V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hcerka je spremenila izjava kok je bla ura ko ga je videla doma...

Btw., a to pri nas ni kaznivo?

Še malo rekla kazala o KI: ustanova je prava greznica povzpetnikov in komolčarjev (takšna je sicer kompletna slovenska akademija, kjer se polena meče pod noge za dober dan, tu se le metode malo "nadgradili"). Čeprav so izmišljotine desnih medijev o prodaji droge smešne za umret, je škoda, da se ne grejo kakovostnejšega novinarstva. Tako bi se lahko prikopali do informacij, kakšen kader se je včasih inštaliralo na inštitut (Tam je bil neki kemik, ki se piše Maček, o sorodstvenih povezavah z Matijo pa se naj kar sami pomatrajo poiskati... Skratka ta model naj bi tudi koga že spravil s poti, da je pozicija ostala njemu.) in kakšna je bila vloga inštitutov v nekdanjem režimu (šlo je tudi za ustanove, kjer je bilo denarja veliko, delalo se je bolj malo, nad porabo denarja pa je bilo nič nadzora).

"Po svobodi" je gotovo šlo na bolje, vseeno pa je tam ostalo kup prisklednikov in folka, ki je vlekel denar, ni se dalo pa poštudirati, kaj zares počnejo. In zdi se, da je v takšnem kačjem gnezdu pristal prevelik poštenjak Jamnik in (preveč) naivno šel delat red. V bistvu je Milko res lahko v tej zgodbi le kaliber koristnega idiota tipa Oswald, znebiti se Jamnika, tako ali drugače, pa se je hotel pravzaprav cel kup ljudi, ki jim je z vpeljavo reda objektivno delal škodo.

Zanimivo je, da se, glede na to, da je osumljenec odkorakal kot potrjeno nedolžen, človeku zazdi, da globoko državo še pri nas še vedno imamo, le da jo, ko gre za njihove, zna aktivirati tudi tista politična stran, ki ves čas verbalno opleta čez njo... (In iz tega pojma celo kuje politični kapital. :aplauz:)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113

Abramov in Adlešičeva priznala krivdo v zadevi oškodovanja upnikov​

Med upniki Abramova in Adlešičeve so bile banke, zavarovalnice, mobilni operaterji in fizične osebe

Po tem, ko sta se Julija Adlešič in Sebastien Abramov v ponedeljek odločila, da bosta o ponudbi tožilstva še razmislila, sta krivdo vseeno priznala. Tožilka je za skrivanje premoženja pred upniki za Abramova predlagala šest mesecev pogojne kazni s preizkusno dobo treh let, za Adlešičevo pa tri mesece pogojno s preizkusno dobo dveh let. Po besedah tožilke naj bi Abramov upnike v stečajnem postopku prevaral za skoraj 33 tisoč evrov premoženja, ki jih je skrival v mobilni denarnici. Skupno so ti od njega terjali kar dobrih 148 tisoč evrov. Na enak način naj bi tudi Adlešičeva zatajila dobrih deset tisoč evrov, dolžna pa jim je bila dobrih 60 tisoč.

Zagovornika Abramova in Adlešičeve sta z izidom zadovoljna. Julija pa je ob priznanju povedala, da si želi umirjenega življenja. "Osnovni namen je bil, da zaključimo vse postopke in moji klientki, ki je relativno mlada, čim prej omogočimo normalno življenje," je dejal njen zagovornik.


 
I

Izbrisan uporabnik #9334


Me prav zanima kaj so sedaj zgruntali. Upam da pravilno. Pravilno je pa, da naj zavarovalnica plača kar ji gre, šele potem naj dvomi in toži po svojih kosmatih beticah. Tako kot sicer velja za slehernega državljana.

Prav želim si, da bo zavarovalnica izgubila. Ker je zadeva do neba izrojena. In to iz smeri zavarovalnice in pravosodja. :mad:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor

Me prav zanima kaj so sedaj zgruntali. Upam da pravilno. Pravilno je pa, da naj zavarovalnica plača kar ji gre, šele potem naj dvomi in toži po svojih kosmatih beticah. Tako kot sicer velja za slehernega državljana.

Prav želim si, da bo zavarovalnica izgubila. Ker je zadeva do neba izrojena. In to iz smeri zavarovalnice in pravosodja. :mad:
A ni pri navadnih slehernih državljanih tako, da ko enkrat plačaš, pomeni da si načeloma priznal terjatev?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija

Me prav zanima kaj so sedaj zgruntali. Upam da pravilno. Pravilno je pa, da naj zavarovalnica plača kar ji gre, šele potem naj dvomi in toži po svojih kosmatih beticah. Tako kot sicer velja za slehernega državljana.

Prav želim si, da bo zavarovalnica izgubila. Ker je zadeva do neba izrojena. In to iz smeri zavarovalnice in pravosodja. :mad:
Tebi še vedno ni nič jasno in izgubljeno je vsako upanje, da ti kdaj bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tebi še vedno ni nič jasno in izgubljeno je vsako upanje, da ti kdaj bo.

Ne upaj ti preveč vame, ker - upi so izgubljeni. Bili in bodo. Itak.

Bom pa še enkrat pokazal - dokler ni krivda dokazana, si nedolžen. Drži?
Tu si pa neka zavarovalnica s svojim težkim topništvom vred lasti pravico, da obsodi nek primer, ki ga ne more dokazati. Slo sodišče pa stoji za njo :nigladek: .

Je to še komu blesavo, al samo meni?

Zavarovalnica naj plača svoje obveznosti ! Tako to gre, če bi bil v postopku slehernik, kot sem jaz ali ti. Potem se šele začne izvajat pravda.

Takole formalno. Sicer pa - koliko deca moraš bit, da si bi porinil roko v cirkularko? Pa da se ne uščiješ zraven??? Itd?
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Dihtig sigurno ne, pa ne da na tabli ni nikogar, ki bi to storil, v celi državi ni več nikogar razen te butare, ki bi to storil. Ta edino je bla in je to naredila.
Zakaj sta bla sploh obsojena oz. kako so lahko dokazali, da je šlo za njuno krivdo?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj niso dokazali. Samo sumijo. In zato ju že nekaj let valjajo po arestih :nigladek:

Sorry, to ni pravosodje. To je monopolizem zavarovalnic in avtokratizem države, ki ni zaščitila državljanov.

Zakaj pa so življenjska itd zavarovanja kot da za izplačilo odškodnine - če do škode pride? Samo za to da jim vplačuješ anuitete? Zakaj se moraš praktično ob vsakem večjem škodnem primeru tožariti z zavarovalnico ??? Če si pa podpisal in plačal škodno pravico?

Sorry. Zadeva je stara že 26 strani samo na alterju. Sem že na samem začetku objavil kaj ni prav in kako bi moralo biti. Zavarovalnice naj plačajo kar jim gre, saj so podpisale pogodbo in dobile denar za to. Če jim kaj ne paše, naj pa šele potem izvedejo pravdo, ne pa da gredo marginalizirat udeležene osebe in jih valjat po sodiščih in arestih.

KDO BO TO plačal? V imenu ljudstva, prosim? :nigladek: Mi ?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Me prav zanima kaj so sedaj zgruntali. Upam da pravilno. Pravilno je pa, da naj zavarovalnica plača kar ji gre, šele potem naj dvomi in toži po svojih kosmatih beticah.
:valjamse:
Prav želim si, da bo zavarovalnica izgubila. Ker je zadeva do neba izrojena. In to iz smeri zavarovalnice in pravosodja. :mad:
:valjamse::valjamse:

Zakaj se moraš praktično ob vsakem večjem škodnem primeru tožariti z zavarovalnico ??? Če si pa podpisal in plačal škodno pravico?
:valjamse::valjamse::valjamse:

Demz ga spet seka, d best, to bo še smeha :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Zakaj sta bla sploh obsojena oz. kako so lahko dokazali, da je šlo za njuno krivdo?
Citiram:
V obrazložitvi sodbe je Dvornikova poudarila, da sodišče odloča na podlagi dejstev, izvedenih dokazov ter dokazne ocene, in ne na podlagi vtisov ali videza nekoga. Ob tem je bila tudi kritična do besed zagovornikov, ki da so v zagovorih obtoženih pritiskali na čustveno plat.
Odgovorila je tudi na očitke, da niso bili deležni poštenega sojenja, ker da niso bili izvedeni vsi dokazi, ki jih je predlagala obramba. Spomnila je na vse priče in 11 razpisanih narokov, kar je bilo po njenem mnenju dovolj.
Sodni senat je še ocenil, da je tožilec ustrezno in dobro podkrepil obtožbo, dokazi glede krivde Abramova, Adlešičeve in Colaričeva pa so onkraj razumnega dvoma, ki je potreben za obsodilno sodbo. Po mnenju sodišča so vsi izvedeni dokazi šli v isto smer in so se dopolnjevali, ne izključevali. Listinska dokumentacija, čas sklepanja zavarovalnih pogodb, lažni zavarovalniški zahtevki in pričanje Colariča v preiskavi govorijo v korist temu, da ni šlo za naključje, ampak pripravljeno samopoškodovanje. Temu je pritrdilo tudi mnenje izvedenca travmatologa.
Konec citata. vir
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Tebi še vedno ni nič jasno in izgubljeno je vsako upanje, da ti kdaj bo.
Vse podrobne obrazložitve v tej temi + v medijih so "bob ob steno". Po njegovo so zavarovalnice tiste ta grde že "po defaultu" in se vse dogaja zgolj zato, da ne rabijo izplačat odškodnine tako kot je po njegovo v vsakem primeru večjih odškodnin, brez tožbe praktično ne gre. Model živi v neki svoji dimenziji in ne dojame, da ga kiksa na polno pa da j3besh.

Kot pa se velikokrat dogaja pri našem sodstvu pa je obramba teh dveh goljufov očitno izbrskala nekaj takšnega, da je prišlo do razveljavitve in gre vse skupaj v ponovno sojenje. Če oziroma ko se ponovno pride do istega zaključka - torej da je šlo za zavarovalniško goljufijo - bi jaz obema nabil dvojno dosedanjo kazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oprosti, Matej, lepo da sem te spravil v dobro voljo. Toda - daj roko na srce in povej če zadeva štima.

Bom dal na tnalo svoj primer, ki sem ga tudi že tule omenil. Cigani so mi ukradli aluminij, sodba 'v imenu ljudstva' je bila 2 leti aresta za cigana, jaz naj pa grem naprej v civilno pravdo, če hočem.

Tu je docela enak primer. Zavarovalnica je nastopila s "sumom", sodišče je pa kar prikimalo. V primeru pa ni nobene normalne logike. Koliko jajc imaš? Jih imaš toliko da bi porinil zavestno svojo roko pod cirkularko? Če jih imaš, ti obljubim da te bom oboževal in molil zate naslednjih 50 let (če jih bom živel) .
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Demz - iskreno, bmk za tvoj primer, ker NITI PRIBLIŽNO ne gre za identično zadevo kot navajaš. In ja, zadeva res ne štima. Ne štima pa tako da niti pod razno ne more biti ob vseh podrobnostih dogajanja to dejansko nesreča, kot to želita prikazati goljufa. Zakaj in kako pa ti res ne mislim še enkrat pisat, sem si v tej temi vzel že dovolj časa, da sem ti v podrobnosti obrazložil vsako točko dogajanja posebej pa ti še vedno ne potegne. In ne, sodišče ni kar prikimalo, a ti sploh spremljaš dogajanje ali ti pade mrak na oči takoj, ko slišiš, da je zraven zavarovalnica in se potem peniš okoli ust?
Zdaj bom samo še prekopiral kaj že obrazloženega, se smejal tvojim nebulozam pa hvala ti za to, smeh je namreč pol zdravja in zdravja ni pa nikoli preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vse podrobne obrazložitve v tej temi + v medijih so "bob ob steno". Po njegovo so zavarovalnice tiste ta grde že "po defaultu" in se vse dogaja zgolj zato, da ne rabijo izplačat odškodnine tako kot je po njegovo v vsakem primeru večjih odškodnin, brez tožbe praktično ne gre. Model živi v neki svoji dimenziji in ne dojame, da ga kiksa na polno pa da j3besh.

Kot pa se velikokrat dogaja pri našem sodstvu pa je obramba teh dveh goljufov očitno izbrskala nekaj takšnega, da je prišlo do razveljavitve in gre vse skupaj v ponovno sojenje. Če oziroma ko se ponovno pride do istega zaključka - torej da je šlo za zavarovalniško goljufijo - bi jaz obema nabil dvojno dosedanjo kazen.

Ja, točno zavarovalnice. S tolikšnim premoženjem da si lahko celo oblikujejo zakonodajo na mero.

Nekdo mi je stolkel zadnji konec avta, zavarovalniški cenilec je pa že iz 10 m razdalje suvereno ocenil, da - "Torej, tole pa ni bilo na parkirišču". Ko sem šel do odvetnika, mi je pa preprosto razložil, da imava morda kakih 10% šanse da dobiva :obesise:.


Ja, Matey , lepo da si lojalen svoji firmi, usran si pa tudi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pepe in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Če kaj drži v teh tvojih navedbah je to to, da sem nedvomno res lojalen svoji firmi ampak te moram malo razočarat, to ni zavarovalnica. Vse ostalo v povezavi s primerom Odrezana roka je pa tak bullshit, da adijo pamet. Ampak saj si že večkrat pokazal, da tako pač to je pri tebi na to temo in se počasi privajam.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz - iskreno, bmk za tvoj primer, ker NITI PRIBLIŽNO ne gre za identično zadevo kot navajaš. In ja, zadeva res ne štima. Ne štima pa tako da niti pod razno ne more biti ob vseh podrobnostih dogajanja to dejansko nesreča, kot to želita prikazati goljufa. Zakaj in kako pa ti res ne mislim še enkrat pisat, sem si v tej temi vzel že dovolj časa, da sem ti v podrobnosti obrazložil vsako točko dogajanja posebej pa ti še vedno ne potegne. In ne, sodišče ni kar prikimalo, a ti sploh spremljaš dogajanje ali ti pade mrak na oči takoj, ko slišiš, da je zraven zavarovalnica in se potem peniš okoli ust?
Zdaj bom samo še prekopiral kaj že obrazloženega, se smejal tvojim nebulozam pa hvala ti za to, smeh je namreč pol zdravja in zdravja ni pa nikoli preveč.

Direkten poziv - Imaš toliko jajc, da bi si porinil roko pod šajbo? Brez enega litra šnopca ali kakih drugih sredstev?
Naredim tule na Alterju kampanijo in dobiš 1 milijon Ejev na roko, zagotovim ti tole, še Deželak bo biciklal če pride do tega, - če si greš ročico rezat. Brez zavarovalnic v ozadju.

Imaš toliko jajčec?
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
:valjamse:

Aha, zdaj smo spet tu. Odlično razmišljanje oz. dokaz, da gre v primeru Adlešičeve za nezgodo. Bravo, res, vsa čast :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8