Vivid money - nova nemška banka

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Booking obvezno preko aplikacije. Preko Bookinga ne bo cashbacka. Recimo za nastanitev 1300 eur sem dobil 75 eur in ne 130 eur - je UP to 10%, brez prima bi 20 ali nekaj takega.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
To si malo dobil, še 6% ne. Jaz za booking uporabim topcashback (sem že v eni temi opisal, lahko pa se javiš v ZS za referral), dobim 7% nazaj.
Moj primer lani:
1642762642305.png
 

Alter8Ego8

Pripravnik
18. jul 2015
72
8
8
Meni je support enkrat rekel da booking nima te omejitve 20/100 glede na paket. Edino ce so narobe rekli. Cashback si pa dobu dva mesca po nastanitvi?
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Jaz imam na spisku dva člana že kar nekaj časa, ki še niso dokončali celotnega postopka. Očitno ne bo nič.

Bom razložil. Takoj po uspešni registraciji in naročilu kartice (lahko tudi virtualne) naj si nov član čimprej preko banke na svoj TRR pri Vivid money nakaže vsaj 20 EUR (raje 21 EUR) in s kartico plača v trgovini (lahko tudi preko spleta npr. Aliexpres) najbolje v enem kosu nekaj za vsaj 20 EUR. Ko postane to plačilo potrjeno (morda naslednji dan) novi član pridobi nagrado npr. 10 EUR in takrat se odpre Superdeals vračilo denarja v določenih trgovinah.

Trenutni Cash backi: Spar 18%, Hofer 17%, Bauhaus 10%, Mc Donalds 15%, LIDL 16%. Nekateri so omejeni do 10 EUR. Se spreminja različno. Ko klikneš na posamezno trgovino, se vidi, do kdaj velja in ali je omejena z 10 EUR ali npr. s 17%. Tako lahko nakupe načrtuješ.

Zgodi se, da nekje zaškriplje. Vemo, da je cash back v Aldiju in ne v Hoferju. Klikneš na plačilo Hofer hvala, Report an issue in čisto spodaj izbereš Super deals cash back. Potrdiš, izbereš pravo trgovino Aldi. V nekaj urah bodo vsi Hofer hvala spremenjeni v Aldi in dobiš denar. :)

Denar se nalaga v Pockets rewards v nekih delnicah, npr. izbral si Tesla. Kadarkoli lahko z ukazom Redeem čisto spodaj preneseš v glavni Main Pocket, ki ga lahko uporabiš za plačilo. :)
Pa še moja Vivid money bank super_deals koda Se priporočam. Hvala.

Ce prav razumem tudi se imas Prime clanarino ne pomeni, da imas Super Delas?

Se pravi Super Deals se odklene samo, ce toliko prijateljev pripeljes?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ce prav razumem tudi se imas Prime clanarino ne pomeni, da imas Super Delas?

Se pravi Super Deals se odklene samo, ce toliko prijateljev pripeljes?
Super delas dobiš za pripeljanega prijatelja, ki do konca spelje postopek. Glej zgoraj opisano. Torej ko s kartico plača nekaj v višini najmanj 20 EUR. Če pa že imaš Super deals, se le ta podaljša. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Jaz ze nekaj let uporabljam Revolut Metal in sem zelo zadovoljen.

Zdaj sem bolj kot ne iz firbca odprl Vivid in bom kot kaze tudi zaprl. Ce prav razumem je edina prednost Vivid Bank samo takrat, ce bi folku tezil, da se registrirajo in potem se mi za dolocen cas odklene Super Deals? In potem to 1x potece in potem naj spet tezim? WTF?

Pa se moje cisto osebno mnenje, Revolut APP ji je bolj pregleden.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Edina prednost, in za nekatere zna biti velika, je delujoč Google Pay brez obvodov.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.607
966
113
Pa da opravim plačila, ki jih revolut blokira (khm sberbank khm). Že zaradi tega ne zaupam revolutu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
kako je drugače sedaj s tem ko je sberbank menjal lastnika. Meni eni plačujejo račune na n26, ker mi ne morejo na revolut.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.607
966
113
Po moje, ko se združijo in zamenjajo trr-je bo ok. Samo to lahko traja še tudi kakšno leto.
 

Yoker

Zelenc'
28. jan 2020
5
0
1
Pozdravljeni!
Kupujem eno stvar na banggood za cca 430€. Zanima me koliko "profitiram", če odprem račun in plačam z vivid kartico(popust, cashback,...z vsem).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Pozdravljeni!
Kupujem eno stvar na banggood za cca 430€. Zanima me koliko "profitiram", če odprem račun in plačam z vivid kartico(popust, cashback,...z vsem).
Profitiras 9% (omejitve navzgor ni), ce placas do 8. februarja, ko se iztece BG akcija.

Moras pa prej aktivirat t.i. super deals, kar pomeni, da moras z njihovo kartico najprej zapravit 20€. Torej casa ni prav veliko: odpret racun in se identificirat (meni so nekajkrat zavrnili scan osebne), potem nakazat denar na TRR in placat z njihovo Viso vsaj 20€. In potem si vzamejo lahko se kak dan, da potrdijo in odobrijo super deals. Najbolje, da gres v akcijo cim prej.

Ce rabis referall za super deals, mi javi na pm. Dobiva za povrh oba se 10€ :aplauz:
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Zdravo.

Ko se prijaviš preko referalla, recimo mojega: https://vivid.money/r/janRCC/

10 eur dobiš ko zapraviš 20 eur s plačilom kartice in odprejo se ti Cashbacki, in jaz dobim 10 eur (ki ti nakažem -podarim) kar traja par dni. Se pravi preden bi želel kupiti preko Banggod moreš zapraviti 20 eur s plačilom s kartico bilo kje drugj in počakati par dni.

Nato dobiš 9% od nakupa banggod (38,7 € cashbacka). Preostanek 61,3 eur pa dobiš z ostalimi nakupi, recimo LIDL, Mcdonalds, Kik, Bauhaus, Kindle.
Vsaki mesec pa še lahko neodvisno od Cashback programa narediš dodatnih 20 € narediš - recimo 10% od Netflixa, Audible, Xbox, Amazon Prime, Spotify, Playstation. + dodatno še booking rezervacije, renta cari.

Ko pa še koga pripelješ pa še dodatni cashbacki - recimo da se ti ''sprosti spet 110 eur (mogoče manj), ki jih lahko nabereš s cashbacki. Kdaj pride tudi IKEA 15 % in lahko recimo spet ''profitiraš'' z velikimi nakupi.

Fajn je da profitiraš če običajne nakupe, ki bi jih v vsakem primeru opravil dobiš cashback. Če pa zato, da dobiš cashback brezglavo zapravljaš za stvari, ki jih ne rabiš pa je to zapravljanje in ne ''šparanje''.
 

Yoker

Zelenc'
28. jan 2020
5
0
1
Hvala za odgovore. Za ta nakup mi ne pride prau, prdeogo traja....Bom pa verjetno odpru račun za naprej...a so res problemi če imaš šumnike v naslovu?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Moj nasvet je: ne uporabljaj sumnikov.
Sam imam N26 in Vivid in nikjer ne uporabljam sumnikov. Vse deluje ok, tudi z verifikacijo ni bilo tezav. Uradno pa imam sumnike tako v imenu kot naslovu.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Ja ko imaš šumnik v imenu kraja ti ne pomaga kaj dosti, ker ti app sam izpolni tako, da ne deluje.
Ne vem, meni deluje. Sem sel preverit osebne nastavitve in imam ime kraja zapisano brez sumnika, ceprav ga ime vsebuje. Racun sem pa odprl kake 3 mesece nazaj, tako da se tocnega postopka ne spomnim. Mogoce sem takrat lahko vnesel free text?