poplačilo kredita, zadnji obrok

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.399
113
Eno kviki vprašanje, ker se me dobli na levi nogi...

dobil klic iz neke izterjave za cca 200€, čes da sem še dolžn banki.. Zadnji obrok sem imel prejšni mesec (fiksni obroki) ki je bil plačan in iz mojega vidika je to to, ampak očitno ni, .
a je običajno da še kaj zadaj pride? Sprašujem, da vem kak se menit na banki. Da ne popizdim na suho.

Kredo sem štarta na eni banki, končal na 4. pač naša 2 švica in propad ter tedensko združevanje bank.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.980
399
83
Ko sem ga jaz predhodno poplačal, sem moral doplačati še cca 150€, kao neki stroški...ni se mi dalo študirat :D
Se mi je pa vmes tudi banka zamenjala
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.399
113
smeh je tole. na salterju gospa nic ne ve, pise ji zamuda. vprasam kakšna. ne vem, nic ne pise. mogoče je to mogoče je ono itd. v glavnem smo dali poizvedbo.

Kaj to vse placujemo nobenmu nic jasno. fopajo narod vsi po vrsti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.399
113
ne vem kaj bo, je gospa ponosno rekla, da se to ni reseno,dokler je to odprto se niso poravnane obveznosti.
je vprašala ce je kaksna hipoteka, sem rekel ne, je bila malo žalostna.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.383
1.382
113
Preveri pri sebi, če si dejansko plačal vse obroke, ampak dejansko izvedel x nakazil kot si imel na anuitetnem načrtu, ki je bil predmet osnovne pogodbe. ČE si, potem jim to predloži, potem pa naj raziskujejo. Čisto mogoče je, da so zaradi menjav bank ali pa celo propada katere, ko so se krediti prestavljali na druge banke spregledali kakšno od tvojih nakazil ali pa kot dodatek, je kdaj tvoj delodajalec, če so odtegovali pri plači, spregledal kakšno spremembo obroka in se je zaradi tega nabrala razlika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.399
113
fiksni so bili 10 let isto, znesek te zamude ni isti (nizji je) kot obrok.
Tako da je zadeva v zaledju, bojne enote sestavljajo smiseln dopis očitno.
Na prvo žogo, nimam pojma kako najdem vseh 120 nakazil... verjetno v sluzbi...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.235
314
83
Pri predhodnih poplačilih je "lahko" pogodbena kazen samo, če je obrestna mera fiksna, če je vezana na euribor potem lahko popolačaš takoj brez penalov. Pa še če so penali po pogodbi je možno uveljavljat s strani banke samo če je poplačilo več kot 12 mesečnih obrokov. Tako da lahko je kaj takega, ali pa ni vse realizirano bilo do konca.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.487
400
83
Kakšne banke imate to?

jaz v 5sec vidim kredit na mobinem telefonu: znesek, obr. mero, št odplačanih obrokov, št. preostalih obrokov (znesek kredita, odplačan znesek, koliko je še za odplačat)....
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.235
314
83
Če vzameš kredit danes ja, če si pa kredit vzel 15 ali 20 let nazaj pa vprašanje kaj vidi kdo pri kateri banki :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.993
10.399
113
10 let nazaj banka celje, vmes je vse 7krat crknilo in se pripojilo. Zadnji obrok poplačal na nkbm v avgustu, danes terjajo na OTP. Po pravem bi jim moral sredinec pokazat. Nisem komitent ne celja, ne 7krat crknilo, ne nkbom in ne zdaj otpja.
Še ona na šalterju po 10 minutah tipkanja ni vidla ama ništa.

Take banke imamo.

Slovenistan pač, jebat ga, mormo preživet nekak.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.487
400
83
10 let nazaj banka celje, vmes je vse 7krat crknilo in se pripojilo. Zadnji obrok poplačal na nkbm v avgustu, danes terjajo na OTP. Po pravem bi jim moral sredinec pokazat. Nisem komitent ne celja, ne 7krat crknilo, ne nkbom in ne zdaj otpja.
Še ona na šalterju po 10 minutah tipkanja ni vidla ama ništa.

Take banke imamo.

Slovenistan pač, jebat ga, mormo preživet nekak.
ne vem, jaz mam otp na telefonu, brez ene pripombe, vse laufa
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman