Covid-19 Vitamin D

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Studija govori tocno o tem, da nezadostna kolicina Vitamina D v telesu vpliva na potek bolezni. Ne samo na potek te bolezni, ampak tudi na ostale respiratorne bolezni (poleg ostalih zdravstvenih problemov ob pomanjkanju Vitamina D).

Nadaljevanje analize studije:


Avtorji studije priporocajo 4000 IE do 10000 IE Vitamina D na dan.
Koliko dejansko pomaga ne vem, ampak mi smo že prej jemali dodatno vitamin D, ko se je začel Covid smo pa jemali bolj redno okoli 2000IE na dan (otrok 1000 IE). Kasneje sva starejša pojačala na 3000IE in po letu in pol si je šla žena izmerit raven v krvi. Komaj zadovoljivo oz na spodnji meji.

Od takrat sva pojačala na 4000IE na dan, otrok še vedno 1000 IE. Zdravstveno stanje: Otrok super, jaz super (prehladi zelo redki, drugih težav ni), žena pa bolj slabo (pogosti prehladi, pogosto težave s pljuči, itd.). Tako da težko kaj rečem glede vsega skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Če je kdo "paničen", lahko gre enostavno v laboratorij si izmerit vitD v krvi, pa bo takoj jasno, če potrebuje ali ne.

Ampak če ne rabi, je to sila nenavadno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Tole o vitaminu D in vplivu na zdravje in sploh obrambo proti virusi je neverending story, sploh pa ni nobenih bistvenih dokazov. Pa vem da boš sedaj nalimal 912 linkov, ki dokazjejo tvoj prav, ampak dejstvo je, da jih komot najdemo 913 linkov, ki dokazujejo, da nimajo prav. Poleg tega če bi bilo tole z vit D tako zelo res, bi bili ljudje v afriki, indiji, braziliji, peruju zelo zdravi, oni na grenlandiji, aljaski, sibiriji pa zelo bolani, pa to kot verjetno veš ne ravno drži. Se pa strinjam, da so ti prehranski dodatki sedaj zelo moderni, koneckoncev gre spet samo za biznis, tudi tvoj očitno in če drugemu ne pomaga, pomaga vsaj vam - v denarnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Norvežani recimo redno dodajajo vitaminD, če ne bi bilo "nič na tem", zakaj bi to počeli?

Se pa seveda različni organizmi prilagajajo okolju, kje bivajo, ampak mi smo ravno v takem območju, kjer ima telo poleti dovolj vitD, pozimi pa ne. Eskimi sicer pojedo veliko rib, tam pa je nekaj vitamina D.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
V sibiriji ne ravno npr. Bi prej rekel, da smo mi ravno v takem okolju, da se da tudi s prodajanjem megle fino zaslužit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

Results: Our treatment protocol increased the serum 25OHD levels significantly to above 30 ng/mL within two weeks. COVID-19 cases (no comorbidities, no vitamin D treatment, 25OHD < 30 ng/mL) had 1.9-fold increased risk of having hospitalization longer than 8 days compared with the cases with comorbidities and vitamin D treatment. Having vitamin D treatment decreased the mortality rate by 2.14 times. The correlation analysis of specific serum biomarkers with 25OHD indicated that the vitamin D action in COVID-19 might involve regulation of INOS1, IL1B, IFNg, cathelicidin-LL37, and ICAM1.


Conclusions: Vitamin D treatment shortened hospital stay and decreased mortality in COVID-19 cases, even in the existence of comorbidities. Vitamin D supplementation is effective on various target parameters; therefore, it is essential for COVID-19 treatment.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
V sibiriji ne ravno npr. Bi prej rekel, da smo mi ravno v takem okolju, da se da tudi s prodajanjem megle fino zaslužit.
Kurz pa študije, ki dokazujejo, da ravno ti prodajaš meglo.

Raje malo razmisli, koliko bi imeli manj hospitaliziranih in umrlih, če bi penzičem namesto denarnega dodatka ponudili brezplačen Vitamin D.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

This past December, 120 health, science and medical experts from the U.S., U.K., and Europe sent an open letter to world governments stating that there is clear evidence that Vitamin D reduces COVID-19 infections, hospitalizations, and deaths.

Throughout 2020, Grothman has discussed the possible benefits of vitamin D for COVID-19 prevention, citing medical research studies out of Northwestern University, University of Chicago, and Trinity College in Dublin, Ireland, to name a few. These studies show a strong correlation between vitamin D deficiencies and negative COVID-19 patient outcomes, including severe symptoms, hospital stays, ICU admittance, and overall mortality rate. Furthermore, the studies suggest those with healthy vitamin D levels are likely to fare much better against COVID-19 infection because of the benefits vitamin D intake can have for overall respiratory health and immune response.

 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kurz pa študije, ki dokazujejo, da ravno ti prodajaš meglo.

Raje malo razmisli, koliko bi imeli manj hospitaliziranih in umrlih, če bi penzičem namesto denarnega dodatka ponudili brezplačen Vitamin D.
VItamin D ni tako drag, da si ga penziči ne bi mogli privoščiti. Saj ni treba, da jim država vse k riti znosi. Dovolj je, da se jih obvešča/informira o prednostih. Res pa je, da mnogi penziči ne verjamemo tudi v cepljenje, torej ne bodo niti v vitamin D ali kaj drugega. In bodo še naprej polnili bolnice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Ali pa se bo prodajal na bolhi tako kot šolski testi.
No, jaz se kdaj pa kdaj spomnim na njega. Sploh zato.ker me letos od konca julija dalje ni bilo prakticno nic na soncu.
Bi pa skoraj zagotovo vec smrti odnesel kot pa turisticni vavcerji. Tudi ce bi septembra in oktobra bili testi zastonj, bi marsikatero smrt odnesel. Ker ljudje ne bi toliko goljufal(ob nadzoru kot je sedaj). Tako pa si je dijak tezje privoscil se 300 evrov za testiranje na mesec.
Fotrovega delodajalca je pa testiranje stalo (če se je izvajalo!) 10 evrov mesecno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Kurz pa študije, ki dokazujejo, da ravno ti prodajaš meglo.

Raje malo razmisli, koliko bi imeli manj hospitaliziranih in umrlih, če bi penzičem namesto denarnega dodatka ponudili brezplačen Vitamin D.
Malce pokukal v temo in nič novega. Andy bluzi še naprej. Če beremo take umotvore, lahko študij medicine skrajšamo na 6 mesecev.
Andy, kje spiš, da te ne ukradejo?
Kako pa zdraviš zlom noge? Pijavke uporabljate doma?
:D:D:D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
VItamin D ni tako drag, da si ga penziči ne bi mogli privoščiti. Saj ni treba, da jim država vse k riti znosi. Dovolj je, da se jih obvešča/informira o prednostih. Res pa je, da mnogi penziči ne verjamemo tudi v cepljenje, torej ne bodo niti v vitamin D ali kaj drugega. In bodo še naprej polnili bolnice.
Dajte to malo pojasnit prosim.
Nijz v svoji tabeli namreč pravi takole:
- v starostni skupini nad 70 let (sem pogledal vse) je z enim odmerkom cepljenih preko 85% oseb, z dvema pa preko 80%.
- v starostni skupini med 65 in 69 pa sta odstotka 80+% in 77+%

Zdaj pa od teh "prekletih anticepilskih penzičev" odštejte tiste, ki se zaradi različnih zdravstvenih razlogov NE SMEJO cepiti, pa tiste, ki živijo v vukojebinah sami, praktično brez stika z okolico, pa za konec tiste, ki so že itak "na pol mrtvi" in se jih "ne splača" cepiti!
Kaj nam ostane? Max. 5% tistih, ki se nočejo (večinoma napumpani od svojim sončkov!), za razliko od starostnih skupin 25 - 44 let "ne može nam niko ništa", kjer prva doza znaša 50% do 60%, druga doza pa max. 50%! Svetla izjema je "oportunistična" mladina 18 - 24 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Dajte to malo pojasnit prosim.
Nijz v svoji tabeli namreč pravi takole:
- v starostni skupini nad 70 let (sem pogledal vse) je z enim odmerkom cepljenih preko 85% oseb, z dvema pa preko 80%.
- v starostni skupini med 65 in 69 pa sta odstotka 80+% in 77+%

Zdaj pa od teh "prekletih anticepilskih penzičev" odštejte tiste, ki se zaradi različnih zdravstvenih razlogov NE SMEJO cepiti, pa tiste, ki živijo v vukojebinah sami, praktično brez stika z okolico, pa za konec tiste, ki so že itak "na pol mrtvi" in se jih "ne splača" cepiti!
Kaj nam ostane? Max. 5% tistih, ki se nočejo (večinoma napumpani od svojim sončkov!), za razliko od starostnih skupin 25 - 44 let "ne može nam niko ništa", kjer prva doza znaša 50% do 60%, druga doza pa max. 50%! Svetla izjema je "oportunistična" mladina 18 - 24 let.
Moje mnenje je, da bi Vitamin D tudi cepljenim pomagal pri prebolevanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Pa dobro, je treba pogrevat toplo vodo? Dodaten vitD pomaga tistim, ki imajo primanjkljaj, nič pa ne pomaga tistim, ki ga imajo v telesu dovolj. Tistim s primanjkljajem prav pride v vsakem primeru, ne le pri covidu, ker je nujen za dober imunski sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
VItamin D ni tako drag, da si ga penziči ne bi mogli privoščiti. Saj ni treba, da jim država vse k riti znosi. Dovolj je, da se jih obvešča/informira o prednostih. Res pa je, da mnogi penziči ne verjamemo tudi v cepljenje, torej ne bodo niti v vitamin D ali kaj drugega. In bodo še naprej polnili bolnice.
Mogoče preveč generaliziram, ampak na splošno imam občutek, da so penziči kr škrti in si ni privoščijo ničesar, kar jim ni prinešenega na mizo in je zastonj oz če ni absolutno nujno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Pa dobro, je treba pogrevat toplo vodo? Dodaten vitD pomaga tistim, ki imajo primanjkljaj, nič pa ne pomaga tistim, ki ga imajo v telesu dovolj. Tistim s primanjkljajem prav pride v vsakem primeru, ne le pri covidu, ker je nujen za dober imunski sistem.
Ni nekdo prilimal podatek, da ima pozimi samo 5% slovencev zadostno količino Vitamina D?

Penziči ga vsekakor nimajo zadosti, še posebej v jesenskih, zimskih in pomladnih mesecih.

Edit: Opa, no ravno našel članek na 24ur:

 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Mogoče še članek iz 2019, ki ni promocijski:

Pri petini ugotovili hudo pomanjkanje​

Na Inštitutu za nutricionistiko so izvedli raziskavo, s katero so preverjali učinkovitost dodajanja vitamina D pri Slovencih. Testne osebe so prejemale vitamin D v obliki holekalciferola, ki se običajno uporablja v obogatenih živilih in prehranskih dopolnilih.

»V presojanje je bilo vključenih 235 odraslih prebivalcev Slovenije, ki pred tem niso uživali prehranskih dopolnil z vitaminom D. Približno 20 odstotkom udeležencem smo zaradi pomanjkanja svetovali takojšen začetek dodajanja vitamina D, medtem ko je bilo na osnovi vključitvenih kriterijev 105 oseb z neoptimalno preskrbljenostjo z vitaminom D vključenih v nadaljevanje raziskave,« je povedala dr. Katja Žmitek iz Inštituta za nutricionistiko, ki je vodila raziskavo.



Ali ste vedeli, da glede na rezultate nacionalne raziskave Nutrihealth (2020) kar 80 odstotkom Slovencev med oktobrom in aprilom primanjkuje vitamina D?

Bi rekel, da penziči vodijo pri pomanjkanju Vitamina D.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Pozimi nima nihce dovolj vitD ker ga je nemogoce sintetizirati v telesu.
No razen nekdo ki redno hodi v soncne kraje ali ima doma foto-terapije