Vojna v Ukrajini 2

2. jul 2020
4.787
6.255
113
Ta je zanimiva. Na X spremljam tankovske profile. Slika uničenega T62. Kliknem, ker je izgledal kot Objekt 166 (iz 60. let). Gledam komentarje če je kdo komentiral model.

V komentarjih kup zahodnjakov, kateri objavljajo slike uničene zahodne opreme. Američan objavi sliko uničenega M113?

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.885
5.625
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113

beres porocilo iste zadeve na rtv, pa pise, da imajo dovolj robe se za 2 leti vojne...

hm...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Mene sicer zanima, kako je možno, da tile droni pridejo tako blizu skozi nadzor Rusov. Očitno je bila faza 1 uničenje ruskih nadzornih jumbjetov (dva so jim sestrelili, ne?) in sedaj so izgleda Rusi slepi. A s satelitov to ni možno nadzirati? Ker da toliko dronov pride v bližino vojaške ladje, je po moje nepojmljivo. Razen, če so bili spuščeni v vodo direkt s Krima. Kar pa tudi ruskega nadzora ne postavlja ravno v najboljšo luč.

Najprej pošlješ RQ 4 in nekaj drugih letal na mejo ruskega zračnega območja ter s pomočjo satelitov spremljaš lokacije gibanja vseh ladij. Ugotovijo se lokacije vseh razdarskih postaj in smeri spremljanja ter vseh nastavljenih ovir na poti ( to lahko spremljaš tudi na flightradarju marsikaterega pa verjetno tudini gor). Ti droni so majhni in dokaj počasni da se jih težko zazna, pošlje se jih pomoči da jih ni mogoče videti. V tem času se s strani E3 in podobnih spremlja letalski promet (predvsem nadzor iz helikopterjev) da se mu lahko droni izognejo.

Ko pridejo v neposredno bližino je seveda običajno že prepozno ker jih je več skupaj in že samo eden lahko potopi ladjo. Zahvala gre seveda NATU in ameriški ter EU satelitom, brez tega se seveda ne bi vedelo za nobeno ladjo in oviro kje so.


A to zato ker švedi že pol leta jokajo da bo vojna z rusi, nemci kake 4-5 mesecev, Francozi bodo pa zdaj zdaj poslali enote v Ukraino?
 
2. okt 2007
3.760
2.230
113
ni mi jasno, zakaj si nekateri tako zelo želijo vojno z Rusijo. Kaj mislijo, da bo to 3-dnevna operacija in rusija bo kapitulirala.

Dvomim, da bi v tej vojni bil kakšen zmagovalec, predvsem pa bi bilo število žrtev v Evropi (EU) ogromno, seveda tudi na ruski strani.

Izrael še sedaj ni pregnal vseh teh rjuharjev na provšini malo večji kot mesto Ljubljana, nekateri pa mislite, da bi se NATO kar sprehodil do Moskve brez žrtev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
ni mi jasno, zakaj si nekateri tako zelo želijo vojno z Rusijo. Kaj mislijo, da bo to 3-dnevna operacija in rusija bo kapitulirala.

Dvomim, da bi v tej vojni bil kakšen zmagovalec, predvsem pa bi bilo število žrtev v Evropi (EU) ogromno, seveda tudi na ruski strani.

Izrael še sedaj ni pregnal vseh teh rjuharjev na provšini malo večji kot mesto Ljubljana, nekateri pa mislite, da bi se NATO kar sprehodil do Moskve brez žrtev.

zakaj bi se nato sploh rad sprehodil do moskve? ce bi jih spravil nazak v rusijo bi bil ze velik uspeh.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ja, bi bil uspeh, če bi jih spravili, brez da grejo Rusi all in. Kar pa ne moreš garantirati.
Seveda vojna z NATOm pa tudi če na področju ukraine ne bo imela več nobene veze z ukrainci ampak vse kaj drugega. Iz zato ker so en meški general, pa kakšen Švedski iz še Stoltenberg zraven vsi mokri med nogami kako se bodo igrali svojo vojno, jaz zaradi tega ne mislim poslušat sicer za jedrski spopad. Ker mi visi dol za ntako za njih kot za ruse.
Pač napihujejo vse ker je treba zaloge nazaj naredit ki jih zadnjih 30 let ni bilo ker se je vlagalo v vse drugo, pa še tisto kar so imeli so pol v Ukrajino poslali (nekateri pa vse). Denar mora krožit ker drugače bodo brez dela ostali.
 
ni mi jasno, zakaj si nekateri tako zelo želijo vojno z Rusijo. Kaj mislijo, da bo to 3-dnevna operacija in rusija bo kapitulirala.

Dvomim, da bi v tej vojni bil kakšen zmagovalec, predvsem pa bi bilo število žrtev v Evropi (EU) ogromno, seveda tudi na ruski strani.

Izrael še sedaj ni pregnal vseh teh rjuharjev na provšini malo večji kot mesto Ljubljana, nekateri pa mislite, da bi se NATO kar sprehodil do Moskve brez žrtev.
Izrael vseeno mičkeno gleda da se ogne civilnim žrtvam (mičkeno pravim), kmeri pa pač pucajo vse po spisku z izgovorom, da so tam bili vojaki, orožje itd. Izrael bi jih uredil v roku parih dni če bi uporabil ruski način/izgovore. Isto bi jih EU+NATO, če se začno obnašat kot Rusi, torej pucat vse po spisku z izgovorm da so tam vojaki, oprožje. V takih primerih bi Rusija dokaj hitro začela izgubljatitla pod nogami
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Izrael vseeno mičkeno gleda da se ogne civilnim žrtvam (mičkeno pravim), kmeri pa pač pucajo vse po spisku z izgovorom, da so tam bili vojaki, orožje itd. Izrael bi jih uredil v roku parih dni če bi uporabil ruski način/izgovore. Isto bi jih EU+NATO, če se začno obnašat kot Rusi, torej pucat vse po spisku z izgovorm da so tam vojaki, oprožje. V takih primerih bi Rusija dokaj hitro začela izgubljatitla pod nogami

ze pri prvem stavku me je streslo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in corsol

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
Švedska postala uradna članica NATA, še enkrat čestitke Putlerju za uspešno specialno misijo. To jih ne bi uspelo brez Putlerja :srce::cheer:


Sweden is now officially a NATO member.



In kaj imaš ti od tega, da sta švedska in finska v natu? no razen inflacije, draginje manj demokracije, Jedrskega orožja uperjenega proti nam na krajši razdalji, večje ogroženosti....
 
Me je že Leynova prehitela in povedala, da bomo zaradi večje ogroženosti morali več plačevat za obrambo.
mirče članice nata so se zavezale (ob vstopu v nato) da bodo določen del bdp ja dale za vojsko/orožje.kaj in koliko se je dajalo je pa druga pesem, tako da to kar bo sedaj več vplačanega je tisto kar se je šparalo/ni se vplačevalo za nazaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in msenjur

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Izrael vseeno mičkeno gleda da se ogne civilnim žrtvam (mičkeno pravim), kmeri pa pač pucajo vse po spisku z izgovorom, da so tam bili vojaki, orožje itd. Izrael bi jih uredil v roku parih dni če bi uporabil ruski način/izgovore. Isto bi jih EU+NATO, če se začno obnašat kot Rusi, torej pucat vse po spisku z izgovorm da so tam vojaki, oprožje. V takih primerih bi Rusija dokaj hitro začela izgubljatitla pod nogami
Ali se ti kaj sanja, koliko je bilo v Ukrajini civilnih žrtev v dveh letih vojne? 30.000! Sedaj pa ugibaj, koliko jih je v Gazi v petih mesecih? Res živiš v nekih svojih sanjah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur