Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Pravi učinek sankcij bomo videli, ko bodo v veljavi 1 leto ali več. RU nafta je bila včeraj že 48$ sod, oni pa dajejo še 20-30% popusta Kitajcem za nafto, to je cca 34-38$ sod. RU je pretekli mesec povečala količino črpanja in prodaje, dobiček je pa še slabši kot prejšne mesece.

Zdaj pravi Putin, da denar ni problem za vojsko. Kaj pa druge gospodarske panoge? Kak bodo preživele brez denarja? Zgleda da gre Putin ¨all-in¨...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
Kaj pa se tu dogaja, je ekonomistu Putinu zmanjkalo tujih deviz za izravnavanje domače valute?

Poglej priponko 62020

Borznemu indeksu tudi ne kaže dobro

Poglej priponko 62021


Nas bodo rusofilčki podučili da sankcije ne delujejo?
Zahodna propaganda.

Sem pa včeraj govoril s kolegi in poslovnimi partnerji iz Rusije, in se je zaprlo že 28 podjetji, s katerimi smo poslovali še pred kovid časi.
Podjetja, ki so imela 50+ zaposlenih. Podjetja, ki so končno začela poslovati s tujino in niso imela nobene veze z energenti. 15+ let so se trudili in gradili vse iz nule, kar jim je Putin uničil v manj kot enem letu. Obrnili so se na kitajski trg, ampak so jim kitajci določali cene. Cene so bile take, da niti stroške proizvodnje ne bi mogli pokriti. Kitajci so določili tudi cene energentov, kar trenutno Rusijo zelo tepe.
Take stranke kot je EU, Rusija ne bo več imela.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
Jaz bi rekel, da je Putin poskrbel, da se bo svet obrnil bolj v samozadostnost in manj v odvisnost od drugih v imenu optimizacije kapitala/stroškov. Dejansko je Rusija imela zagotovljen konstanten dotok denarja po za njih dobrih cenah, Evropa pa kontanten dotok energentov po relativno ugodnih cenah.
Vse to je v Evropi pripeljalo v spiralo zaspanosti in praktično uničevalo vse potencialne alternativne energente in rešitve, saj se nič ni ''splačalo''. No, jaz upam, da je svet dobil dobro lekcijo in sem prepričan, da bo Evropa kratkoročno gagala, ampak se bodo z dragimi energenti našle alternative, ki ne bodo več ''drage''. Tako da, dolgoročno upam, da bomo speljali.
Rusija si je pa s tem dejansko skopala grob, saj noben partner ne bo več na njih računal kot na dolgoročnega partnerja, temveč jih bodo enostavno samo izkoriščali, ko se bo to njim splačalo. Potem pa odvrgli. Kitajci to že lepo delajo in si opisal primer take prakse.
Edino težavo, ki jo vidim, da se komu ne zmeša (Putin) in dejansko pride do tretje svetovne vojne. Potem bodo energenti zadnja stvar, ki nas bo skrbela.
Morda bi bil pa tudi ta reset potreben, da se neha z ostalimi neumnostmi ukvarjati.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Ampak kdo bi šel v tretjo svetovno vojno kot partner rusije? Iran, s koreja mogoče...to je potem še daleč od 3. "svetovne" vojne...to bo potem samo zahod popucal ruse pa bo mira.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Konec in kajpace

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.153
4.694
113
Bomo videli koliko ima Putin integritete:
- se bo samo-kaznoval, ker je uporabil prepovedno besedo
- bo preklical kazni in izpustil iz zaporov tiste ki so uporabili prepovedno besedo

1671794713448.png
 
2. okt 2007
3.762
2.231
113
Ampak kdo bi šel v tretjo svetovno vojno kot partner rusije? Iran, s koreja mogoče...to je potem še daleč od 3. "svetovne" vojne...to bo potem samo zahod popucal ruse pa bo mira.

bodo pa Kitajci izkoristili možnost do Tajvana, Indijsi in Pakistan... ogromno je takšnih napetosti, ki so nek "status quo", vseg tega pa zahod ne more reševat... miliarde pomoči v vojni opremi gredo v RU, pa še ni konec.

Potem imaš še na "zahodu" Grčija, Turčija. Polno je takšnih "zamer", ki lahko ob eskalaciji hitro prerastejo v konflikt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
bodo pa Kitajci izkoristili možnost do Tajvana, Indijsi in Pakistan... ogromno je takšnih napetosti, ki so nek "status quo", vseg tega pa zahod ne more reševat... miliarde pomoči v vojni opremi gredo v RU, pa še ni konec.

Potem imaš še na "zahodu" Grčija, Turčija. Polno je takšnih "zamer", ki lahko ob eskalaciji hitro prerastejo v konflikt.
USA, vojska nima težav da bi pomalicala ruzze, seveda s pomočjo Usaf. Mornarica in marinci se lahko ukvarjajo z dodatnimi konflikti. Vsaka od teh bojnih sil je za razred večja in par konkretnih razredov sodobnejša od Ruzzke železnine.
Kitajci morajo prvo razmisliti, kako priti preko morja do Tajvana.
Indijci se znajo tudi kaj zaplesti s Kitajci.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.602
6.441
113
mene čudi, da se Kitajci ne zapletejo z Rusi, ker zgodovinskih zamer imajo nebroj

no, saj verjetno so se že zapletli z njimi, samo jih bojo najprej pametno izsesali
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
mene čudi, da se Kitajci ne zapletejo z Rusi, ker zgodovinskih zamer imajo nebroj

no, saj verjetno so se že zapletli z njimi, samo jih bojo najprej pametno izsesali
Boljše situacije za Kitajsko kot je sedaj si ne znam predstavljati. Lepo sedi in opazuje, kako Rusija crkuje, Evropa pa gaga. Pri tem pa oblikuje strategijo z upoštevanjem vsega, kar se lahko nauči iz tega. Zakaj bi odpirala fronto sedaj, če lahko čaka in gleda, kako se moč in ugled Rusije vsak dan bolj sesuvata. Ko bo čisto na tleh, pa bo dovolj časa za reagiranje. Pred tem pa še skoraj zastonj pokupi naravne resurse, ki jih itak krvavo potrebuje zase.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.153
4.694
113
mene čudi, da se Kitajci ne zapletejo z Rusi, ker zgodovinskih zamer imajo nebroj

no, saj verjetno so se že zapletli z njimi, samo jih bojo najprej pametno izsesali
Vsi čakajo koliko daleč bo šel NATO, EU in USA ter kaj se bo zgodilo s Putlerjem in Rusijo...

Kitajska ima zagotovo več scenarijev na mizi, je pa vse odvisno kako se bodo stvari razvile v Rusiji,
in če pride do razpada države, znajo Kitajci skočit čez mejo in vzeti svoj kos pogače, ker njim se gre tudi zelo
za naravne vire, predvsem plin in nafta, z Indijo so v sporu na območju ledenika Siachen, tukaj je pa bistvo voda,
ki odteka iz ledenika in kam bo odtekala.

 
2. okt 2007
3.762
2.231
113
USA, vojska nima težav da bi pomalicala ruzze, seveda s pomočjo Usaf. Mornarica in marinci se lahko ukvarjajo z dodatnimi konflikti. Vsaka od teh bojnih sil je za razred večja in par konkretnih razredov sodobnejša od Ruzzke železnine.
Kitajci morajo prvo razmisliti, kako priti preko morja do Tajvana.
Indijci se znajo tudi kaj zaplesti s Kitajci.

definitivno je USA vojska najbojlej in tudi najmodernejša, ter ima nekaj čez 1 mio aktivnih vojakov, sicer NationalGuard se večino uporablja za opreacije znotraj države ter je primarno sestavljena iz civilistov (rezervistov) in ne šteje kot vojska, ki bi jo naj uporabili zunaj meja, saj imajo pristojnost nad enotami posamezne države.

koliko konfliktov si lahko privoščijo hkrati zunaj države je vprašanje, ni to Irak ali Sirija. Težava je predvsem logistika.

1671803107428.png
 
2. okt 2007
3.762
2.231
113
Boljše situacije za Kitajsko kot je sedaj si ne znam predstavljati. Lepo sedi in opazuje, kako Rusija crkuje, Evropa pa gaga. Pri tem pa oblikuje strategijo z upoštevanjem vsega, kar se lahko nauči iz tega. Zakaj bi odpirala fronto sedaj, če lahko čaka in gleda, kako se moč in ugled Rusije vsak dan bolj sesuvata. Ko bo čisto na tleh, pa bo dovolj časa za reagiranje. Pred tem pa še skoraj zastonj pokupi naravne resurse, ki jih itak krvavo potrebuje zase.

ne pozabit vpliva na Afriko, kjer je ogromno naravnih virov in jih Kitajska vedno bolj obvladuje... EU res kratko vleče...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
ne pozabit vpliva na Afriko, kjer je ogromno naravnih virov in jih Kitajska vedno bolj obvladuje... EU res kratko vleče...

Prejšnji mesec so Američani začeli na polno lobirat v Afriki ker vidijo da gre kitajcem dobro. Napovedali so 50 milijard vlaganj v naslednjih 3 letih. Pa že prevzeli proizvodnjo v kongu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.897
9.571
113
ne pozabit vpliva na Afriko, kjer je ogromno naravnih virov in jih Kitajska vedno bolj obvladuje... EU res kratko vleče...
To Kitajska že več kot desetletje dela. Ampak recimo cena ruskih naravnih bogastev direkt pred Kitajsko je bistveno drugačna, kot transport le teh iz druge strani sveta. Sploh, če si v položaju, ko postavljaš ceno. In Kitajska sedaj Rusijo temeljito izkorišča in jo bo do konca stisnila. Po moje Putin to dobro ve, ampak mu je vseeno, ker krvavo rabi tisti drobiž, ki ga dobi od Kitajske.