V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Malo sem bral od noviča, pa da ne bo samo rekla kazala.
A je res, daje hcerka najprej rekla, da ga ni bilo doma takrat, potem je pa cez nekaj casa spremenila pricanje?
Jaz sicer mislim, da je tip kriv (glede na to kar sem prebral: seznam za fentanje, delcki smodnika,...) Je pa tudi res, da ce bi bil jaz sodnik in mi izvedenci recejo, da ne morejo z gotovostjo trditi, da smodnik ni od pol leta nazaj, ga tudi ne bi upal obsoditi.
zakljucek? Jaz mislim, da je kriv, verjetno tudi vsi sodniki (vkljucno z Radonjicem) mislijo, da je kriv, samo s takimi dokazi, ga pac ne bi upal obsoditi za umor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Hcerka je spremenila izjava kok je bla ura ko ga je videla doma...

Radonjic ga ne bi obsodil ker je sam pomagal izvest rekonstrukcijo ki je mejila na absurd. Namrec so sli ugotavljat ali bi se lahko Novic s kolesom v dolocenem casu pripejal in odpejal na in s kraja dejanja. In je Novic kolo poganjal tako pocasi, da so vsi hodili ob njem. Ko je tozilstvo prostestiralo, je radonjic dejal da Novic pac tako vozi kolo.

kar se tice izvedencev:
Tuji izvedenci so na vprasanje: ali je mozno da bi si Novic roko kontaminiral v zepu jakne, ki naj bi jo nosil pol leta prej na streliscu, odgovorili: da, je mozno
Nihce jih ni vprasal oz se niso hoteli izjasnit kako da je imel na roki vecjo gostoto (torej vecjo kolicino) delcev kot v zepu.
Ter sodisce ni ugotavljalo koliko je ta zgodba s streliscem verjetna.
Se en izvedenec - Mitja Stular - ex direktor tehnicnega podrocja (SDS/NSI) je na vprasanje: Ali je mozno, da bi bazna postaja, ki pokriva kraj umora, nase priklopila telefon od Novica, tudi ce bi ta bil doma, vec km stran
Odgovoril: da je to mozno, ker bazne postaje gsm lahko delajo na 35km razdalje.
Pri tem pa ni povedal da je to v praksi v mestu neverjetno, da bi mogle vse ostale bazne v tem casu crknit, itd

to sojenje je bilo farsa in ni mogoce mimo tega da Novica v bran javno vzela SDS.

kot sodnik ne sledis samo ocitnim dejstvom ampak razsojas. In tudi so vsi pogrnili na celi crti.
Svoje je gotovo dodala se kaka napaka policije (da ne bo kdo mislil da tega ne jemljem v obzir) in tozilstva....in sedaj smo kje smo
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
kar se tice izvedencev:
Tuji izvedenci so na vprasanje: ali je mozno da bi si Novic roko kontaminiral v zepu jakne, ki naj bi jo nosil pol leta prej na streliscu, odgovorili: da, je mozno
Nihce jih ni vprasal oz se niso hoteli izjasnit kako da je imel na roki vecjo gostoto (torej vecjo kolicino) delcev kot v zepu.

Ta del z GSR lahko celo komentiram (ne glede na to ali je Novič na koncu kriv ali ne). Analiza, ki jo je dal od sebe laboratorij, je bila samo za v kanto. Mogoče je vzrok v tastarem mikroskopu ali pa v bednem softweru, ma nekako ni opravičljivo - daš potem nekam drugam naredit. Ne mislim samo rezultatov analize, ampak tudi neupoštevanje protokolov, ki bi se jih (po mojem, saj gre poleg iskanja pravice tudi za življenje obtoženega) morali v takem primeru še toliko bolj držat. Ne gre za dlakocepljenje, ampak čisto enostavne stvari kot npr: za odvzem vzorcev gsr iz tulca se uporabi nov nosilec, na katerega se natrese vsebino tulca, da se izognemo vprašanjem o kontaminaciji v laboratoriju. Delec mora zadostiti dvem kriterijem: oblika (kroglica) in kemična sestava (ta dva pogoja sta bila izpolnjena le na 2 delcih od (mislim da) 18, kolikor jih je predstavljeno v poročilu). In 80% streliva pusti take delce. Prisotnost tudi drugih delcev pa potrjuje kontaminacijo na strelišcu. Ali pa je uporabil dva različna naboja. Ali pa so v koruzi... in smo prišli do loopa. Govoriti o statistiki delcev pri tako majhnem številu je pa tudi absurd, kar so zadnji avstrijski izvedenci tudi izjavili (na izrecno vprašanje glede več-manj delcev po rokah, laseh, hrbtu ipd).

Ta zapis se ne nanaša na krivdo ali nedolžnost osumljenega. Žal je tožilstvo zaradi šlamparije s tem izgubilo enega najmočnejših dokazov v procesu... me pa skrbi, ali so se taki kiksi dogajali tudi pri drugih procesih. Ker s protokolom, kot je bil uporabljen, bi lahko obsodili vsakega, ki je kdaj pri jagru ruknil šnopc, ali pa prestopil LPP pri strelišču...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
morm priznat, da me je ta primer kar fasciniral. Se pravi je zelo velika verjetnost, da je morilec na prostosti in ne no nikoli odgovarjal za svoj zločin. Najbolj me pa žalosti, da očitno lahko politika vpliva že na take zločine, verjetno Novič ne bi bil na prostosti, če se mu ne bi cel SDS aparat postavil v bran.
pa preden se kdo začne vžigat, ne dvomim, da tudi druga politična opcija ni kdaj vplivala na kakšna sojenja. Žalostno, kam plujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
A ni bilj kemijski inštitut (in predelava drog v ozadju) bolj domena leve struje?

Če so prepleteni......levo&desno.....je potem isti modus operandi kot pri orožju 91
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
A ni bilj kemijski inštitut (in predelava drog v ozadju) bolj domena leve struje?

Če so prepleteni......levo&desno.....je potem isti modus operandi kot pri orožju 91

ja, ja, kamelči, nič bat. Se popolnoma strinjam, da so lopovi tud levi, na žalost se samo ne strinjava v tem, da ti zagovarjaš, da desni pa že niso lopovi, oz. imajo levičarji v dnkju zapis za lopovščino, desni se pa tega nič krivi od komunajzarjev včasih nalezejo, tako kot korone.:evil:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
:) ojoj....

Nikjer tega ne trdim...sem pa bral! Lahko pa da sem bil zaveden!

Če so pa levo&desno namazani z marmelado....je pa to kot zaprisega pri mafiji potem....da en druzga za jajca držijo in mamo status quo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Delali so očitno marsikaj....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj, tako si mali Janezek predstavlja kemijo. :nigladek: V časih, ko sem se tudi jaz ukvarjal s kemijo, sem imel v svojem predalu toliko kalijevega cianida, da bi lahko zastrupil vsaj eno mestno četrt v Ljubljani, pa tudi fosgen sem večkrat sintetiziral.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Delali so očitno marsikaj....
Clanek govori o tem da je stephan prodajal robo ki jo je kradel, ti pa to razumes kot da so “delali marsikaj”...

logicno sklepanje na visku
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Glede na to, da tud iz leka prihajajo razne sestavine, ki jih uporabljajo za rečenje, bi reku, da se tud tuki lahko marsikej dogaja?
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Glede na to, da tud iz leka prihajajo razne sestavine, ki jih uporabljajo za rečenje, bi reku, da se tud tuki lahko marsikej dogaja?


iz leka prihaja marsikaj, tudi čisto povsem legalno registriran produkt , ki ga ne rabiš redčit in ilegalno 1kg dosega ceno novega a8, ampak je zadeva pod kontrolo, se ti tudi sanja ne kakšno, rad pa berem o teorijah zarote
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Pride že....ampak se (hvalabogu) hitro zrihtajo zadeve!

Sanvali so tako drobne zadeve da jih folk skriva za nohti (pa v žep).....ampak je varovanje!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Pa so mogoče pri jamniku vsaj z neko verjetnostjo ugotovili povod za usmrtitev ali kaj bi bilo najverjetnejši razlog.
Mene dejansko bolj zanima naročnik, kot pa izvajalec.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Clanek govori o tem da je stephan prodajal robo ki jo je kradel, ti pa to razumes kot da so “delali marsikaj”...

logicno sklepanje na visku
Kakor sem pred časom bral o tem primeru je bil ob Jamnikovem umoru tudi Stephan pozvan na test profitnosti delcev smodnika na njegovih rokah (oblačilih?), a je poziv gladko zavrnil. "I nikome ništa."
Stephan zdaj sedi zaradi napeljevanja k umoru (še) enega zaposlenega na KI s tem, da so mu - kakor je bilo zapisano - precej "pomagali" pti prekvalifikaciji njegovega dejanja tako, da je dobil kakšnih 10 let manj, kot bi jih lahko.
Zadeva smrdi do neba.
In ja, na KI so se očitno dogajale res čudne zadeve.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
A bi lahko, prosim, nehali s temo o Noviču? Tale tema je namreč namenjena slovenskima zvezdama Juliji ter Sebastienu ne pa enemu nepomembnemu Milku ...

:evil:
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Milku...

jaz bi Abramovu predlagal včlanitev v SDS, potem ima zagotovljeno skupino geriatričnih glasnih vernikov, ki se bodo pred sodiščem drli, da gre za krivosodje in da si je Julija itak odrezala levo roko, vsi pa vemo, da leva stran za nič ni dobra!