Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113

Povsod kjer je veliko ljudi in/ali živijo na oddaljenih območjih, oddaljeni od zdravstva in zdravnikov, ali pa si jih ne morejo privoščiti, ker določen % prebivalstva dostopa do zdravnikov nikoli nima, tudi v EU, je zivljenje posameznika lahko precej drugčano, ker ni bil oskrbljen zaradi poškodbe ali bolezni. Ampak mi ne govorimo o teh ljudeh. Na kitajskem, v Indiji ali na sploh v Aziji je tega še precej več. Mi govorimo o življenju povprečnega človeka, ki ima dostop do vseh dobrin modernega sveta in mu je to kasneje odvzeto. Se lahko rusofili še takozgražate nad zahodom, ampak dejstvo, da nam zahod omogoočamoderno obliko življenja lahko vzamete kot dejstvo in ga tudi s pridom izkoriščate, hote ali nehote. Vsakršno zanikanje tega pa vas bo samo še bolj diskreditiralo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
.... Se lahko rusofili še takozgražate nad zahodom, ampak dejstvo, da nam zahod omogoočamoderno obliko življenja lahko vzamete kot dejstvo in ga tudi s pridom izkoriščate, hote ali nehote. Vsakršno zanikanje tega pa vas bo samo še bolj diskreditiralo.
Hvala Ameriki in zahodu, da imam dostop do zdravnika, čakalnih dob ne bom zdej omenjal, ker prej v komunizmu tega kot berem nismo imeli.

Sem skoz mislil, da si to prislužimo sami, z produktivnostjo v gospodarstvu in plačevanjem davkov, nisem vedel, da nam to omogoča zahod.

In hvala nam, da smo v Ukrajinsko luknjo vrgli 270 miljard (in še bomo), da bodo tudi ukrajinci deležni zahodnih dobrin, ki se kažejo v stotisočih žrtev, četudi potem zmanjka za naše zdravstvo. :)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Hvala Ameriki in zahodu, da imam dostop do zdravnika, čakalnih dob ne bom zdej omenjal, ker prej v komunizmu tega kot berem nismo imeli.

Sem skoz mislil, da si to prislužimo sami, z produktivnostjo v gospodarstvu in plačevanjem davkov, nisem vedel, da nam to omogoča zahod.

In hvala nam, da smo v Ukrajinsko luknjo vrgli 270 miljard (in še bomo), da bodo tudi ukrajinci deležni zahodnih dobrin, ki se kažejo v stotisočih žrtev, četudi potem zmanjka za naše zdravstvo. :)
Trdiš da je Ukrajina kriva za naše zdravstvo...

bebo...
Mi za korupcijo zmečemo 4 miljard letno!
Imamo pa precej boljši BDP kot kmeri, če pogledamo ritolizniške Srbe, pa primerjaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Upam, da vam je fajn špricnilo pri zadnjih “uspehih” ruske vojske.
Se mi zdi da bolj ukrofilom šprica ob stotisočih mrtvih, ker imeli so možnost spoštovat sporazume iz Minska in ne it v Nato - pa do vojne nebi prišlo. Pa to ni bila sprejemljiva opcija. In še po začetku vojne so imeli možnost spoštovat v turčiji domenjeno premirje, pa pravijo da se ne boste pogovarjali, dokler zadnji rus ne zapusti ukrajine. in vi to morijo podpirate, tako z denarjem kot z pošiljanjem orožja in municije. No po novem bi še našo vojsko tja poslali, in zanetili vojno še širših razsežnosti.

In kaj imaš ti od tega, da Ukrajina (Švedska, Finska) pride v Nato, nad čemer se neizmerno veselite?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Se mi zdi da bolj ukrofilom šprica ob stotisočih mrtvih, ker imeli so možnost spoštovat sporazume iz Minska in ne it v Nato - pa do vojne nebi prišlo. Pa to ni bila sprejemljiva opcija. In še po začetku vojne so imeli možnost spoštovat v turčiji domenjeno premirje, pa pravijo da se ne boste pogovarjali, dokler zadnji rus ne zapusti ukrajine. in vi to morijo podpirate, tako z denarjem kot z pošiljanjem orožja in municije. No po novem bi še našo vojsko tja poslali, in zanetili vojno še širših razsežnosti.

In kaj imaš ti od tega, da Ukrajina (Švedska, Finska) pride v Nato, nad čemer se neizmerno veselite?
Varnost pred kmeri.... in njihovo fuknjeno S Korejsko mentaliteto..
a bo šlo....

ps zakaj si tukaj zgini tja, da ti bo dišalo?

ps našo vojsko nehej nabijat.... uni imajo probleme z Ukrajinci.
ne klamfaj gluposti...

Naj zabuhli proba to izvajat na Nato članici, boš videl kaj so kmeri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Trdiš da je Ukrajina kriva za naše zdravstvo...

bebo...
Mi za korupcijo zmečemo 4 miljard letno!
Imamo pa precej boljši BDP kot kmeri, če pogledamo ritolizniške Srbe, pa primerjaj.
Hočeš rečt, da ker imamo mi precej boljši BDP od rusov, moramo 270 miljard vržt v ukrajinsko luknjo (njihovo korupcijo ne bomo omenjali), al bi blo boljš da zaradi tega še ruse napademo - s tistimji raketami dolgega dosega, ki jih dobavljamo ukrajini?

V Ukrajino smo zmetali že za štiri vojaške proračune celotne rusije, uspehov pa nobenih. S temi 270 miljardami pa najbrž pozabili kupit strelivo - saj vseskozi jamrajo, da ni streliva. Kam je šel denar, za strelivo očitno ne ?????
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Hočeš rečt, da ker imamo mi precej boljši BDP od rusov, moramo 270 miljard vržt v ukrajinsko luknjo (njihovo korupcijo ne bomo omenjali), al bi blo boljš da zaradi tega še ruse napademo - s tistimji raketami dolgega dosega, ki jih dobavljamo ukrajini?

V Ukrajino smo zmetali že za štiri vojaške proračune celotne rusije, uspehov pa nobenih. S temi 270 miljardami pa najbrž pozabili kupit strelivo - saj vseskozi jamrajo, da ni streliva. Kam je šel denar, za strelivo očitno ne ?????
Slovenija je dala 270 miljard.... Dali so jim zaenkrat več ali manj zastarelo orožje.. Za kmere več kot dovolj. Če hočeš da priderjo raptorji, se bo samo še pokadilo.


Ps Ruski vojaški se je močno podeblal, zgube pa enormne, saj Kitajc ne plača, skoraj ukrade.
Ti se ne sprašuj kam, ker zase ne veš kje si?

Žal ne v rodni Srbiji... tam kjer pašeš.
Guni pa še šipcev ne znajo shendlat, jih takoj zrihtajo Kosovari..
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Varnost pred kmeri.... in njihovo fuknjeno S Korejsko mentaliteto..
a bo šlo....

ps zakaj si tukaj zgini tja, da ti bo dišalo?

ps našo vojsko nehej nabijat.... uni imajo probleme z Ukrajinci.
ne klamfaj gluposti...

Naj zabuhli proba to izvajat na Nato članici, boš videl kaj so kmeri.
Predvsem je Ukrajina bolj varna, odkar sili v nato kajne.

Prej, ko je bila nevtralna, so imeli skoz neke vojne, odkar pa so se zlizali z natom pa mir, in samo rožice cvetijo :)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Slovenija je dala 270 miljard.... Dali so jim zaenkrat več ali manj zastarelo orožje.. Za kmere več kot dovolj. Če hočeš da priderjo raptorji, se bo samo še pokadilo.


Ps Ruski vojaški se je močno podeblal, zgube pa enormne, saj Kitajc ne plača, skoraj ukrade.
Ti se ne sprašuj kam, ker zase ne veš kje si?

Žal ne v rodni Srbiji... tam kjer pašeš.
Guni pa še šipcev ne znajo shendlat, jih takoj zrihtajo Kosovari..
Ti si sedaj na Kitajski strani? Bi imel raje da Ruse prevzamejo Kitajci?
Bi blo boljš, da Kitajc sedi v Kremlju, tako kot danes Američan v Kijevu?

Ne zanima me tolk, da v srbiji ne znajo šipcev shendlat, bolj je zaskrbljujoče, da jih mi ne znamo.
Ampak šipci imajo podporo zda, ne pozabit.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Ti si sedaj na Kitajski strani? Bi imel raje da Ruse prevzamejo Kitajci?
Bi blo boljš, da Kitajc sedi v Kremlju, tako kot danes Američan v Kijevu?

Ne zanima me tolk, da v srbiji ne znajo šipcev shendlat, bolj je zaskrbljujoče, da jih mi ne znamo.
boli me za kmere, Kitajc jih je že prevzel, v finančno dolžniškem smislu... Bodo črpali samo še za njih džabe...
in ni boljšega kot to...

Ps slovenski problem so trenutno tako srbjančki kot šipci... za nas je to isti krščen duš.
golazen
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.151
4.694
113

Priponke

  • 1709282126690.png
    1709282126690.png
    856 KB · Ogledi: 66

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Hvala Ameriki in zahodu, da imam dostop do zdravnika, čakalnih dob ne bom zdej omenjal, ker prej v komunizmu tega kot berem nismo imeli.

Sem skoz mislil, da si to prislužimo sami, z produktivnostjo v gospodarstvu in plačevanjem davkov, nisem vedel, da nam to omogoča zahod.

In hvala nam, da smo v Ukrajinsko luknjo vrgli 270 miljard (in še bomo), da bodo tudi ukrajinci deležni zahodnih dobrin, ki se kažejo v stotisočih žrtev, četudi potem zmanjka za naše zdravstvo. :)

Ravno sem dovolj star, da sem dal skozi tudi YU zdravstvo in ne vem kako bi lahko uspel primerjati zadeve v zdrastvu takrat in danes. Enako kot jih tudi ne moremo primerjati iz srednjega veka ter v času YU. Pač zadeve grejo naprej. Čakalne dobe so zdaj daljše, ker ljudje za vsak drek hočejo zdravnika, zdravnikov pa ni bistveno več, kot jih je bilo pred 50 leti.

Davke plačuješ, ker jih moraš :D če bi bilo to izbirno, bi jih ne plačeval nihče. Kaj ti pa pobrani davki omogočajo, je druga stvar, odpri drugo debato za to. Očitno pa razlike so, malo poglej kakšno oddajo o tem, ne bo ti škodilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Ti si sedaj na Kitajski strani? Bi imel raje da Ruse prevzamejo Kitajci?
Bi blo boljš, da Kitajc sedi v Kremlju, tako kot danes Američan v Kijevu?

Ne zanima me tolk, da v srbiji ne znajo šipcev shendlat, bolj je zaskrbljujoče, da jih mi ne znamo.
Ampak šipci imajo podporo zda, ne pozabit.
Mi ne znamo tudi srbov in sploh exYU ljudi pohendlat. Če se je preselil v SLO, ker mu je tukaj boljše in ljubše živeti, potem naj se tudi nauči SLO jezika npr.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Ravno sem dovolj star, da sem dal skozi tudi YU zdravstvo in ne vem kako bi lahko uspel primerjati zadeve v zdrastvu takrat in danes. Enako kot jih tudi ne moremo primerjati iz srednjega veka ter v času YU. Pač zadeve grejo naprej. Čakalne dobe so zdaj daljše, ker ljudje za vsak drek hočejo zdravnika, zdravnikov pa ni bistveno več, kot jih je bilo pred 50 leti.

Davke plačuješ, ker jih moraš :D če bi bilo to izbirno, bi jih ne plačeval nihče. Kaj ti pa pobrani davki omogočajo, je druga stvar, odpri drugo debato za to. Očitno pa razlike so, malo poglej kakšno oddajo o tem, ne bo ti škodilo.
Ja, najprej sami nekaj naredimo, zaslužimo, plačamo davke, od tega plačamo zdravstvo.
Ne pa da nam zdravstvo omogoča zahod kot pišeš. Vse si prislužimo sami.

Čakalne dobe so daljše, ker je zdravstvo bolj v qrcu. Glede na večjo učinkovotost zdravil, informatiko, boljše delovne pogoje, bolj zdravo življenje, bi morale bit krajše.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Ja, najprej sami nekaj naredimo, zaslužimo, plačamo davke, od tega plačamo zdravstvo.
Ne pa da nam zdravstvo omogoča zahod kot pišeš. Vse si prislužimo sami.

Čakalne dobe so daljše, ker je zdravstvo bolj v qrcu. Glede na večjo učinkovotost zdravil, informatiko, boljše delovne pogoje, bolj zdravo življenje, bi morale bit krajše.
a ti ni rauski način boljši....
njihovo zdravstvo blesti...

Glede nato kaj opevaš, je to super ok...