Covid-19 Vitamin D

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB

2x zjutraj spricnem in 2x zvecer, pod jezik in pustim, drugo ne kompliciram, edino nic drugega ne takoj za tem, po minuti pa ze komot :)
Taki rdeci sprej iz DM, mislim da cena 12€

tele spreje imaš v dm-u

jaz kar direkt pri njih naročim https://sitis.si/

edit: tudi za novorojenčke je njihov d3 edini, ki do zdaj pri nas ne napenja :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

COVID-19 Mortality Risk Correlates Inversely with Vitamin D3 Status, and a Mortality Rate Close to Zero Could Theoretically Be Achieved at 50 ng/mL 25(OH)D3: Results of a Systematic Review and Meta-Analysis​


 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vitamin D ni magično zdravilo. Izboljša le šanse pri tistih, ki imajo pomanjkanje le tega. Oz. bolje povedano, pomanjkanje vitamina D povečuje riziko hudega poteka.
Cepljenje je največji omejevalec umrljivosti za COVID-19.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pa vitamin C, pa vitamin A, pa telovadba, pa svež zrak, ...

Dejstvo je, da Vitamin D ni zdravilo. In kdor polaga prevelike upe vanj zna potegniti kratko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Zna, ampak to mora bit potem ze itak rizicen. Torej za veliko vecino pa je samo dodaten plus, ki bo pomagal.
Vse ostale vitamine se naceloma lahko dobi s primerno prehrano - vitD ne. Zato je tudi tako pomanjkanje le-tega v takem letnem casu kot smo zdaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Zna biti da lahko vpliva na potek bolezni.
Ker nekaj mora biti razlog za te valove in toliko vecjo smrt in hospitalizacije.
A smo imeli kak val v poletnem obdobju ko je dovolj vitamina D vsaj za vecino ljudi?
Na sam prejem okuzbe pa dvomim da vpliva. Na to mora pa nekaj drugega (daljse obdobje virusa na povrsinah, v zraku....
Seveda pa je cepljenje za vecino ljudi smiselno. Kot kaze ze nekaj casa , tudi testiranje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.465
113
To je zdravilo, vitamin D je esentialen vitamin/hormon za normalno delovanje našega telesa. Pomanjkanje le-tega privede v mnoge težave.
Hrana je zdravilo. Zrak je zdravilo. Voda je zdravilo. In tako dalje.
Pomanjkanje teh stvari privede v težave.

Ali pa... Imaš ti faljeno logiko.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zna biti da lahko vpliva na potek bolezni.
Ker nekaj mora biti razlog za te valove in toliko vecjo smrt in hospitalizacije.
A smo imeli kak val v poletnem obdobju ko je dovolj vitamina D vsaj za vecino ljudi?
Na sam prejem okuzbe pa dvomim da vpliva. Na to mora pa nekaj drugega (daljse obdobje virusa na povrsinah, v zraku....
Seveda pa je cepljenje za vecino ljudi smiselno. Kot kaze ze nekaj casa , tudi testiranje.
Studija govori tocno o tem, da nezadostna kolicina Vitamina D v telesu vpliva na potek bolezni. Ne samo na potek te bolezni, ampak tudi na ostale respiratorne bolezni (poleg ostalih zdravstvenih problemov ob pomanjkanju Vitamina D).

Nadaljevanje analize studije:


Avtorji studije priporocajo 4000 IE do 10000 IE Vitamina D na dan.