URE tretji del

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Jaz na vsakih 10 let. Na okrogle obletnice. Ok tista elektronska šara se ne šteje, tukaj govorimo o pravih urah.

Še vedno so pa sanje, ko dobim na lotu tole: https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/diver-300-m/james-bond-limited-edition/product ampak saj pravim, ko dobim na lotu :)

Da ne izpadem preveč nadut, ampak tukaj govorimo o ceni ranga ca 5000 EUR? To pa res ne rabiš na lotu zadeti. Ne rečem, da je majhen denar, ni pa nedosegljiv. Vsak mesec 50 EUR na stran in jo boš imel. Računica za tistih 10 let, ki jih navajaš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Da ne izpadem preveč nadut, ampak tukaj govorimo o ceni ranga ca 5000 EUR? To pa res ne rabiš na lotu zadeti. Ne rečem, da je majhen denar, ni pa nedosegljiv. Vsak mesec 50 EUR na stran in jo boš imel. Računica za tistih 10 let, ki jih navajaš.
Ti to moji ženi razloži da boš zapravil 6K za nakit, ona pa se vozi z 15 let stario opelico :) Si pa običajno kupim uro za do tisočaka. Ne moreš se v Opelnu vozit na roki pa original Omego. Nihče nebi verjel... :)
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Je pa zanimivo, da bi naj bila serija omejena na 7007 kosov. Človek bi mislil, da bo za tako ceno manj kot mesec dni na trgu.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Ti to moji ženi razloži da boš zapravil 6K za nakit, ona pa se vozi z 15 let stario opelico :) Si pa običajno kupim uro za do tisočaka. Ne moreš se v Opelnu vozit na roki pa original Omego. Nihče nebi verjel... :)

Za ženo še nekako razumem. Lahko pa taka ura zapade pod pojasnilo investicija :D

Koga briga kaj pelješ. Uro nosiš zaradi sebe. Mnenje drugih je pa načeloma nepomembno, razen, če ni to nekdo čigar mnenje izredno ceniš. Pa še ta se ne bo spuščal v uro, ampak ti bo čestital.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Koga briga kaj pelješ. Uro nosiš zaradi sebe. Mnenje drugih je pa načeloma nepomembno, razen, če ni to nekdo čigar mnenje izredno ceniš. Pa še ta se ne bo spuščal v uro, ampak ti bo čestital.
Se popolnoma strinjam s tabo, je pa hkrati kruta realnost v Sloveniji, da se slovenska okolica vtakne in v to kaj voziš in v to kaj nosiš na roki, če je karkoli od tega (vsaj navzven) nadpovprečno, da izstopaš.
Zdaj če si sam svoj gospodar (lastnik svoje firme) imaš manj težav razen pri kakšnem od poslovnih partnerjev, če si pa nekje zaposlen pa izstopaš s kakšnim od teh statusnih simbolov, ima pa to lahko hitro grenak priokus, ker bo okolica npr. videla uro za 5k €, ne bodo pa videli, da si zanjo šparal nekaj let. Pri urah za poznavalce se temu lahko izogneš, ker povprečen Janez Novak itak pozna samo par prestižnih znamk.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz bi za 10k€ raje tole
Breitling Navitimer Chronograph 46 :srce:


p.s. pa sem žal za 10€ prekratek :evil:

Do takrat bo pa tale čist OK, sej se tko al tko na daleč ne vidi, da ni Brteitling :valjamse:
kao_breitling.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Se popolnoma strinjam s tabo, je pa hkrati kruta realnost v Sloveniji, da se slovenska okolica vtakne in v to kaj voziš in v to kaj nosiš na roki, če je karkoli od tega (vsaj navzven) nadpovprečno, da izstopaš.
Zdaj če si sam svoj gospodar (lastnik svoje firme) imaš manj težav razen pri kakšnem od poslovnih partnerjev, če si pa nekje zaposlen pa izstopaš s kakšnim od teh statusnih simbolov, ima pa to lahko hitro grenak priokus, ker bo okolica npr. videla uro za 5k €, ne bodo pa videli, da si zanjo šparal nekaj let. Pri urah za poznavalce se temu lahko izogneš, ker povprečen Janez Novak itak pozna samo par prestižnih znamk.
Po mojih izkušnjah se večini sladko j*** kaj nosiš na roki. Do sedaj se mi je v vseh teh letih le 1x eden vtaknil v uro in vprašal, če je "prava"? Pa še to zato, ker je on imel slučajno isto znamko.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Po mojih izkušnjah se večini sladko j*** kaj nosiš na roki. Do sedaj se mi je v vseh teh letih le 1x eden vtaknil v uro in vprašal, če je "prava"? Pa še to zato, ker je on imel slučajno isto znamko.
Sej pravim, pri urah je to malo bolj skrito, ker večina povprečnega folka nima pojma koliko kateri model stane.
Sam sem imel do sedaj dve taki (žal negativni) izkušnji.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Opažam da folk dejansko ne pozna teh tradicionalnih ur, te novotarije športno/pametne pa kr. Takoj prepoznajo garmina, samsunga in apple watch. Če imaš slučajno apple watch imaš tudi iphona in tle te zna že kdo zbosti, da si privoščiš. Če imaš pa samsunga uro in GSM pa ne. Hujše kot če bi kakega jegra za nekaj 10k EUR nosil.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Saj s slikami je isto: če bi povprečnež na steni videl Munchov Krik, bi pomislil, da ga je narisal sosedov otrok :evil:
Folk marsičesa ne prepozna. Saj veš, kako je pri ženskah: tipi se trudijo, da zberejo za BMW serije 5, ženska pa opazi samo barvo avtomobila, itak ne ve, kolk stane bbbbbeeeeeeemmmmveeeee (ali pač kaka druga znamka).