Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Če smo pri logistiki potem so Američani za Ruse profesorji doktorji logistike. Američanom laufajo "posebne vojaške opearcije" kjerkoli na svetu, medtem lahko silne uspehe ruske logistike opazujemo v sosednji državi.

Američani igrajo svetovnega policaja povsod, rusi pa samo pred svojim pragom. Enako kitajci, ampak oni so ugotovili da je bolj pametno projekte delat pa državo ravno tako dobiš kot pa da se greš vojno na drugem koncu sveta in potem kradeš državi (primer Sirije)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Američani igrajo svetovnega policaja povsod, rusi pa samo pred svojim pragom. Enako kitajci, ampak oni so ugotovili da je bolj pametno projekte delat pa državo ravno tako dobiš kot pa da se greš vojno na drugem koncu sveta in potem kradeš državi (primer Sirije)
Rusi imajo svoje v Sriji in v Afriki, kar ni ravno njihov prag.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Rusi imajo svoje v Sriji in v Afriki, kar ni ravno njihov prag.

Res je Rusi imajo svoje v Siriji v eni bazi. V isti državi imajo američani trenutno 3 baze pa sedaj hočejo na hitro še 3 zgraditi ker se Sirske sile premikajo proti severu. Če rečemo da so Wagner ruska vojska je ta v afriki na povabilo njihovega vodstva (kakršnokoli že je, običajno nič boljše od njih). američani se ponavadi sami povabijo pa potem tam ostanejo (panama, gvatemala, salvador, nikaragva, irak, sirija, libija)
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Nič čudnega, za RU je to sam papir ki za njih ne velja, če je kaj proti njimi. A smo že pozabili, da je za vse kriva Ukrajina,ZDA, EU, NATO...itd?

TO je dokaz, tudi če pride do sporazuma bo prej ko slej usekalo mim sporazuma.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Držim pesti, da se bo začela rušiti hiša iz kart.
Na začetku tega sranja, se mi je rusko ljudstvo še smililo, sedaj se mi niti ne več. Če sami ne znajo rešit zadeve in vse na vrhu obesit po drevesih, pa naj trpijo. So si sami krivi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Sankcije ne delujejo...
Če je bil namen sankcij končanje vojne v Ukrajini, potem sankcije ne delujejo, ker vojna še kar traja in ni videti konca.
Će pa je bil namen sankcij znižat naš standard, nam podražit energentem hrano, ustvarit inflacijo, zmanjšat nivo demokratičnosti in človekovih pravic, znižat vrednost eura.. potem pa vsekakor delujejo.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Vladimir Putin has told Russia's arms industry chiefs to up their game to ensure that the Russian army quickly gets all the weapons, equipment and military hardware it needed to fight in Ukraine.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Če je bil namen sankcij končanje vojne v Ukrajini, potem sankcije ne delujejo, ker vojna še kar traja.
Će pa je bil namen sankcij znižat naš standard, nam podražit energentem hrano, ustvarit inflacijo, zmanjšat nivo demokratičnosti in človekovih pravic, znižat vrednost eura.. potem pa vsekakor delujejo.
Cilj sankcij je ekonomsko oslabiti rusijo, da vec ne bo mogla srat v UA. Ampak ker je na svetu se vseeno vec ljudi ki gledajo na lastno rit, se bo ucinek sankcij vlekel in sele prihaja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo in Konec

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Se je že začelo v Belorusiji, bogi Lukašenko v prihodnjih tednih/mesecih.

Ima samo dve možnosti, slabo in najslabšo. Prva da se zameri Putino, druga da se zameri lastnem narodu in pride do protestov in ga ¨skinejo¨, v vsakem primeru mu zmankuje časa.

Belarusian youth calls on Russian occupants not to involve them in the war against Ukraine and to leave their country." Yeah this is good and all but asking nicely clearly aint gonna work when your country is already being used as a spring board for invasion. You MUST rise up.

 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.025
816
113
Če je bil namen sankcij končanje vojne v Ukrajini, potem sankcije ne delujejo, ker vojna še kar traja in ni videti konca.
Će pa je bil namen sankcij znižat naš standard, nam podražit energentem hrano, ustvarit inflacijo, zmanjšat nivo demokratičnosti in človekovih pravic, znižat vrednost eura.. potem pa vsekakor delujejo.
Bil ta teden v shopping centru v AT in MB... pa meni se ne zdi, da je kaj standard pado. Ljudje še kar grabijo. Restavracije in kafiči nabiti do konca. Ni še hudega ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Konec
2. jul 2020
4.813
6.314
113
Će pa je bil namen sankcij znižat naš standard, nam podražit energentem hrano, ustvarit inflacijo, zmanjšat nivo demokratičnosti in človekovih pravic, znižat vrednost eura.. potem pa vsekakor delujejo.

Majster omenja demokracijo in človekove pravice. V Rusiji rečeš kaj proti dučetu pa že letiš skozi okno :valjamse:

Za vse ostalo pa je krivo tiskanje covid denarja. Posojila z negativnimi obrestnimi merami pač niso bila zastonj kosilo. Tudi Srbija po logiki rusofilčkov bi morala že biti naslednja Švica pa ima ravno tako inflacijo in vsesplošno draginjo. Koliko pa je ta draginja koga prizadela, samo pojdi na sprehod sredi dneva skozi center tvojega mesta. Človek se vpraša kje vsi ti ljudje delajo. Trgovine polne, lokali polni... In nobenega ne policisti preganjajo, še več, še covid prekrški se jim brišejo :evil:



Saj sem že rekel, ne vem ali trolaš ali si zgolj neumen. Ker zveniš kot da bi trdil, da je nebo zelene barve.
 
2. okt 2007
3.762
2.231
113
Ampak ker je na svetu se vseeno vec ljudi ki gledajo na lastno rit, se bo ucinek sankcij vlekel in sele prihaja

solidarnost je domena socializma, ki je pase.... me zanima, koliko si ti bil letos solidaren in nisi gledal samo na svojo rit. (npr. si naredil kakšno dobro delo za skupnost, daroval za dobrodelnost, daroval za UA....)

Saj to je domena kapitalizma, da se gleda za lastno rit. Samo spomni se, kako je EU bila solidarna, ko je "zagustilo" z maskami. Vsaka država je gledala na lastno
rit, in tudi sedaj, če "zagusti" bo podobno. Solidarnost navidezno deluje, ko je vsega polno ko pa ne, pa začne vsaka država/posameznik gledat na lastno rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad