Vojna v Ukrajini 2

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Kakšne budalascine. Sej kaj pa nam bo par ladjic, nekaj tisoč oklepnikov, deset suhojev, stotisoce mrtvih in pohabljenih, par generacij uničenih družin, kdo pa to potrebuje. Saj Rusija vse to z lahkoto nadoknadi, preživi.
Kako lahko sploh daš od sebe takšne blesarije. Njihovo najnovejšo ladjico potopijo, eh kaj bo to. Jih bodo pa še deset zgradili.... Enim sploh ni jasno kaj pomeni toliko ljudi poslat v mesoreznico. Miljarde rubljev potrosit za gnitje tehnike na dnu morja in UA njivah. Namesto da bi prosperirali, živeli kvalitetno od prodaje naravnih virov, urejeno zdravstvo, šolstvo, znanost, kultura.

stari, na easy.

govorimo o potopljeni ladji in vpliv le te na fronto. ne o mesoreznici, standardu, in zivljenju rusov.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.401
113
ladje furajo rakete in so suport na kopnem. vsaj usa je delala tako v zalivu. ce rusi tega nimajo ali neznajo je pac zgolj au trofeja in jok ruskega vodstva, tudi to nekaj steje. par ladij se pa bodo ua s čolni nadzirali crno morje. potem pa pocasi zahod vpluje. simple.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Upam, da se zavedas, da je to vse delo NATO operativcev.
Vse, kar so pri potopitvi te ladje ukrajinci naredili je to, da je ukrajinski pilot poletel s SU-24.

Blizu smo direktne konfrontacije NATA in Rusije.
Dogovarjanja nemskih generalov z napadom 20 Taurosov na krimski most in prigovarjanja mini Napoleona z angazmajem NATO vojske potrjuje, da je ukrajinska vojska pred kolapsom.

To je rezultat vojne izcrpavanja, o kateri sem vam govoril, pa vam ni bilo jasno.
Zanimivo je da se tvojim ruskim ladjami dogaja natanko tisto kar si predvideval za ameriško ladjevje na Pacifiku.
Ampak to da se bodo rusi iz Črnega morja popolnoma umaknili je po tvoje itak brez pomena a ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Upam, da se zavedas, da je to vse delo NATO operativcev.
Vse, kar so pri potopitvi te ladje ukrajinci naredili je to, da je ukrajinski pilot poletel s SU-24.

Blizu smo direktne konfrontacije NATA in Rusije.
Dogovarjanja nemskih generalov z napadom 20 Taurosov na krimski most in prigovarjanja mini Napoleona z angazmajem NATO vojske potrjuje, da je ukrajinska vojska pred kolapsom.

To je rezultat vojne izcrpavanja, o kateri sem vam govoril, pa vam ni bilo jasno.
Kar se pa ukrajinske vojske tiče spet en tvoj mimosun. Pojma nimaš.
Zakaj Evropski voditelji potencirajo svoj doprinos Ukrajini? Ker putin gleda v ZDA z nasmeškom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
ladje furajo rakete in so suport na kopnem. vsaj usa je delala tako v zalivu. ce rusi tega nimajo ali neznajo je pac zgolj au trofeja in jok ruskega vodstva, tudi to nekaj steje. par ladij se pa bodo ua s čolni nadzirali crno morje. potem pa pocasi zahod vpluje. simple.

usa verjetno ni imela kopenslega suporta v zalivu. ru imajo pa iz ru in krima support...
 
ok, bojo ze nadomestil, ko jo pac bojo, ce jo bojo. zdele nujno jo ne rabijo.

na fronti pa zal ne pomeni nobenih sprememb.

lahk pr elanu par čolnov naročij opa bo za neki časa mir. Orožja pa lahk janez al pa kacin zrihtata....sarcasm

upam da razumeš da potop take ladjice ni sam ekonomski fiasko, da to s sabo povleče še druge probleme in to ne ravno male, sploh sedaj ko so dejanko odrezani od zahodne tehnologije. V takih okoliščinah tud McGayver ne more čudežev delati, povprečen oleksej al pa sergej pa sploh ne
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
Luč na koncu tunela:

US diplomat Nuland, strong supporter of Ukraine, to step down​


To je TA Victoria Nuland (Nudelman):

Kdo bo naslednji?
Ampak meni še kar ni jasno, kako sta Nulandova in Pyatt že tri tedne pred tem, ko je ljudstvo spontano zamenjal Janukoviča, vedela, da bo do zamenjave prišlo, in da bo najprimernejši kandidat za premieja ravno Jantsenjuk, če pa ZDA ni imela nič z državnim prevratom?
Sta klicala Dannyja ali Ježevito?
Zna kdo to pojasnit ?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
lahk pr elanu par čolnov naročij opa bo za neki časa mir. Orožja pa lahk janez al pa kacin zrihtata....sarcasm

upam da razumeš da potop take ladjice ni sam ekonomski fiasko, da to s sabo povleče še druge probleme in to ne ravno male, sploh sedaj ko so dejanko odrezani od zahodne tehnologije. V takih okoliščinah tud McGayver ne more čudežev delati, povprečen oleksej al pa sergej pa sploh ne

se cisto strinjam.

ampak, kaj za fronto pomeni izguba takega plovila? a so ua pridobili kaj ozemlja nazaj? a bo ru tezje oskrboval zaledje? ali bo rus tezje napredoval? a bojo ua zdej lazje prisli do krima?

ja, skoda je enormna, ampak jest ne vidim kaksne druge vecje prednosti. ladja se bo nadomestila, magar cez par let, ko si bo ru opomogla... al pa ne, mi je cist vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

sad

Guru
24. avg 2007
20.893
9.565
113
Mene sicer zanima, kako je možno, da tile droni pridejo tako blizu skozi nadzor Rusov. Očitno je bila faza 1 uničenje ruskih nadzornih jumbjetov (dva so jim sestrelili, ne?) in sedaj so izgleda Rusi slepi. A s satelitov to ni možno nadzirati? Ker da toliko dronov pride v bližino vojaške ladje, je po moje nepojmljivo. Razen, če so bili spuščeni v vodo direkt s Krima. Kar pa tudi ruskega nadzora ne postavlja ravno v najboljšo luč.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.868
902
113
se cisto strinjam.

ampak, kaj za fronto pomeni izguba takega plovila? a so ua pridobili kaj ozemlja nazaj? a bo ru tezje oskrboval zaledje? ali bo rus tezje napredoval? a bojo ua zdej lazje prisli do krima?

ja, skoda je enormna, ampak jest ne vidim kaksne druge vecje prednosti. ladja se bo nadomestila, magar cez par let, ko si bo ru opomogla... al pa ne, mi je cist vseeno.
Npr.:Ker so praktično neutralizirali črnomorsko fl., se je pritisk na Odeso zelo zmanjšal, možnost napada/izkrcanja ob celotni obali je praktično nična........itd.....so lahko marsikatero kopensko enoto premestili kam drugam.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.151
4.694
113
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik