Covid-19 Vitamin D

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Aja to si mislil...sem delal kuro celo leto z 10000 iu dnevno. Nic prehlada, glavobola, nahoda, 0.
Sicer ce si razmeroma zdrav clovek in ne pijes ali se ne drogiras, ne rabis nic, mogoce jeseni malo vec C-ja...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Koliko časa pa tisti vitamin D, ki ga dobiš poleti/jeseni s sončenjem ostane v telesu?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Razmišljam o prehrani. Zakaj ne bi jedel kar pasje hrane, tam noter je že vse uravnoteženo. Oz. poiščeš hrano za živali, ki je najbolj podobna idealnemu obroku za ljudi.
Pa kdo se bo jebal s temi pa onimi tabletkami?
Jaz si vsak dan naredim napitek iz ceta, ker je iz naravnih izvlečkov limone in limete. Če primerjam s kakšno šumečo tableto ali pa cedevito s polno E-jev, je cet definitivno bolj zdrav.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
To se pravi, da piješ pretežno citronsko kislino, za katero ni nobenih poročil, da kaj koristi. Če pa misliš, da piješ s tem kaj veliko C vitamina, ga pa vsaka paprika vsebuje dvakrat več kot limona ali limeta.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kdo bi si mislil. Uravnotežena prehrana pomaga pri krepitvi imunskega sistema. Niti v sanja ne bi tega dvojega povezal. Hvala Andy spet si se nekaj novega naučil.

Ker vsi ostali to poznajo že v osnovni šoli :)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Razmišljam o prehrani. Zakaj ne bi jedel kar pasje hrane, tam noter je že vse uravnoteženo. Oz. poiščeš hrano za živali, ki je najbolj podobna idealnemu obroku za ljudi.
Pa kdo se bo jebal s temi pa onimi tabletkami?
Ker živali niso potrošniki, ne hodijo v restavracije in ne kupujejo po (super)marketih. Lastniki pa hočejo čim manj težav, tako s hranjenjem kot z ostanki.
Pasja hrana je seveda prilagojena psom, in mačja mačkom. Eni in drugi so mesojede zveri z ustrezno prebavo. Morda če najdeš brikete za šimpanze kje v Keniji.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

1 uro dolgo ampak izredno vredno ogleda. Stevilke, studije, ni da ni.

Koliko zivljenj bi resili, ce bi v nasih DSOjih dajali varovancem Vitamin D.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Mater ej dohterska gamad. Ko bi vsaj en od dohterjev YT gledal. Bi že blo zdavnaj vse rešeno.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113

1 uro dolgo ampak izredno vredno ogleda. Stevilke, studije, ni da ni.

Koliko zivljenj bi resili, ce bi v nasih DSOjih dajali varovancem Vitamin D.

Ma kaj pa vem, vsi pravijo da jim dodajajo vitamin D. Jaz sem poslal dvema sorodnicoma dodatne tablete. Kako je bilo z jemanjem pa ne vem, ker sta obe odvisne od drugih. Obe fasale covid19, obe šle skozi BP. Obe cca 80, pritisk, sladkorna. Jih bo pa osamljenost in zanič hrana potamanila.

Jaz nabavil zase iz USA, so me olupili ampak še zmeraj ceneje kot tukaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Obe fasale covid19, obe šle skozi BP...
IMHO Saj v tem je fora teh dodatkov ala HCQ in D3 vitamin in še kaj se je že/bo našlo ... Če že fašeš korono, so posledice/reakcija bistveno manjše/omiljene in s tem smrtnost tudi koneckoncev... V tem je finta, je bistveno manj verjetnosti za bolnico ali celo na kisik, ali boh ne daj na intenzivo s cevjo v grlo ... :zavijazocmi: Deluje kot pomoč/preventiva pred hujšimi zapleti, čeprav ne prepreči okužbe ...
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AndY1

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Ni ravno vitamin D ampak bom vseeno nalepil sem pa na po potrebi moderator prestavi drugam ali pa naredi nov topic, če se mu bo zdelo smiselno...

...
As COVID-19 cases continue to rise, researchers have started to look for solutions in an unlikely place - the cannabis plant. Cannabis’ active compounds have a number of properties that make it appealing as a potential adjunct treatment for infections from the novel coronavirus, and recently scientists have begun looking at its potential for reducing susceptibility to the disease, and even discussed whether it could be used as an antiviral medication.

CBD has shown serious anti-inflammatory properties in previous studies, it doesn't create the disorienting psychotropic effects associated with cannabis’ most common chemical THC, and it has already been approved by the FDA as safe for children with intractable epilepsy. If successful at reducing inflammation for COVID-19 patients, it could be a safer alternative to other anti-inflammatory options.

Why do researchers believe CBD can help with COVID-19, specifically?

For one thing, the authors explain that previous research has shown that CBD can reduce a number of pro-inflammatory cytokines including IL-6, the one reduced by other drugs being studied for COVID-19. CBD was also shown to reduce interleukin (IL)-2, IL-1α and β, interferon gamma, inducible protein-10, monocyte chemoattractant protein-1, macrophage inflammatory protein-1α, and tumor necrosis factor-α - all of which are associated with the pathology of severe cases of COVID-19. In addition to reducing these pro-inflammatory cytokines, CBD has also been shown to increase the production of interferons, a type of signaling protein that activates immune cells and prevents viruses from replicating.

Previous research also supports the idea that CBD can specifically reduce lung inflammation. In an animal study on asthma, CBD was able to reduce production of proinflammatory cytokine production, actually reducing airway inflammation. In the same study CBD also reduced pulmonary fibrosis - a condition where lung tissue becomes damaged and scarred, thickening lung tissue and making breathing more difficult. This is important, because COVID-19 can also leave patients with serious pulmonary fibrosis.

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Kaj pa žajbljev čaj? Česen v limoninem soku? Čebulni obkladki?
Netopirjevi prašniki?

Ej ne bi vedel. Najbolje, da vprašaš tiste, ki izvajajo kakšne raziskave s temi zadevami oz. poiščeš izsledke kakšnih raziskav pa to potem po možnosti še sem prilepiš a se mi zdi, da iz te moke ne bo kruha saj imam občutek, da je bil namen tvojega posta zgolj posmehovanje CBDju.