti v Kijevu, plus ob prisotnosti ruske vojske, povrhu vsega pa je kršil ukrajinsko ustavo.
Ker si "spregledal", se bom ponovil...


A je to prav ali ne, je stvar druge debate.