URE tretji del

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
haha producer michael sem pogledu par njegovih videov. kakšen "zanimiv" svet ekscentričnih(?) bogatašev.

ura je pa vsaj pri meni je edini "nakit" ki ga občasno nosim. moda, sploh moška, je precej stroga/dolgočasna in ura lahko razbije to dolgočasje.
je pa seveda to nek ostanek tradicije ker kakšne hude funkcije večina nima več. nekaterim je to všeč nekateri pa tudi na pogreb pridejo v trenerki.

mam pa 3 ure, 1 malo bolj moderno, 1 starejšo bolj klasično ter garmin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in Runo

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Ne uporabljaj besede nakit, da nas kdo ne proglasi za... hehe :)

Ja, Rolex je (v nam recimo dosegljivi ligi) res fenomen...pazijo na proizvodnjo, da stalno primanjkuje ur, da so čakalne dobe in s tem tudi držijo (dvigujejo) cene rabljenim...dolgoročno so si zelo pametno izgradili dober image.
Lahko bi nastrelali dodatne tone ur in cene bi padle ter posledično tudi rabljenim..in priljubljenost znamke bi zaradi tega padla. Na hitro bi zaslužili več, dolgoročno pa verjetno veliko manj...
Saj Breitling in Omega (in ostali) so ok, a moraš jo dobili v štartu z nekje 20 do 30% popustom, da se izogneš marži prodajalca in za tem cena dobro stoji...Rolex pa zaradi čakanja na novo uro dejansko od nakupa dalje drži enako ceno, to mi je impresivno...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kako je z uvozom iz ZDA. OK, DDV 22%. Kako je s carino, našel sem sledeč podatek in ne vem, kako naj si ga tolmačim. Kaj naj gledam?

Nomenklatura
ročne ure9101-91024,5 min. 0,3 €/kos max. 0,8 €/kos22
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
no mal za zabavo, da se ne boste preveč kregal:

Ne vem zakaj, ampak nekako sem imel v glavi, da je 007 ura omega seamaster... pa sem šel mal brskat in ugotovil, da to sploh ni res. Očitno se to v zgodnjih filmih ni tolk izpostavljalo al kaj, ampak dejstvo je da je Connery v glavnem nosil rolex submariner

James-Bond-Watch-Rolex-Submariner-Ref.-6538-From-Russia-WIth-Love.jpg


Roger Moore, verjeli ali ne, seiko:

James-bond-Watch-The-Spy-Who-Loved-Me-Seiko-0674-LC.jpg


omega seamaster se pojavi šele z Brosnanom leta 1995

Omega-Seamaster300m-2541.80.00-5529-190121-143241-.jpg

še dobr da nism pujsa razbil...

mimogrede a kdo ve kolk pride rolex submariner? :cool:
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
7800 eur brez datuma, cca 8800 z datumom...

Za razliko od odtalih znamk je to "najceneje" v uradni trgovini, načeloma so cene rabljenih ali kupljenih in nenošenih višje...

Ker...je čakalna doba za novo iz trgovine med 1 in 2 letoma :) Zadnji podatek iz Malalana...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne da se ni izpostavljalo..baje (nisem bral) je v knjigah o 007 omenjen prav Rolex.

mislil sem izpostavljanje v komercialnem smislu, kao reklama... še ko sem bil v švici pred leti, so na vrhu Schilthorna (Piz Gloria iz On her majesty's secret service) prodajal omege v štacuni s spominki... ala James Bond watch. Čeprav omega ni mela nobene zveze s tem filmom... Verjamem pa da jo je kakšen rus al pa japonc tud odnesel domov za spomin... Jebatga, jest sm si kupu majčko za 40 frankov... :cool: Jedem das seine.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Rolex naredi miljon kosov na leto
Ne uporabljaj besede nakit, da nas kdo ne proglasi za... hehe :)

Ja, Rolex je (v nam recimo dosegljivi ligi) res fenomen...pazijo na proizvodnjo, da stalno primanjkuje ur, da so čakalne dobe in s tem tudi držijo (dvigujejo) cene rabljenim...dolgoročno so si zelo pametno izgradili dober image.
Lahko bi nastrelali dodatne tone ur in cene bi padle ter posledično tudi rabljenim..in priljubljenost znamke bi zaradi tega padla. Na hitro bi zaslužili več, dolgoročno pa verjetno veliko manj...

And by looking at this data, we can see that in 2015, 795,716 watches from Rolex were certified. So the last year of the official data, Rolex made roughly 800,000 watches. Now, the catch is that this was a while ago, and things have naturally changed since then. Any numbers that are thrown around are speculation and estimates.

However, the general consensus is that Rolex manufactures between 800,000 and 1 million watches per year. Some people estimate that Rolex makes more than one million watches per year, but again, this is not confirmed.

If we are going to go back in time, Rolex manufactured about 90.0000 timepieces per year in the 1960s.
Za primerjavo mazda naredi tudi "samo" miljon avtov na leto. Da kaka eksluzivnost je samo nateg.

Stroški za izdelavo prestižne ure so verjetno okoli 300-400€. Najbolj smešno je, da izdelava kopija stane dosti več kot orginala, ker nimajo zadaj ekonomije obsega.

Kar se tiče kvalitete...... tudi na originalih dobijo napake, ko jih primerjajo. :D

Kakor koli, vsak pravi da prestižno uro kupi za sebe obenem se pa razburja, ko prihajajo skoraj ekvivalentni kloni s kitajske in nizajo "percived value" njegovi uri.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Nisem pisal o ekskluzivnosti, to ima vsak svojo predstavo...
Napisal sem da umetno znizujejo ponudbo in da ce uletis v butik je ne mores kar tako kupiti in moraš cakati..
Tudi ce jih naredijo 2 mio, ocitno je povpraševanje za 3 mio..
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Par ur je že sprešal na svojem kanalu.... citizen, gshock, ...

Tale posnetek je še najbolj zanimiv od vseh....

 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Rolex naredi miljon kosov na leto



Za primerjavo mazda naredi tudi "samo" miljon avtov na leto. Da kaka eksluzivnost je samo nateg.

Stroški za izdelavo prestižne ure so verjetno okoli 300-400€. Najbolj smešno je, da izdelava kopija stane dosti več kot orginala, ker nimajo zadaj ekonomije obsega.

Kar se tiče kvalitete...... tudi na originalih dobijo napake, ko jih primerjajo. :D

Kakor koli, vsak pravi da prestižno uro kupi za sebe obenem se pa razburja, ko prihajajo skoraj ekvivalentni kloni s kitajske in nizajo "percived value" njegovi uri.

Kje sploh lahko prideš do tako dobrega fejka? Fizično še verjamem, na netu je to verjetno ustavljeno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Mislim, da vsi govorijo od teh

https://www.noobwatch.eu/

Pa verjetno nimajo vseh modelov tolk posrečenih, popularni modeli imajo verjetno že 3-5 iteracij za sabo (submariner, omega planet....). (sedaj sem samo "noob copy watch" pogooglal).

Za Panerai-je pravijo, da so originali tolk slabo narejeni, da se skoraj ne da razločit. Da moraš v štacuno nesti, da preverijo cifre.

Ko imajo že ponaredki, nalepke za pirate veš kje smo......

Unknown.jpg
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Pozdravljeni.

Ze nekaj casa imam ogledano uro nizjega (srednjega?) cenovnega razreda, ki v trgovini stane 500-600€.

Sedaj se je pojavila prilika da jo dobim rabljeno za 200-300€.

Na kaj moram biti pozoran, da ni fake, poskodovana...

Sem ljubitelj ur, vendar dalec od poznavanja podrobnosti...
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Mogoče bi bilo dobro da poveš za katero uro gre, ker vsaka ima neke svoje indikatorje pristnosti. Načeloma pa brez odpiranja ure težko potrdiš pristnost. Pa še potem nisi zihr v primeru dobrega ponaredka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Ure za 500 eur se verjetno ne kopira. Sicer bi podatek o modelu bilo fino slišat. Če je ura očuvana brez prask, bi razmišljal o nakupu, sicer bi se vseeno stegnil za par 100 eur in imaš novo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Pozdravljeni.

Ze nekaj casa imam ogledano uro nizjega (srednjega?) cenovnega razreda, ki v trgovini stane 500-600€.

Sedaj se je pojavila prilika da jo dobim rabljeno za 200-300€.

Na kaj moram biti pozoran, da ni fake, poskodovana...

Sem ljubitelj ur, vendar dalec od poznavanja podrobnosti...
Ure za 500 eur v trgovini se ne kopira. Res je sicer, da kakšen model še najdeš kot kopijo, še celo Casio za 50 eur ni imun proti kopijam, ampak tu gre za zelo znane modele, ki se prodajajo v milijonih.

Torej katera ura je?