Prenos bonusa pri zavarovanju med družinskimi člani

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.254
1.876
113
Kako dandanes stojijo tule zadeve na tem področju?

Pri nas imamo tako (čudno) situacijo:

Mati bo konec decembra (29.tega) stara 80 let in ne bo več podaljšala vozniške (že dve leti ne vozi, niti ne more, niti noče). Ima v lasti avto, na katerem ima 50 % bonusa pri zavarovanju.
Avta ne bomo prodajali (registracijo ima začetek januarja 6.1.))
Na drugi strani je moja hčera, 19 let, ki pa še nima izpita (dela ga) bi pa radi prenesli ta bonus (po družinskih članih) nanjo, da bi imela bonus svoje babice.


A se to da speljat in če ja, kak je pravilni način..a se gleda tu lastništvo avta, ima vozniško dovoljenje kaj veze (upoštevaje da hčera ga še nima, materi poteče), verjetno bo mogla biti hčera potem tudi lastnica avta?
Bi mogli že prej speljat prenos lastništva še pred potekom registracije? ali speljemo podaljšanje registracije še pred novim letom (ko ima mati vozniško..če igra vlogo), in je potem celo drugo leto čas da se spelje lastništvo in prenos bonusa?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.289
6.481
113
pri taščici
Kot vem ne mores biti lastnik avta ce nimas izpita.
Zato bo najbolje da bos najprej ti lastnik avta (in ti prevzemnik bonusa), ko pa hcera naredi izpit pa preneses na njo.
Obrni se na tvojega agenta.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.160
485
83
Ne vem sicer kako je sedaj, ampak ko sem bil js mladi voznik je lahko oče prestavil samo toliko bonusa kot sem imel let izpita, tako da sma počakala par let, da je prestavil praktično ves bonus. Mogoče zna kak agent načarati tudi več bonusa. :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.222
20
38
Jst sem prepisu svojih 50% sinu k je kupu 300hp avto, k mu je naračunu kasko smo skor dol padl :D
Moraš imeti polico pri sebi in podpišeš (vsaj zdi se mi) prenos bonitete, 2 minute dela
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.155
1.436
113
Ne vem sicer kako je sedaj, ampak ko sem bil js mladi voznik je lahko oče prestavil samo toliko bonusa kot sem imel let izpita, tako da sma počakala par let, da je prestavil praktično ves bonus. Mogoče zna kak agent načarati tudi več bonusa. :sprasujemse:

Točno tako. OP naj prenese in zavaruje nase, hčerka naj pa vozi. Ko bo poteklo 10 let, pa njej prenese cel bonus. Pa ne pozabiti dodatka za mladega voznika.

Pa še več popusta bo dobil na starost lastnika oz. izkušnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.436
15.419
113
Točno tako. OP naj prenese in zavaruje nase, hčerka naj pa vozi. Ko bo poteklo 10 let, pa njej prenese cel bonus. Pa ne pozabiti dodatka za mladega voznika.

Pa še več popusta bo dobil na starost lastnika oz. izkušnje.
HeIsRight.jpg