Vezava toplotne črpalke direktno na zunanjo omarico

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
"Zapacas" cm ali 2 globoko. To z vsakim izvijacem ven skoples.
Xps ne bo dihtal.
Niti ti treba 20cm globoko purpenat.
Natediti moras zrakotesni cep na koncu
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
19. jul 2007
2.765
1.495
113
S purpeno ravno ne bi, ker to je malo problem potem ven spravit. Če lepo zrežem Stirodur in napopam noter, bi moralo biti čisto ok.
Stirodur bo super, samo na koncu potegni čez režo silikon. Ne boš vsega zapacal, če boš rabil boš enostavno odprl, bo pa dejansko zrakotesno (kar pa mora biti).

Bo bolje kot purpen (bo pa malenkost več dela, kot pa pljunit notri purpen).
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Podvprašanje, ker ravno delamo (delata električar in gradbenik, ki jima ni to prva hiša) točno te stvari na novi hiši in niti slučajno nobenemu ne pade na kraj pameti, da bi tesnil cevi za elektro kable: ali imate dejansko izvode cevi na takem mestu (predvidevam v stenski omarici in/ali v dozah), da bi lahko prišel topel vlažen zrak zraven in potem kondenziral v cevi, kjer je potegnjen kabel v ovoju?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
To je zadnje.
 

Priponke

  • Tarifne postavke omrežnine za prenosni in distribucijski sistem za leto 2023.pdf
    198,3 KB · Ogledi: 50

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
Glede na varovalke pa lahko porabiš to tabelo.
Cene niso več aktualne.

23e39ba7ad890bbe0be4.jpeg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Podvprašanje, ker ravno delamo (delata električar in gradbenik, ki jima ni to prva hiša) točno te stvari na novi hiši in niti slučajno nobenemu ne pade na kraj pameti, da bi tesnil cevi za elektro kable: ali imate dejansko izvode cevi na takem mestu (predvidevam v stenski omarici in/ali v dozah), da bi lahko prišel topel vlažen zrak zraven in potem kondenziral v cevi, kjer je potegnjen kabel v ovoju?
Tesniti moras samo tiste cevi ki prehajajo iz tople nogranjosti v hladno zunanjost (preko fasade, po zunanji strani mansardne izolacije....
Tiste ki potekajo v notranjem ovoju ni potrebno
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Podvprašanje, ker ravno delamo (delata električar in gradbenik, ki jima ni to prva hiša) točno te stvari na novi hiši in niti slučajno nobenemu ne pade na kraj pameti, da bi tesnil cevi za elektro kable: ali imate dejansko izvode cevi na takem mestu (predvidevam v stenski omarici in/ali v dozah), da bi lahko prišel topel vlažen zrak zraven in potem kondenziral v cevi, kjer je potegnjen kabel v ovoju?
Če njima ni to prva hiša, še ni nujno da to ni potrebno. Ni fajn ko iz omarice teče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Nekje so imeli kabel za luč na podestu potegnjen po hladnem delu podstresja. Luc je svetila dokler voda ni kapnila na zarnico in jo razbila po celem stopniscu.
Nikomur ni bilo jasno kaj se je zgodilo
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
Grelci se dajo izklopit.
Če je toplotna črpalka pravilno dimenzioniranje bo delovalo brez vklapljanja grelcev.
Vsaj pri meni v 5 letih še to ni uspelo.

No nekaj drugega je pri Jabe, ki ima natančno izračunano, do tretje decimalke.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Nekje so imeli kabel za luč na podestu potegnjen po hladnem delu podstresja. Luc je svetila dokler voda ni kapnila na zarnico in jo razbila po celem stopniscu.
Nikomur ni bilo jasno kaj se je zgodilo

Meni je enkrat ob vklopu steklo vrglo ven iz žarnice. Sem mogu potem s kleščami odstraniti ostanek iz luči...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Tesniti moras samo tiste cevi ki prehajajo iz tople nogranjosti v hladno zunanjost (preko fasade, po zunanji strani mansardne izolacije....
Tiste ki potekajo v notranjem ovoju ni potrebno
Če njima ni to prva hiša, še ni nujno da to ni potrebno. Ni fajn ko iz omarice teče.
Nekje so imeli kabel za luč na podestu potegnjen po hladnem delu podstresja. Luc je svetila dokler voda ni kapnila na zarnico in jo razbila po celem stopniscu.
Nikomur ni bilo jasno kaj se je zgodilo
Aha, se pravi, obstajajo mojstri, ki vlečejo elektriko po hiši na drugi strani izolacije; zanimiva izvedba.

No pri nas je edini spoj notri - zunaj - glavni dovod elektrike v hišno omarico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.513
9.214
113
Če delaš novo hišo itak tega ne boš šel delat.
Če pa recimo na staro hišo ravno fasado staviš, je pa precej bolj elegantno kablažo zunaj napeljat pod izolacijo, kot štemat čez celo hišo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi