Vivid money - nova nemška banka

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.640
997
113
Saj če nočeš jih ne rabiš. Pa je še vedno boljši kot Revolut tudi brez cashbacka. Zakaj, je pa že napisano v tej temi.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Sem zatadi tvojega posta prebral 27 strani. Pol vsega je govora o popustu, pol pa fejtanja za refal… Imam Revolut Matal (zaradi zdravstvenega zavarovanja, ker veliko potujem) in res ne vidim nobene prednosti Vivid Banke razen teh popustov. S tem, da je vsaj meni Revolut APP bolj vseš in pregleden.

Pa še nekaj za zanimivost. V telefonu imam cca. 3.000 kontaktov. Od teh jih ima 198 Revolut. Veš koliko pa Vivid Bank? Eden!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Odvisno zakaj. Glavna prednost Revoluta za mene so trenutno disposable kartice (za kakšna one time plačila, kjer nočem kucat drugih kartic) in dejstvo, da ga imajo skoraj vsi v moji družbi, če je treba kakšne stroške delit. Pa dodano imamo kot backup kartico v Apple in Garmin Wallet, če Curve zataji.

Sicer pa za plačila več ali manj uporabljam samo še Curve (zaradi Apple in Garmin Pay, občasno pa še kak cashback pade) v kombinaciji s crypto.com kartico (zaradi stalnega cashbacka na vse transkacije). Neke uporabne vrednosti Vivida za mene žal ni, razen cashbacka, ki ga itak nimaš, če stalno ne novačiš novih ljudih. Če bi že uporabljal zgolj tujo banko, bi bila to vrjetno N26, ki sem jo imel nekaj časa tudi kot edini račun za s.p..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Načeloma vsi fintechi kopirajo Revolut.

Še direktor N26 je priznal, da so se zajebal, ker so šli v Ameriko kot da bi šli v kripto in delnice. No letos bo tudi N26 začel ponujati kripto in delnice.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.640
997
113
Sem zatadi tvojega posta prebral 27 strani. Pol vsega je govora o popustu, pol pa fejtanja za refal… Imam Revolut Matal (zaradi zdravstvenega zavarovanja, ker veliko potujem) in res ne vidim nobene prednosti Vivid Banke razen teh popustov. S tem, da je vsaj meni Revolut APP bolj vseš in pregleden.

Pa še nekaj za zanimivost. V telefonu imam cca. 3.000 kontaktov. Od teh jih ima 198 Revolut. Veš koliko pa Vivid Bank? Eden!
2 prednosti sta napram Revolutu:
- dela google pay
- delajo nakazila na Sberbank

Lahko da je bilo o tem govora v revolut temi. Če ni v tej, se ti oproščam.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz osebno tudi nisem komitent Sberbank, samo je bedno, če kakšne položnice ne moreš plačat. Recimo niti na mbills ne moreš nakazat.

Moj brat je na Sberbank. Placuje normalno vse poloznice, prav tako si nakazuje na mBills, se vec, Sberbank se lahko poveze direktno z mBills kartico.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.640
997
113
Moj brat je na Sberbank. Placuje normalno vse poloznice, prav tako si nakazuje na mBills, se vec, Sberbank se lahko poveze direktno z mBills kartico.
Govorimo o tem, da Revolut ne pusti nakazil na Sberbank. Tako z Revolutom ne morem plačevati položnic podjetjem, ki imajo na Sberbank odprt račun. Vključno z mbillsom.
 

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
Pozdravljeni!
Kupujem eno stvar na banggood za cca 430€. Zanima me koliko "profitiram", če odprem račun in plačam z vivid kartico(popust, cashback,...z vsem).
Ali je na banggood sploh možno dobiti kaj ceneje kot na aliexpress?
Vidim, da je izbira večinoma precej manjša kot na aliexpressu..
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Vem. Tam je taka cena. Zgornjemu pravim, da mi naj na aliju najde za to ceno, kot na dhgage pa bangoodu.
To je tako, kot imajo vsi trgovci v nekem trenutku v katalogu akcijsko najnižjo ceno za nekaj izdelkov. In ti sedaj prodajaš idejo, da je vse ceneje. Tvoj sistem nekako ne vzdrži. Treba je gledat na večino izdelkov, tu pa Bangood pade.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ne, prodajam idejo, da je s kodami iz sosednje teme ceneje. Redne cene so predrage.
 

Garay

Zelenc'
16. mar 2018
3
0
1
Vem, da večina uporablja kar pogosto kartico, ampak a obstajajo kakšni penali za neaktivnost? Recimo pri Mbillsu ti računajo 2 €, če si nekaj časa neaktiven.
Naslednje, a ima Vivid kakšne omejitve z quasy cash transkacijami kot so npr. kripto, igre na srečo...
Pa še to, če ti recimo kartica neha delovati ali pa jo izgubiš, ali je naslednja zastonj in pa kaj je s stroški dostave? Predvidevam, da kartica velja 4 ali 5 let kot pri nas.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ni stroška za neaktivnost.

Mislim, da se bo zadeva počasi umirila, ker so sedaj vsi super dealsi omejeni na 10 EUR. In samo še čakam da super dealse omejijo na posamezne države. Da Slovenijo čisto odrežejo.
 
  • Wow
Reactions: Mare2

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Ni stroška za neaktivnost.

Mislim, da se bo zadeva počasi umirila, ker so sedaj vsi super dealsi omejeni na 10 EUR. In samo še čakam da super dealse omejijo na posamezne države. Da Slovenijo čisto odrežejo.
Bolj kot ne teh 10 € opazujem pri živilskih trgovinah, no pa Intersport je zdaj. Recimo banggod nima pa ikea tudi ni imela. Tud 10€ je boljše kot nič. Včeraj tankal na Hofer bencinski v Medvodah. V timelinu mi piše Bauhaus, nevem ali so kaj prodali ali je Vivid failal. No čakam da pride jutri Bauhaus nazaj :D