Vlom v stanovanje

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
No pa je še mene doletel, danes so nama vlomili v stanovanje, aprila sva se vselila v najem, danes pa bum, pridem od frizerja (punca šla na šiht) in hočem vtaknit ključ, vidm polomljena klučavnica, pogledam če sem v pravem nadstropju...in ja, to je moje, moj flat. Odprem, itak panika pogledat kaj je, vse razmetano, ampak ubistvu pol po prihodu policajev ni manjkalo nič. Ama nič! Zdej al so iskal tko je je reku polcaj zlato pa dnar, al pa sm se prehit vrnu, ampak tv led lcd-dva mesca star, monitor nov, računalnik, (še sto kun mi j epustu, pa je denarnco vrgu stran), mp3 za laufat, mobitel en k ga mam za rezervo, ...kar je bl vrednga na vidnem mestu je ostalo. Nč jasn? Skratka, sreča v nesreči, ampak kar je najbl bad, a so naja opazval da so vidl da greva, so gledal, se bo vrnu, kar je najbl bad, pa to, da je bil v stanovanjuen, to mojo najbl mori, ne vem, dans je že pobegnla dam spat
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Še dobro da si pred vlomom vse droge pojedel, sodeč po pisanju.
smile-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Ja itak, sej ti nebi bil čist v šoku pa razstresen ane. Upam da te ne doleti, ni fajn veš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Sranje...
tongue-1.gif
Se vrata bloka čez dan zaklepajo? Če so vlomi pogosti, se probajte zmenit za kamere ob vhodu (rabili boste soglasje večine sostanovalcev)...

Jaz bi poklical lastnika, razložil vse skupaj, povedal da so protivlomna vrata tudi v njegovem interesu, in predlagal naj da ene polovico zraven.

Je pa tako, da je verjetno res filing za popizdit gnil.

Pa samo btw., eno vprašanje, za tiste, ki so že kdaj v kakšna vrata vlamljali (
evil.gif
): zakaj za boga svetega so po defaultu vrata stanovanj (tudi v novih) blokih narejena tako debilno?

Zakaj:
a) so ponavadi cilindrične ključavnice montirane "narobe obrnjene" - tako da na zunanji strani ključavnica štrli iz vrat ven (da se jo ja lažje zlomi)? Vsaj malo manj češke ključavnice imajo del cilindričnega vložka, ki štrli na zunanji strani ven oblečen v pleh, da ga je težje prijeti...
tongue-1.gif
(Se ključavnice pri montaži ne da enostavno obrniti?)
b) zakaj so vrata ponavadi narejena za odpiranje navznoter? S tem si ob kvadratni meter prostora v stanovanju... Poleg tega pa - a ni težje vlomiti v vrata, ki se odpirajo proti tebi?
confused-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Mi imamo vrata na ven, pa se mi ob iskanju novih, alu, prodajalci zgovarjajo, da so potem panti zunaj, da lahko vlomilec potem kar sname vrata, pa podobne neslanosti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Pa, porkafiks, v vrata, ki se odpirajo navznoter pa dvakrat grdo rigneš, pa se že odpirajo...
rolleyes-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Pa, porkafiks, v vrata, ki se odpirajo navznoter pa dvakrat grdo rigneš, pa se že odpirajo...
rolleyes-1.gif

Tist ti jih pa žena odpre, ker ji je že malo nerodno in se boji, da ne boš kozlal pred vhodom
evil.gif


Jaz bi se z lastnikom stanovanja poskušal dogovoriti o investiciji (protivlomna vrata) v stanovanje v zameno za nekaj mesečnih najmenin. Sigurno bi se poskusil nekaj dogovoriti. Seveda pa je vse odvisno od okoliščin najema itd.
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
in to sredi dneva?
in nihče od sosedov ni nič opazil?
razmetano je bilo? in odtisi tudi?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
So dol vrata ja, sam zgleda je kdo odpru, al pa kej, sm tud sosede mal povprašal pa nič. Sosed ma pa tud 1m stran vrata pa tud nič slišal, zgleda je samo polomil cilinder in to je to, ne vem. Lastnika sem itak takoj kontaktiral, amoak ni kej, za vrata ga bom pa mal pobaral ja, samo dvomim, on itak ne žvi not, sam oddaja.
Jap, sred belga dne, med 13 in 15 uro. Šou sem do frizerja in dam do starih se stuširat, k sm pršu na zaj pa šok. Lah da je naključno pozvonu, pa vidu da ni nobenga, lah pa da je oba vidu, da sva se z avti odpelala z mojo.
Razmeta no je blo, odtisi pa nč, ni jih pobiral polcaj, prau da nosjo ponavad rokavice
frown-1.gif
Vem men tud nč jasn, sm še ene pol ure nazaj klical na pp pa vprašal če je to običajn postopek, pa prau, da ja, sploh pa ma ona baje na pp zabeleženo poizkus vloma? VTF, če so vlomil pa razmetaval, kaki poizkus?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Ker niso nič pokradli verjetno.

Lastnika pa pokliči naj prinese novo ključavnico, pa bo morda razmislil. Sploh če naslednjič vlomilec pokvari še kaj drugega, kar gre iz njegovega žepa 'slučajno'. :D
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Bom ja, lastnik sicer pravi, da ima zavarvano, da pa če ni večije škode, da ne bo prijavljal. Foter moj je skeširal 130 eur za cilinder (kaba) plus 50 eur za uno železo spredi pred ključavnoco, tko da, bom ga mal poprosu, da reče zavarovalnici, da saj to dobi fotr nazaj, če je že glih kupu ta cajt k sm jst ahtu odprt flat, ker od mene noče vzet.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Je žena preštela svoje spodnje hlačke?


So v postelji sledovi tuje sperme?


....


evil.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
...no če hočem mojo nazaj, če ji bo bad, bom tud to mogu.

menjaj babo
evil.gif


Drgač pa nevem, ne paničarita preveč, vama je pač šola za naprej...jst bi dal v stanovanju vgradit kako kamero in je to to. Pa na oglasno desko obesi razpis, da so vlomili in naj ostali stanovalci malo pazijo.
Glede policajev pa, lej, nič ni zmanjkalo,a misliš da bodo policisti zdaj iskali prstne odtise za človekom ki je mogoče nosil rokavice? Medtem ko pa imata vidva po stanovanju en kup odtisov, svojih in obiskovalcev...verjamem da je bad, sam kar je je. Bodita vesela, da ni nič zmanjkalo.

Mogoče pa je samo lastnik stanovanja prišel preverit kako zgleda stanovanje
evil.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Ja preveč si skeširal za odlično Kabo, samo kaj ko ti prav nič ne pomaga ob slabih vratih, ključavnica srednji rang je dovolj. Sicer pa so v današnjih časih protivlomna vrata kar potreba ne luksuz, sam sem imel tudi ščit pa 2 zapori in so dvema sosedoma, ki sta imela standard z 2 cm vložkom ven vlomili, se mi je dobro zdelo, dokler niso nekje drugje nekomu, ki je imel na lesenih vratih ščit ključavnice, pribitno ključavnico in 2 prečni zapori vlomili po sistemu, da so enostavno z baterijskim vrtalnikom zvrtali pod spodnjo zaporo luknjo, noter vtaknili vbodno žago in vrata prežagali pod zaporo in jih nato odprli samo spodnji del, cca 50 cm, zgornji del z 2 zaporama je ostal v nekaj dneh ko je bil dotični mna morju spraznili stanovanje in vsakič čez vrata potegnili izolir trak, da se ni videlo, da so vrata prežagana za štos in enak izgled so pa še eno črto iz izolir traka potegnili nad zgornjo zaporo. No po tem sem sam vrata lesena z zaporami zamenjal za prava protivlomna. V razmislek, čas, da to naredite je sedaj ne po vlomu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Pa, porkafiks, v vrata, ki se odpirajo navznoter pa dvakrat grdo rigneš, pa se že odpirajo...
rolleyes-1.gif

ODpiranje vrat navznoter ima svoj namen...razen če rad z vrati treskaš po folku, ki gre mimo zunaj...če je anrejeno kot je treba, lahko ti mirno rigaš, pa se ti bodo vrata samo smejala...
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Mi pa neki ne da mira in bom jutri ali pa v ponedeljek povprašal. Kot sem rekel, pred kratkim je t2 prišel montirat optiko, danes je bil tudi klic iz t2, pa sem klic vrnil, ampak so rekli, da ne vejo kdo bi klical, da bodo že poklicali, če je kaj nujnega nazaj. Matra me, če je tisti majster ko me je klical, da je prišel montirat optiko prejšni teden dopoldan, danes malo poklical in prišel prečekirat, mojo faco je itak poznal, vlomov je bilo pa tudi že nekaj v našem bloku, mi je prišlo na misel, da je majster iz t2, ko je montiral optiko po blokuu ali pa nekdo iz bloka. No, al pa v sodelovanju z nekom, da bi sam to delal je mal butasto, bi ga hit najdl al kva. Eh, zgodbic mi na polno šopa po glavi, bo treba prespat, ampak možno pa je, se mi zdi, da se je nekam dolgo smukal okoli spalnice skozi kero je napeljal optiko, pa še tak na £ je bil
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno: