URE tretji del

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Saj s slikami je isto: če bi povprečnež na steni videl Munchov Krik, bi pomislil, da ga je narisal sosedov otrok :evil:
Folk marsičesa ne prepozna. Saj veš, kako je pri ženskah: tipi se trudijo, da zberejo za BMW serije 5, ženska pa opazi samo barvo avtomobila, itak ne ve, kolk stane bbbbbeeeeeeemmmmveeeee (ali pač kaka druga znamka).

o da ti je-bemweeee, i ostalo sve......
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Evo vam bo zdej en hilbilly uletu v temo z par vprašanji :) :
- Kaj vidite na teh klasičnih urah, a služijo izključno kot nakit? Ker uporabnost je ..hmm precej omejena, kaže čas in to je več al manj to.
- Eni omenjete uro kot investicijo...gre to skozi? Torej se rabljenim uram res dviga cena? Če ja... zakaj?

Zgolj osebno mnenje... klasične ure so zame en ostanek preteklosti, podoben fenomen kot vinilne plošče in ... eni sicer prisegajo na njih, a tehnologija je šla konkretno naprej. Kot bi se v 2021 s konji okoli prevažal, sicer gre, tu in ta celo paše, ampak za daily drive pa ni ravno... Rad bi razumel, zakaj se ljudje navdušujejo nad klasiko, recimo da nakit in investicija sta dva taka ok argumenta, še kakšen?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ne boš razumel, ker si hillbilly. Lahko si kupiš Garmina za 1000€, ki šiša, brije, zube vadi, pa bo čez 3 leta vreden skoraj 0... kos plastike brez vrednosti. Običajna ura se gleda kot nakit oziroma statement.

Uro, ki sem jo kupil pred 5 leti, brez težav prodam za enako ceno. Ima dosti žlahtnejše materiale na sebi kot plastični Garmin ali Suunto ter na koncu koncev mehaniko, katere izdelava stane več kot čipovje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Evo vam bo zdej en hilbilly uletu v temo z par vprašanji :) :
- Kaj vidite na teh klasičnih urah, a služijo izključno kot nakit? Ker uporabnost je ..hmm precej omejena, kaže čas in to je več al manj to.
- Eni omenjete uro kot investicijo...gre to skozi? Torej se rabljenim uram res dviga cena? Če ja... zakaj?

Zgolj osebno mnenje... klasične ure so zame en ostanek preteklosti, podoben fenomen kot vinilne plošče in ... eni sicer prisegajo na njih, a tehnologija je šla konkretno naprej. Kot bi se v 2021 s konji okoli prevažal, sicer gre, tu in ta celo paše, ampak za daily drive pa ni ravno... Rad bi razumel, zakaj se ljudje navdušujejo nad klasiko, recimo da nakit in investicija sta dva taka ok argumenta, še kakšen?
Investicija sigurno ne, ker razen par modelov v večini denar izgubljaš. Res pa je da ne gre na nulo kot pri pametnih jajčkih, če imaš kaj zanimivega. Tako, da ogromnih izgub tu ni (ponavljam, če je zanimiv model ure).

Nakit, kos izredne precizne mehanike na roki, izgled/lepota/odblesk/igranje svetlobe. Za moje pojme eden redkih kosov, ki jih moški lahko da nase in nekaj povedo ali ga dvignejo brez, da je kičasto. Je lahko dodatek, ki da tisto piko na i, čeprav bi moral človek v prvi vrsti nositi dobre ure zase. Pa niti ne za merjenje časa (težko razumet kaj?).

Moderni metroji s pudrom na faci, vazelinom v laseh, telefonom v roki in v najboljšem primeru super duper 1000 funkcij pametno uro na zapestju (ki jo menjajo vsako leto) tega pač ne bodo razumeli, kar je čisto ok. Tudi pravih moških je vedno manj, so pa zato toliko bolj iskani.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Ne boš razumel, ker si hillbilly.
No to je zgolj tvoje mnenje, moje recimo je, da si novodobni hillbilly ti in tebi podobni , ki mislijo da so "pravi deci" z ammm.. nakitom? :)
Se ti ne zdi to oksimoron? Pravi moški pa nakit? Seveda se ti ne... In kakšni statement daš s to klasično uro? Razen, da si ostal za časom, v času, kjer je bilo kazanje materialne zapravljivosti nekaj častnega? Sta z Janezom že starejša gospoda ali? Ker potem lažje razumem takšne odgovore...
En nasvet za lažje in bolj uspešno življenje...statement ne devaš z materialnimi zadevami, ampak prej s svojim telesom, dejanji, obnašanjem,... To pri ženskah še vedno pali, no mogoče pa na moških palijo klasika ure? :) ... Preseravanje z precenjenimi urami je hmm bolj slab statement, no razen znotraj "na dnar" bolane družbe, torej ne tistih ki imajo, ampak tistih wannabe, ki bi želeli imeti.. V naših koncih ima vsak šverco z avti eno fino klasiko na roki. Dober statement praviš, če bi le dali verigo iz vrata ane? Tisto je pa že preveč...
Lahko si kupiš Garmina za 1000€, ki šiša, brije, zube vadi, pa bo čez 3 leta vreden skoraj 0... kos plastike brez vrednosti.
Sicer nimam ne klasične, ne pametne ure, ampak a ti gledaš na vrednost zgolj na podlagi tega koliko boš na koncu uro lahko prodal? Ja kaj pa uporabna vrednost? Vsa leta uporabe dodatnih funkcij dajo verjetno takšni uri dosti večjo vrednost, pa čeprav je po tvoje zgolj kos plastike.

Uro, ki sem jo kupil pred 5 leti, brez težav prodam za enako ceno.
Aha zgolj za enako ceno... torej je res bolj slaba investicija to.

Torej logika... pravi moški si le, če nosiš nakit v obliki ure, seveda klasične, to te povzdigne na drug nivo, da piko na i. In takih moških, ki se preseravajo z nakitom dandanes manjka in so zelo iskani. Niti ne upam si pomisliti kakšne ženske takšni moški privabljajo. Zanimivo, da vas vseeno ni tako malo, kar dokazuje 116 strani te teme...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
No to je zgolj tvoje mnenje, moje recimo je, da si novodobni hillbilly ti in tebi podobni , ki mislijo da so "pravi deci" z ammm.. nakitom? :)
Se ti ne zdi to oksimoron? Pravi moški pa nakit? Seveda se ti ne... In kakšni statement daš s to klasično uro? Razen, da si ostal za časom, v času, kjer je bilo kazanje materialne zapravljivosti nekaj častnega? Sta z Janezom že starejša gospoda ali? Ker potem lažje razumem takšne odgovore...
En nasvet za lažje in bolj uspešno življenje...statement ne devaš z materialnimi zadevami, ampak prej s svojim telesom, dejanji, obnašanjem,... To pri ženskah še vedno pali, no mogoče pa na moških palijo klasika ure? :) ... Preseravanje z precenjenimi urami je hmm bolj slab statement, no razen znotraj "na dnar" bolane družbe, torej ne tistih ki imajo, ampak tistih wannabe, ki bi želeli imeti.. V naših koncih ima vsak šverco z avti eno fino klasiko na roki. Dober statement praviš, če bi le dali verigo iz vrata ane? Tisto je pa že preveč...

Sicer nimam ne klasične, ne pametne ure, ampak a ti gledaš na vrednost zgolj na podlagi tega koliko boš na koncu uro lahko prodal? Ja kaj pa uporabna vrednost? Vsa leta uporabe dodatnih funkcij dajo verjetno takšni uri dosti večjo vrednost, pa čeprav je po tvoje zgolj kos plastike.


Aha zgolj za enako ceno... torej je res bolj slaba investicija to.

Torej logika... pravi moški si le, če nosiš nakit v obliki ure, seveda klasične, to te povzdigne na drug nivo, da piko na i. In takih moških, ki se preseravajo z nakitom dandanes manjka in so zelo iskani. Niti ne upam si pomisliti kakšne ženske takšni moški privabljajo. Zanimivo, da vas vseeno ni tako malo, kar dokazuje 116 strani te teme...
Poglej, mlečnozobec. Vprašanje si privlekel ven ti z očitnim podjebavanjem in ko si dobil odgovor, nadaljuješ neko opravičevanje lastne manjvrednosti.

Pač nimaš za materialne dobrine in ceniš tisto kar trenutno še imaš - kao telo (lol) in prijeten karakter, ki ga kažeš v vsej svoji veličini.
Večina, ki imajo dražje ure, so v življenju že dali nekaj čez za razliko od tebe, ki še delaš na teleščku in komunikacijskih sposobnostih.

Poglej se v ogledalo, pomežikni in uživaj v svoji podobi. Ne vem kaj imaš za hodit v drug peskovnik, če nimaš za lopatko.
 
Nazadnje urejeno:

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Očitno podjebavanje ni bilo, še sam sebe sem na začetku pred vprašanjem označil za hillbillya, da bi se debata lahko lepo razvila in ne bi vzeli vprašanja kot podjebavanje... In kdo je rekel, da imam telo? Zgolj komentiral sem vn metanje z urami... da to ni statement, prej kej druga, če že... In Janez ,tudi če si star, lahko še vedno poskrbiš zase, za lastno telo mislim, pa ne s kičasto uro....No pa ne le telo, ampak tudi, da je na podstrešju popucano, sej veš, več znaš, več veljaš... In če se navežem na to... če ne bi imel, verjetno ne bi spraševal za investicijo, kaj misliš. Prehuda logika?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Sam sebi si rekel da si hillbilly, jaz sem ti samo pritrdil da si, kaj zdaj jokaš? Trg ur je ustaljen in daje svoj tempo, lepo ti je bilo razloženo kaj pri urah šteje (nekomu iz jame je tudi Picassova Guernica čačka iz male šole in mu ni jasno odkod vrednost par 100 milijonov €), ti pa kar tumbaš svoje. Pač ti to nič ne pomeni, tudi prav, ni vsak za vse, to je normalno. Samo ne hodi pol sem podjebavat.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Kdo kje joka? Mislim, da bolj vidva, saj se oba počutita napadena, pa sem zgolj izrazil svoje mnenje, daleč od podjebavanja. Povprašal sem, če so klasične ure še kaj druga kot nakit, po nekaj odgovorih lahko zaključim, da niso in tudi dobra investicija niso. In tudi klase ti ne dajo, kot je lepo razvidno pri Janezu, ki ni sposoben argumentirane debate brez žalitev, no pa sej to sem že vedel, ker tudi s švercerji nimam dobrih izkušenj :) . To je vse kar me je zanimalo, no pa ker je tole forum, sem sproti razril tale vaš peskovnik, sproti podrl par gradov oz. podal svoj pogled, zaradi katerega bo Janezek malce težje zaspal. Zakaj? Ker ve, da imam prav, saj mu verjetno žena isto trobi, verjetno že kar nekaj desetletij, pa še zmankuje mu ... časa ... malce ironično. Ampak ja, se strinjam Viper, ni vsak za vse... živi in pusti živeti aka vsako tele ima svoje vesele. Sem zvedel, kar sem želel .... se umikam iz te teme in jo prepuščam "pravim" moškim z nakitom in da še zaključim v stilu in nivoju Janezka (lol).
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Daj ne se zdaj ven vlečt kak ti nekaj nisi mislil... precej novincev se je že tukaj oglasilo v normalnem tonu, pa še je vsak dobil normalen odgovor. V bistvu si ga tudi ti, celo dva, pa si začel ocenjevati naša življenja, službe, ženske itd. Pri ocenjevanju si pa sicer itak največ povedal o sebi :zavijazocmi:

Ne skrbi za tuje pragove, pometaj po svojih.

Over and out.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kdo kje joka? Mislim, da bolj vidva, saj se oba počutita napadena, pa sem zgolj izrazil svoje mnenje, daleč od podjebavanja. Povprašal sem, če so klasične ure še kaj druga kot nakit, po nekaj odgovorih lahko zaključim, da niso in tudi dobra investicija niso. In tudi klase ti ne dajo, kot je lepo razvidno pri Janezu, ki ni sposoben argumentirane debate brez žalitev, no pa sej to sem že vedel, ker tudi s švercerji nimam dobrih izkušenj :) . To je vse kar me je zanimalo, no pa ker je tole forum, sem sproti razril tale vaš peskovnik, sproti podrl par gradov oz. podal svoj pogled, zaradi katerega bo Janezek malce težje zaspal. Zakaj? Ker ve, da imam prav, saj mu verjetno žena isto trobi, verjetno že kar nekaj desetletij, pa še zmankuje mu ... časa ... malce ironično. Ampak ja, se strinjam Viper, ni vsak za vse... živi in pusti živeti aka vsako tele ima svoje vesele. Sem zvedel, kar sem želel .... se umikam iz te teme in jo prepuščam "pravim" moškim z nakitom in da še zaključim v stilu in nivoju Janezka (lol).
Tvoje pisarjenje daleč največ pove o tebi, čeprav skušaš biti v preprosti temi o urah nek veliki psiholog. Papa.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Povprašal sem, če so klasične ure še kaj druga kot nakit, po nekaj odgovorih lahko zaključim, da niso in tudi dobra investicija niso.

So recimo vrhunski tehnološki dosežek in tradicija.

Kar se tiče investicije, imaš tri znamke, pri katerih bo vrednost rastla, ali pa vsaj stagnirala: Rolex, Audemas Piguet in Patek Philippe (mogoče tudi Richard Mille). V novejšem času je recimo ogromno povpraševanje po navadnih kovinskih modelih. Vrednost se lahko v nekaj letih tudi podvoji.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Za namene naložbe verjetno nihče ne kupuje ur. Ura se lahko hitro spraska in s tem tudi zgublja svojo vrednost.

Novodobni mladci pač ne razumejo čar stare mehanike. To je podobno kot nekateri bomo še vedno na cestah radi slišali kako V6 ali V8 mašino, drugi bodo pa orgamizirali nad Teslami in menjavanjem ozadja na tisti pokončni televiziji.

Meni so pač ure en lep kos tehniškega nakita. Vidim pa da se je med direktorji tudi razpasla moda, da na pol leta zamenjujejo svoje Suunte in Garmine. Prej so pa po več let nosili Omege. Časi se spreminjajo, kaj čmo.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Sam ne se kregat fantje :)

Nekomu se dopadejo umetnine, stare vaze, slike, znamke...nekomu drugemu pa to ne pomeni nič in oba imata prav.

Ure so pa lepe, mehanske so tudi malo čudo tehnike, izpiljene do potankosti, lahko raziskuješ njihov razvoj, zgodovino, genialne izume...to, da (če pustimo nekaj znamk in modelov, kjer cena raste) je pa dodatni bonus, da skozi čas izgubiš zelo malo ali skoraj nič (pa ok, tudi če izgubi 30% vrednosti v 10 letih je to zelo malo proti vsem ostalim predmetom).

Kot investicijo jih lahko gledaš, če imaš res veliko pod palcem in pač malo razpršiš premoženje in kupiš kak že omenjen PP za 100.000 eur..seveda na nekaj mio podlage v delnicah, nepremičninah, umetninah in podobno hehe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Za namene naložbe verjetno nihče ne kupuje ur. Ura se lahko hitro spraska in s tem tudi zgublja svojo vrednost.

Pa še kako se kupujejo kot naložbe. Če imaš recimo milijon € viška in nočeš, da ti ležijo na banki, jih "pretopiš" v drage ure in diamante. Vrednost boš vsaj obdržal, če ne dvignil.

Primer: Rolex Rainbow Daytona. MSRP je okrog 90.000€, sedaj je pod 300.000€ praktično ne dobiš.

Rolex-Daytona-Rainbow-116598RBOW-116599RBOW.jpg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ja seveda, tukaj sem imel bolj v mislih nas "reveže" ki smo srečni že z kako Omego ali Breitlingom.
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113

Športni Rolexi, kot so Hulk, Batman, klasični Submariner, Daytone ... vse gre gor. Spomnim se, ko sem pred leti gledal v Grazu navadnega Submarinerja brez datuma za okrog 3.500€. Sedaj ga na Chrono24 ne najdem pod 10.000€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco