Vojna v Ukrajini 2

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.153
4.694
113
Če je bil namen sankcij končanje vojne v Ukrajini, potem sankcije ne delujejo, ker vojna še kar traja in ni videti konca.
Će pa je bil namen sankcij znižat naš standard, nam podražit energentem hrano, ustvarit inflacijo, zmanjšat nivo demokratičnosti in človekovih pravic, znižat vrednost eura.. potem pa vsekakor delujejo.
Zgleda ti je Ruska propaganda čisto sprala um...

 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Sankcije ne delujejo!

To je tisto kitajsko zavezništvo o katerem sem govoril. Do zadnjega rublja jih bodo oželi, vse pobrali, potem pa zavrgli, brez najmanjšega usmiljenja.
Upam, da ostali svet gleda in se uči iz tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
A top Ukrainian presidential aide has called for the "liquidation" of Iranian factories making drones and missiles, as well as the arrest of their suppliers.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
To je tisto kitajsko zavezništvo o katerem sem govoril. Do zadnjega rublja jih bodo oželi, vse pobrali, potem pa zavrgli, brez najmanjšega usmiljenja.
Upam, da ostali svet gleda in se uči iz tega.
Saj tako je prav, dobijo extra poceni nafro, extra drago pa prodajo avtomobile v RU. Kaj boljšega si nebi moral želeti? Na takšen način bo Kitajsko gospodarstvo okrevalo, kaj bo pa RU? :aplauz:

Turčija pa počasi zapira svoja vrata Rusiji....A niso RU kupili nedokončani projekt CNC stroja od Italije pred leti? Ga niso bili sposobni do konca narediti, da morajo od DMG kupovati? DMG pa tudi hodi po robu...

Siemens že ima sankcije proti RU, da ne bi še DMG dobil sankcije, saj uporabljajo od njih krmilnike in el. motorje pri CNC strojih.

Rather ironic that while a sale of DMG MORI CNC machines to Russia was apparently greenlighted, Turkish defence companies are unable to import them because they could be used to manufacture armament.

 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Z mašinami je kolikor vem tako, da so nekatere (npr. Možnost izdelave specialnih komponent za vojaško industrijo)na črni listi za določene države.
Imajo tudi vgrajene tehnološke (poleg papirologije)var.mehanizme, da se stroja ne more kar tako preprodati ali celo samo premestiti brez vednosti proizvajalca.Stroj se npr pri premiku zaklene in ga lahko ponovno aktivira le proizvajalec.
Ni pa to vezano na proizvajalca stroja/firmo ampak tip stroja..... torej ni kar vsak DMG(Ali kakšen drug) na taki listi.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Držim pesti, da se bo začela rušiti hiša iz kart.
Na začetku tega sranja, se mi je rusko ljudstvo še smililo, sedaj se mi niti ne več. Če sami ne znajo rešit zadeve in vse na vrhu obesit po drevesih, pa naj trpijo. So si sami krivi.

No tole pravim jaz za slovenijo že 10 let.... pa sem se raje odselil v tem času.
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: Matey in Kamele0N
Sankcije ne delujejo!


podobno je bilo leta, ful let nazaj, ko so nabijali 100 % carino na uvožene avte..se spomnim modela, ki je dal takrat 12k $ za zgonjenega forda scorpiota (avto je bil cca 5, 6 k dolarčkv), s temi cekini bi takrat komot nabavu ene 2 ladi

sedaj je isto.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Saj Izrael je že uničil eno tovarno za Iranske drone, če se prav spomnem je to bilo 1-2 meseca nazaj?


ZDA ne bo NIKOLI napadla RU, če pa pride do tega, bo pa 3. svetovna vojna. Lahko je tudi 3. svetovna vojna, če RU pokne po Evropi ali kam bolj proti ZDA.
Prej bo Ukrajina napadla kakšno Moskvo ali pa St. Petersburg, počasi prihajajo v uporabo najnovejši droni(+1000km) v UA vojski.

Sem 99%, da bo v roku 3 mesecov nekaj padlo na Moskvo iz strani Ukrajine :nazdravje: