V tujino kruh služit!

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Na "kratko":

PMP je vreden (od oka, op.a.) 7k pri letni placi za zacetnika. PgMP (ki se ga jaz zdajle lotevam in se tolcem po glavi kaj mi je bilo tega treba je ene 15k - no, pri meni bo manj, ker ga firma placa), ITIL v3 Foundation je ene 4k (Master je, recimo, okoli 12k), ostali pa po jurja do tri, odvisno od certifikata.
KOt zanimivost, pri nas ima SixSigma Black belt okoli 65-70k place, Master Black belt pa ene 100k. Aja, pa govorim o cifrah za UK in DE.

Definitivno se ti SPLACA investirati v to, ampak samo, ce mislis resno in za dlje casa "skakati" po tujini. V Sloveniji teh cifer ne bos nikoli videl, pa tudi vecini (90+%) podjetij, in njihovim "kadrovskim sluzbam" (ki so po vecini v resnici univ.dip.psih ali univ.dip. um. zgodovinar, oz. kaj podobno butastega, in pac sedijo v kadrovski, ker za to pa "res ne rabis posebnega znanja" - ja, seveda
bonk.gif
) so cisto brez pomena, ker itak ne vejo kaj to je.

Zakaj sem takega mnenja? Ker so me par let nazaj klicali iz ene slovenske "zaposlovalne agencije" - "Sem videla da imate certifikat iz projektnega vodenja, ja to je pa dobro, veste, imamo projekt kjer je treba za firmo z 75 zaposlenimi narediti celo novo infrastrkuturo za mrezo in telefonijo, pa 25 jurjev je placa!" - ja, ITAK da sem za to PMP delal gospa, a ste sploh pogledali moj CV, ali me probate "uzalit", ali samo res ne veste kaj piše na papirju?
bonk.gif

Skratka, investicija je (lahko tudi) precejsnja, ampak se hitreje poplaca kot (recimo) MBA na IEDC, ki je "v tujini najbolj poznan in priznan podiplomski studij v sloveniji" - kar je sicer popolnoma res, ampak nisem ziher, da se poplaca prej kot v 7-10 letih, ce si ga sam privoscis.

Vmes bi imel samo en prijazen nasvet: komentarjev kot je " SixSigma ni zame nič kaj novega, poznam zadeve, isto velja za ITIL. " bi se jaz, predvsem na intervujih s potencialnim delodajalcem na dalec ogibal. Bo interviewer "zloben" (oz. hotel samo preveriti koliko v resnici ves in razumes), in bo vprasal kaj v stilu "Aha, krasno, dajte mi povedat kako vi gledate na sinhronizacijo Six Sigme in koncepta "Kaizen" v proizvodnji, ter kako bi vi, na osnovi trenutnega poznavanja nasega podjetja, med seboj sinhronizirali osnovni PDAC nase proizvodnje in Six-Sigmin DMADV v razvoju?" Potem si pa v kurcu.
frown-1.gif

Ali znas, in imas za to certifikat, oz. si sposoben odgovoriti na 95% vprasanj, ki ti jih clovek zna postaviti glede na to kar si mu rekel da znas, ali pa reces, "I am familiar with the concept and can understand the underlying principles, and am able to use some of it in my daily work, however, I would require guidance and coaching in my initial use of the process, and would very much like to enhance my knowledge by getting formally certified." Vecina ljudi o, ce reces da nekaj znas, pa potem ne znas (koherentno!) odgovorit na srednje-zahtevno vprasanje nadaljevala z plehkimi vprasanji, in potem ko bos odsel iz pisarne CV vrgla v kos. Zadnjic je ena na sprasevala, kako bi se ona nekam v tujino "uvalila" - FAIL. S takim pristopom bos takoj razocaran.


Pa da ne bo zvenelo, kot da ti solim pamet - prakticni primer! V teku imam pogajanja s potencialnim novim delodajalcem. Proces (do danes, ko cakam na ponudbo) je bil:

1) Dobili smo priporocilo, prosimo dostavite CV vasemu bodocemu sefu.
2) Prvi intervju po telefonu s potencialnim sefom
3) Drugi intervju z Kadrovsko, ce vsaj priblizno izpolnjujem pogoje
4) Tretji intervju v zivo s potencialnim sefom in "the most senior" zaposlenim v istem oddelku
5) Cetrti intervju z glavnim prodajalcem za account za katerega sem bil intervjujan
6) Peti intervju z glavnim kadrovikom glede place
7) Cakajoc na ponudbo
--- do tukaj smo prisli, caka me pa se: ---
8) Pogajanja o ponudbi
9) Varnostni pregled, ki traja 3-4 tedne in 2 intervjuja s specializirano firmo, kjer preverijo VSE o tebi, kar si napisal v CV (ke bi imel opravka z zaupnimi podatki koncnih strank)
10) Ce prestanem security check, podpis pogodbe in selitev

OK, za "prvo" sluzbo ne bo vseh teh štal, ampak - spet, iz lastnih izkusenj - intervjuji za velike tuje firme in "velike" slovenske firme so kot noc in dan.
frown-1.gif



Zdaj pa, Slovenija vs. tujina... Odlocitev je na koncu tvoja, in sam ves, kaj se ti bo najbolje izplacalo. AMPAK, par let izkusenj v tujini, na "svojem" podrocju ne skodi, se posebej pa ne v Sloveniji... Ko sem bral "Competitiveness report" za letos sem se skoraj malo zjokal, koliko "senior managerjev" v Sloveniji ima mednarodne izkusnje.

International Experience of Senior Managers - za nami sta samo Bolgarija in Hrvaska. :S KAZAHSTAN je pred nami. VENEZUELA(!!!!) je pred nami. Priznam, malo sem se zjokal.

Bi te pa na nekaj opozoril, ce se odlocis ustanoviti svoje podjetje - ker si drzavljan EU, in ustanavljas podjetje v EU pride v postev "prosta ustanovitev sedeza". Bi res na vsak nacin rad placeval slovenske davke? Ne? Ustanovi podjetje na Slovaskem, in uzivaj v 19% davku.
smile-1.gif


Zdaj grem pa res delat
wink-1.gif

Dobro si tole napisal in se strinjam z napisanim. Če rečem, da nekaj znam, to potem dejansko znam - kar pomeni odgovoriti tudi na zahtevnejša vprašanja iz tematike. Če sem z nečim seznanjem, pomeni, da zadeve poznam in seveda, kot si napisal, bi potreboval nek začetni support in pomoč.
Da pa certificiranje v SLO nima neke veljave pa je jasno in žalostno obenem. Kadrovske službe so po večini manj sposobne, da ne bom rekel nesposobne.
Pogajanja oz. vrstni red razgovorov, ki si jih navedel (in jih "prestajaš") je pa kar konkreten, vendar se za dobro plačano službo in službo, ki je zahtevnejše narave to nekaj normalnega. V Sloveniji je pa običajno tako, da se delajo tough in pametni, potem ko jih kaj sam vprašaš na razgovoru pa nimajo pojma o čem govoriš ali pa ne vedo kaj bi ti odgovorili, obenem ti pa na zadnjem razgovoru (po vseh testih) ponudijo še mizerijo od plačila, da ne veš če bi se smejal ali jokal. Se mi je zgodilo, da so me vprašali koliko bi rad... in sem povedal trenutno situacijo in koliko dobim pri firmi za katero delam in zavladala je tišina. Valda. Če so pa imeli pripravljen 3x manjši znesek.
grin1.gif

Sem potem izrecno povedal, da vzamem delo le začasno in zato, da si pridobim na izkušnje, ker če bom gledal finančno so pravkar dobili zavrnitev. In tako je tudi bilo - sem delal zaradi izkušenj...
smile-1.gif
Ah ja, kaj vse bi delal, da se kaj naučim. Žalostno pa je, da se tisti čas nisem kaj dosti naučil, prej so se oni od mene. Ajks?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
smile-1.gif
No, odnos - sorry, ce zvenim pokroviteljski - imas pravi. Ti pa povem, da sva tudi midva originalno hotela samo "zacasno" - mogoce za dve leti, ali kaj takega... To je bilo 6 let nazaj. Aja, pa hitra naveza na en (precej butast) komentar prej, sla sva kot "resna fant in punca", in se par let nazaj porocila, tako da, ce imata namen in nacrt se ti za decvo ni za bati.

Po neki tocki v karieri v Sloveniji zal nimas pod milim bogom kaj vec za poceti, razen ce ne ustanovis svojega podjetja, ampak kdo v Sloveniji bo, recimo, placal za profesionalno in odgovorno projektno vodenje po 5-600 EUR na dan (kolikor lahko, recimo, ce je "independent contractor" pri velikem projektu dobi mid-career projektni vodja dobi v UK, CH ali DE)...

Imava oba z zeno podoben problem...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Morda sva midva malenkost mlajša (predvidevam). Pravzaprav je pri meni osebno situacija še veliko slabša, sploh glede zaposlitve. V sebi prav norim in se počutim prav bedasto, ker ne morem izkoristiti vsega tistega kar znam in vse tisto kar bi se rad naučil... se prav sprašujem kdo mi lahko nudi izzive. Ne preveč, ne premalo, ampak prav tisto pravo mero, ki jo potrebujem za rast - obenem pa seveda veliko prispevam v samo podjetje.
Sploh priložnosti ne dobim, pa čeprav bi delal to praktično zastonj. Ah ja...
smile-1.gif


EDIT: upam, da se ne sliši preveč "napihnjeno". Ampak imam neko znanje, še veliko mi ga pa manjka. To je pač dejstvo. V življenju se bom še moral marsikaj naučiti pa obrni kakor koli.
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Morda sva midva malenkost mlajša (predvidevam). Pravzaprav je pri meni osebno situacija še veliko slabša, sploh glede zaposlitve. V sebi prav norim in se počutim prav bedasto, ker ne morem izkoristiti vsega tistega kar znam in vse tisto kar bi se rad naučil... se prav sprašujem kdo mi lahko nudi izzive. Ne preveč, ne premalo, ampak prav tisto pravo mero, ki jo potrebujem za rast - obenem pa seveda veliko prispevam v samo podjetje.
Sploh priložnosti ne dobim, pa čeprav bi delal to praktično zastonj. Ah ja...
smile-1.gif


EDIT: upam, da se ne sliši preveč "napihnjeno". Ampak imam neko znanje, še veliko mi ga pa manjka. To je pač dejstvo. V življenju se bom še moral marsikaj naučiti pa obrni kakor koli.

Erm, samo kot firbec - midva sva sla pri 25 (ajde, povprecje, jaz malo vec, ona malo manj). Veliko prej ti skoraj ne bi priporocal. Kar se pa izzivov tice - ziher bos kaj nasel, ampak ne skociti na prvo zogo
wink-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Če vzameš povprečje sva midva tudi pri 25
smile-1.gif

That'll work, ce seveda ni ona 19, ti pa 32
wink-1.gif


Aja, kdorkoli je postal blog on unih dveh Slovecev v Avstraliji, hvala!
smile-1.gif
Nekje vmes v postih (tam leta 2008) sta postala "koliko rabis za selitev" - in mislim, da sta zelo tocno zadela - samo zamenjaj AUD v EUR, pa ves koliko rabis...

Budget za Migrante

([censored], ze vidim, da danes ni produktiven dan za sluzbo...
jezen.gif
)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Med nama je 2 leti razlike, tako da 32 / 19 odpade
grin1.gif

Za službo pa danes res ni produktiven dan, je pa toliko bolj produktiven dan za razmislek. Mnja.

Hvala.. za vse informacije. To cenim
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
... Po neki tocki v karieri v Sloveniji zal nimas pod milim bogom kaj vec za poceti, razen ce ne ustanovis svojega podjetja, ampak kdo v Sloveniji bo, recimo, placal za profesionalno in odgovorno projektno vodenje po 5-600 EUR na dan (kolikor lahko, recimo, ce je "independent contractor" pri velikem projektu dobi mid-career projektni vodja dobi v UK, CH ali DE)...

Tole se pa zelo strinjam tudi jaz... Žal ti tukaj ceno zbijajo še kvazi strokovnjaki, ki se (ne) spoznajo na vse in šušmarijo za 100 EUR/dan. Saj, ko je potrebno dati kaj konkretnega od seba pa profoti čistimo za njimi...
 

ForexTrader

Zelenc'
28. jun 2011
4
0
1
Jaz grem drugo leto delat na Tajsko
wink-1.gif

Sem si že pripravil teren
wink-1.gif
, kar je pomembno, da so tujci plačani po zakonu minimalno 1000 eur na mesec, če delajo v kakšni firmi.

To je 5 mesečnih plač tajcev.. drugače pa bom imel podjetje, žena beauty salon pa še plantaže kavčuka in palm sva kupila...

http://www.hotelsthailandsearch.com
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
@generik

Eurofil ti je lepo napisal in tudi moj post o obiranju sadja je bil bolj namenjen temu, da vaju spravi na realna tla. Prednost Nizozemske je da prakticno vse lahko opravis v anglescini in veliko sluzb funkcionira v anglescini. Ce te zaposlijo kot expata, ti lahko dajo 30% place neobdavceno.

Kot IT in business analyst lahko pogledas firmo Exact (eni jo ful hvalijo, drugi ful kritizirajo) ali pa pooglas firme v Hoofdorp (neke vrste hight tech/business cona zraven Schiphola letalisca). Za kemike je kriza, ker je Organon sel zu grund in so stotine kemikov odpustili.

P

Sam bi lažje dobil službo, tako nasplošno gledano, ker nisem vezan tako zelo na panogo oz. drugače povedano je IT praktično v vseh panogah. Kot kemik si pa cenjena delovna sila, vendar si preveč specifična delovna sila, kar posledično pomeni tudi to, da ko nekje dobiš delo in imaš specifična in redka znanja, si lahko dobro plačan kader, če kemijsko podjetje "pobere" si pa rahlo v škripcih, ker take specifike nikjer ne potrebujejo. Še posebej, če si se naučil kakšnih internih metod in specifik podjetja, ki zatem potone.
Vse jasno, zato pa je potrebno delati korake še bolj previdno in premišljeno.
smile-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik ForexTrader pravi:
Jaz grem drugo leto delat na Tajsko
wink-1.gif

Sem si že pripravil teren
wink-1.gif
, kar je pomembno, da so tujci plačani po zakonu minimalno 1000 eur na mesec, če delajo v kakšni firmi.

To je 5 mesečnih plač tajcev.. drugače pa bom imel podjetje, žena beauty salon pa še plantaže kavčuka in palm sva kupila...

http://www.hotelsthailandsearch.com

Kakšne vrste firma ti bo pa v tistem okolju lahko plačala 1k € na mesec?
S čim se ukvarja, da si lahko to privošči? Ali si pa eden redkih tujcev, ki bo tam zaposlen?
A lahko poveš kaj več o teh plantažah in kako poteka nakup, kje si gledal "ponudbo" ipd.?
smile-1.gif
Tnx

btw, malo za hec.. na Tajsko z ženo?
grin1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
... Po neki tocki v karieri v Sloveniji zal nimas pod milim bogom kaj vec za poceti, razen ce ne ustanovis svojega podjetja, ampak kdo v Sloveniji bo, recimo, placal za profesionalno in odgovorno projektno vodenje po 5-600 EUR na dan (kolikor lahko, recimo, ce je "independent contractor" pri velikem projektu dobi mid-career projektni vodja dobi v UK, CH ali DE)...

Tole se pa zelo strinjam tudi jaz... Žal ti tukaj ceno zbijajo še kvazi strokovnjaki, ki se (ne) spoznajo na vse in šušmarijo za 100 EUR/dan. Saj, ko je potrebno dati kaj konkretnega od seba pa profoti čistimo za njimi...

To je v Sloveniji čisto običajno. Konkretno recimo v računovodstvu in knjigovodstvu, pri revizijskih hišah, itd.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
A jebemomater, 500€ za s pmpji, princeji in ostalo šaro okrancljanega projektnega, ki ve kako se svari streže, ni ravno visoka cifra. In tudi če si zasidran v Sloveniji in ti ni problem poharat malo po balkanu, pa lokalnih izpostavah "tvojih" accountov v avstriji, nemčiji, V evropi... je to čisto doable. Striktno samo v Sloveniji pa po mojem mnenju zelo težko, sploh konstantno - eno zaradi nepoznavanja in podcenjevanja znanja, drugo zaradi naše tipične fovšarije in precenjevanju vsega uvoženega. Ker Jože iz spodnjega dupleka za "nič dela in prelaganje papirjev" že ne bo služil bajnih denarjev, ko je govora o Johnu iz Dublina pa takoj, pa še pečene piške in zlato uro zraven dobi, ker takega eksperta se treata na nivoju. Kar je mogoče dobro, ker v bližnji okolici ni nujno drugače, majhnost naše države pa te hitro prisili, da pogledaš čez meje in na balkanu (sploh ex-yu) smo Slovenci Johni iz Dublina, lokalni non-management stručko (lahko v narekovajih) pa se yebe za denarce, za katere bi šel marsikdo od nas rajši odmarat na plažo, s kozarcem v roki, kot se 12ur na dan predrkavat z vsem in vsemi.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
A jebemomater, 500€ za s pmpji, princeji in ostalo šaro okrancljanega projektnega, ki ve kako se svari streže, ni ravno visoka cifra. In tudi če si zasidran v Sloveniji in ti ni problem poharat malo po balkanu, pa lokalnih izpostavah "tvojih" accountov v avstriji, nemčiji, V evropi... je to čisto doable. Striktno samo v Sloveniji pa po mojem mnenju zelo težko, sploh konstantno - eno zaradi nepoznavanja in podcenjevanja znanja, drugo zaradi naše tipične fovšarije in precenjevanju vsega uvoženega. Ker Jože iz spodnjega dupleka za "nič dela in prelaganje papirjev" že ne bo služil bajnih denarjev, ko je govora o Johnu iz Dublina pa takoj, pa še pečene piške in zlato uro zraven dobi, ker takega eksperta se treata na nivoju. Kar je mogoče dobro, ker v bližnji okolici ni nujno drugače, majhnost naše države pa te hitro prisili, da pogledaš čez meje in na balkanu (sploh ex-yu) smo Slovenci Johni iz Dublina, lokalni non-management stručko (lahko v narekovajih) pa se yebe za denarce, za katere bi šel marsikdo od nas rajši odmarat na plažo, s kozarcem v roki, kot se 12ur na dan predrkavat z vsem in vsemi.

Se strinjam. Vsak je nekomu Cefur (TM)...
evil.gif
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
@generik

Ta diskusija se razvija v temo, kaj ti znas in kaj ti zmores, kar je zelo fajn, ampak upostevaj svojo partnerko.

Poznam dva primera parov ko sta sla v tujino (Dunaj - kar je cisto blizu) kjer je zgolj on imel sluzbo in sta oba v 5 letih pridelala po 3 otroke, ker je bila to vsaj "neka zaposlitev" zanjo. Odnosi so se zelo skrhali.

Moja draga ima MBA in je tudi bilo "za en jebeštrga" ko je bila eno leto doma.

Od moje kolegice fant, se je vrnil v Slovenijo in furata "long distance" in zapravi one 500 Eur na mesec za letalske karte.

Ce bos samo ti sluzil, postevaj tudi da bo tvoja rabila socialno in zdravsteno zavarovanje, ki ga bos moral ti placevati - poglej si koliko stanejo Privat-Krankenkassen v Nemciji.

Ne pozabi na nujno socialno in druzabno okolje, ki si ga bosta morala ustvariti. Ponovno, ce bos samo ti delal (in ce ne bosta znala jezika) bo tvoji dragi se precej drazje.....


@ eurofil, ce ti ponujajo 15.000 na mesec, koliko pa sedaj imas? Ali placujes vse davke ali imas kakrsenkoli expat tax free status. Ali ti sluzba placuje (in tvojim) zdr. in soc. zavarovanje, ali moras sam placevat.

P

P
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Primzi, tisto je primer kaj se lahko dobi, in kaj ponujajo za eksoticne drzave, dan predvsem zaradi tega, ker vsi rinejo na Zahod
smile-1.gif

Jaz sem sicer povsod po Evropi in Afriki/Bliznjem vzhodu, ampak imam, in tudi bom se naprej imel, cisto normalno davkoplacevalsko sluzbo v davcno ugodeni drzavi (ker je sefu vec ali manj vseeno kje sem zaposlen, itak me nikoli ni doma) z nizjo placo od 15k na mesec
smile-1.gif
Je pa res, ta tudi meni firma krije dodatno zdravstveno, etc., etc - zeni pa isto njena firma.

Nazaj na eksote tule je spisek - ce komu kaj sede
smile-1.gif
http://www.jobs.af/ - iscejo sicer res strokovnjake, placila so okoli 10-15k, placajo selitev, nastanitev, dnevnico dobis, pot domov dvakrat na leto, etc. - edino, recimo, GSM antene moras na stople v hribih med Talibi monitrat. No big deal :D
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Citat:
cisto normalno davkoplacevalsko sluzbo v davcno ugodeni drzavi
Čist btw - a nisi enkrat omenjal Madžarsko? Če se motim, ignoriraj tole...
Nikoli se nisem resno zanimal, zgolj poškilil, ampak po spominu sodeč mi oni delujejo daleč od davčne ugodne države? Zanimiva opcija recimo bi bila Slovaška, s centri tech multinacionalk, če tja prideš kot emea, regional... človek in je Bratislava pač ena od opcij, kje sediš, ne kot lokalc z lokalno plačo. Sicer delodajalca obrišejo s prispevki (ranga 30%), ampak ok, ne moreš imeti vsega. Anyway, Madžarska kot meni nikoli resna opcija pa je precej manj ugodna, če se ne motim?

Vse to seveda kot zaposlenec, ki prejema plačo v nekem podjetju. Za delat preko svojega ltd je seveda druga zgodba.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Saj pravim, nočem se nič zaletavat, saj je odprtih vprašanj mali milijon. In odgovori se od države do države razlikujejo.
Uf, bo kar težka tole. Sicer se pa bliža čas, ko bom dal možgane malo na off pa me morda spreleti kakšna dobra ideja.
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
cisto normalno davkoplacevalsko sluzbo v davcno ugodeni drzavi
Čist btw - a nisi enkrat omenjal Madžarsko? Če se motim, ignoriraj tole...
Nikoli se nisem resno zanimal, zgolj poškilil, ampak po spominu sodeč mi oni delujejo daleč od davčne ugodne države? Zanimiva opcija recimo bi bila Slovaška, s centri tech multinacionalk, če tja prideš kot emea, regional... človek in je Bratislava pač ena od opcij, kje sediš, ne kot lokalc z lokalno plačo. Sicer delodajalca obrišejo s prispevki (ranga 30%), ampak ok, ne moreš imeti vsega. Anyway, Madžarska kot meni nikoli resna opcija pa je precej manj ugodna, če se ne motim?

Vse to seveda kot zaposlenec, ki prejema plačo v nekem podjetju. Za delat preko svojega ltd je seveda druga zgodba.

Slovaska je bolj ugodna za podjetja - 19%
Madzarska je bolj ugodna za indivudualce - 16%
evil.gif


http://www.taxationinfonews.com/2010/11/hungary-starts-income-tax-reforms/

Nimas boljsega
cheer.gif