Vojna v Ukrajini 2

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Screenshot_20221109_203935_Samsung Internet.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.686
-419
113
Meni pa ne, saj ne napadajo brezglavo, tako kot so rusi na ¨horuk¨. Tale zadeva se še 1 leto ne bo končala, edini če se res kaj drastično spremeni pri Rusih. UA ima orožje, vojake in glavno orožje MOTIVACIJO.


Vsi vemo kako se Putin pogaja, da zahteve in imaš samo 2 opcije, sprejemi ali trpi. Tako se mora UA pogajati!

vse lepo in prav, dokler prihaja orozje...
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Dokler bo motivacija in napredek, ne bo problema, orožja je pa tudi dovolj okrog. Denarja pa tudi ne bo zmankalo, če se prav spomnem, je ZDA porabila okrog 20-30% rezerviranega denarja za UA vojno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.686
-419
113
Dokler bo motivacija in napredek, ne bo problema, orožja je pa tudi dovolj okrog. Denarja pa tudi ne bo zmankalo, če se prav spomnem, je ZDA porabila okrog 20-30% rezerviranega denarja za UA vojno.

pa sej vidis, da bojo americani zacel tezit. kje pa pise, da morjo ves dnar ponucat?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.610
6.453
113
seveda , da bojo Ameri začeli težit...

ker dobivajo po "skritih" kanalih od Rusov informacije, da so se končno ZARES pripravljeni pogovarjat
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
pa sej vidis, da bojo americani zacel tezit. kje pa pise, da morjo ves dnar ponucat

Jaz tukaj ne vidim, da bi jim težili. Samo rekli so, naj sprostijo ročno za pogajanja. Preden je Zelenski rekel, da se ne bo več pogajal, so se do tistega trenutka hoteli pogajati, ampak ni bilo niti malo napredka. Misliš da bo zdaj napredek?


Ukrainian HIMARS have just hit a Russian ammunition depot in Donetsk​

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.026
819
113
Dokler bo motivacija in napredek, ne bo problema, orožja je pa tudi dovolj okrog. Denarja pa tudi ne bo zmankalo, če se prav spomnem, je ZDA porabila okrog 20-30% rezerviranega denarja za UA vojno.
Če se že pogovarjamo o denarju... to kar USA nameni za ukraino je "drobiž". Če je res, da jih je Avganistan stal 300 milijonov na dan je to ~100 milijard letno :)
za UA so pa porabli ~20 miljard ? s tem, da jim sploh ni potrebno "žrtvovat" svoje vojske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.839
2.218
113
Če se že pogovarjamo o denarju... to kar USA nameni za ukraino je "drobiž". Če je res, da jih je Avganistan stal 300 milijonov na dan je to ~100 milijard letno :)
za UA so pa porabli ~20 miljard ? s tem, da jim sploh ni potrebno "žrtvovat" svoje vojske.
A niso zdaj Rusi zapravili dnevno 300-400mio$? Če so res samo 20 miljard $ zapravila za UA, potem je to drobiš. Če je verjeti tujim informacijam, naj bi bilo rezerviranih 1.8 bilijona$ za UA, samo ne verjamem jaz temu, to so ogromne vsote.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.217
-2.146
113
Evropska komisija je danes predstavila predlog pravne podlage za makrofinančno pomoč Ukrajini za leto 2023 v skupni višini 18 milijard evrov. EU bo sredstva, ki jih bo komisija pridobivala z zadolževanjem na kapitalskih trgih, Ukrajini izplačala v obliki ugodnih posojil z ročnostjo do 35 let.
Zakaj se mora EU zadolžit in dat denar Ukrajini, zakaj se Ukrajina raje sama ne zadolži ravno tam?

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.217
-2.146
113
Ker smo solidarni do trpečega naroda.
Če bi bili solidarni do trpečega ukrajinskega naroda, (bolje rečeno do ubogih oligarhov, ki bodo ta denar pobasali v svoje žepe), bi jim ta denar podarili, ne pa da jim damo posojilo, kjer vsak posrednik in banke še svojo provizijo vzame, a ni tako? Pa na koncu ukrajinci dobijo manj, kot če bi se sami zadolžili direkt tam, kot se misli EU? A ni tako?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in bizi
2. okt 2007
3.763
2.233
113
Ker smo solidarni do trpečega naroda.

ne trapaj neumnosti, a na lastne EU državljane pa se bo pozabilo.... vojna se tam itak ne bo hitro končala, svet bo mlrd zmetal tja, Rusom pa še nekaj časa ne bo zmanjkal moštva in orožja... kot, da bi jaz vzel kredit za soseda, ki slučajno ne more kupit kaviarja, ampak kupuje v diskonti neko cheap-šit hrano.

Po drugi strani pa ima UA podporo celotnega sveta, v UA je verjetno uperjenih največ satelitov kot kamorkoli, dejansko vsak ruski vojak ima svoj satelit in spremljajo vsako gibanje, orožja je bilo poslano za mlrd., a preboja pa še ni. Glede na to, da se celoten zahodni svet bori proti Rusiji, se Rusi še kar dobro držijo...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.269
799
113
Ce bi se zahod boril proti RU, bi oni ze zdavnaj branili Moskvo ne pa Herson. Zahod daje toliko orozja da RU ne napreduje oz pocasi nazaduje. Rusi nimajo moznost, edina prednost je pesadija pa se te enkrat zmanjka ker jo je treba tudi oborozit. Lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.686
-419
113
ne trapaj neumnosti, a na lastne EU državljane pa se bo pozabilo.... vojna se tam itak ne bo hitro končala, svet bo mlrd zmetal tja, Rusom pa še nekaj časa ne bo zmanjkal moštva in orožja... kot, da bi jaz vzel kredit za soseda, ki slučajno ne more kupit kaviarja, ampak kupuje v diskonti neko cheap-šit hrano.

Po drugi strani pa ima UA podporo celotnega sveta, v UA je verjetno uperjenih največ satelitov kot kamorkoli, dejansko vsak ruski vojak ima svoj satelit in spremljajo vsako gibanje, orožja je bilo poslano za mlrd., a preboja pa še ni. Glede na to, da se celoten zahodni svet bori proti Rusiji, se Rusi še kar dobro držijo...

a se je na koga pozabilo? Pri nas tudi pridno talajo bonbončke.

Vse tele mrd so morale biti vložene, da se je odbilo napad Rusije. Sedaj se je Rusija malo umirila, in se bo vse umirilo. Orožje, ki je bilo poslano je bilo defenzivno... Če bi se cel zahod boril proti Rusiji, bi morali biti zahodni vojaki tam. Ne more se "cel Zahod" boriti proti Rusiji z le UA vojaki. Še vedno so to omejene številke. Denar, ki je poslan pa tud ne gre za plačilo tuje vojske... In sčasoma bo Zahod pošiljal vse manj denarja in orožja - ker tudi to izčrpava države.

Ja, Rusi se dobro držijo... zakaj se ne bi? sej konec koncev so tudi oni vojska s puškami. Ne vem, kako si to predstavljaš, da bi jih kar pregazili al kaj? Aja, da ne govorim, da UA nima zračne podpore, tako da niti ne more bliskovito napredovati... Torej, opazili smo že, da za vsako večjo UA akcijo sledi povračilni ukrep nad civilisti po zraku. Baje se je to modern način vojskovanja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.159
4.699
113
ne trapaj neumnosti, a na lastne EU državljane pa se bo pozabilo.... vojna se tam itak ne bo hitro končala, svet bo mlrd zmetal tja, Rusom pa še nekaj časa ne bo zmanjkal moštva in orožja... kot, da bi jaz vzel kredit za soseda, ki slučajno ne more kupit kaviarja, ampak kupuje v diskonti neko cheap-šit hrano.

Po drugi strani pa ima UA podporo celotnega sveta, v UA je verjetno uperjenih največ satelitov kot kamorkoli, dejansko vsak ruski vojak ima svoj satelit in spremljajo vsako gibanje, orožja je bilo poslano za mlrd., a preboja pa še ni. Glede na to, da se celoten zahodni svet bori proti Rusiji, se Rusi še kar dobro držijo...
Malo slabo spremljaš oz. razumeš....

preboji se dogajajo od začetka septembra naprej, včerajšnji umik RU iz desnega brega Dnipro reke je velika potrditev ofenzive...

Cel svet podpira UA, ampak ji ne morejo pomagati tako kot bi lahko, ker je treba z RU še vedno delati v "rokavicah"...
(brez letalske podpore, brez raket ki bi lahko padle na Rusijo,...) pa še Rus skoz neki grozi za nuki...

Cel svet je spoznal, da Ruska armada ni vredna pol kurca, modernega orožja imajo samo za vzorec (supersonične rakete, moderni tanki),
in sorazmerno dosti naivnega mesa za faširanje s pomankljivo in zastarelo opremo, edino kar jih varuje so nukice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.693
6.895
113
Sicer pa, če smo malo žleht, je celo boljše, da se na tak način izčrpava RU, naj trošijo svoje zaloge, ljudi (ker vojakov niti nimajo), ekonomijo...se bo veliko več dobrega tako naredilo, kot pa da bi biden 25. februarja rekel putinu naj ne mrda, ker ima nad glavo B-2 z nukom in da mu da 10sec časa da se umakne.