URE tretji del

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Masevc. Če so ti ure Steinhart všeč. Jo nabavi. Tako kot je nekdo rekel. Kvalitetne ure ampak oblikovno kopije. Dobiš pa dober automatic za 500 EUR. Vse ostalo v tem cenovnem rangu je quartz, za soliden avtomatik pa od jurja dalje. Tak da nabavi. Ure so drugače dobre in kvalitetne.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Naročil sem uro iz UK ter šele naknadno ugotovil, da spletna stran deluje po principu DDU (delivery duty unpaid)... Predvidevam, da bo paket šel preko carine in me zanima kakšne dodatne stroške lahko pričakujem... Vrednost ure cca. 700 EUR...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Iz UK ni carine.

Že velikokrat sem naročal iz UK... Vedno vse OK... Tole mi je nekaj novega...

All orders delivered outside of the UK, unless agreed otherwise, will be shipped on a Delivery Duty Unpaid (DDU) basis, which means that importation taxes and duties fall to the responsibility of the purchaser to pay. In such cases, the customer will need to pay this cost for the order to be released to them from the courier.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Že velikokrat sem naročal iz UK... Vedno vse OK... Tole mi je nekaj novega...

All orders delivered outside of the UK, unless agreed otherwise, will be shipped on a Delivery Duty Unpaid (DDU) basis, which means that importation taxes and duties fall to the responsibility of the purchaser to pay. In such cases, the customer will need to pay this cost for the order to be released to them from the courier.
Mogoče je to samo splošen tekst za tiste države, ki morajo plačati carino. Ali pa kakšna Brexit novost? Sigurno pride pošiljka iz UK?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od danes dalje plačaš DDV v EU in ne UK, kot si ga lahko do včeraj - carin pa ni - je pa lahko postopek.
Oni so se pač zavarovali s splošno izjavo, ker se še dva dni nazaj ni vedelo ali bo sporazum dosežen ali ne.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Kaj si torej naročil, da ti experti prešinfamo.... kaj vse boljšega, bi dobil za ta denar :p
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
A pozna kdo kakšen zaupanja vreden vir kjer bi lahko kupil Rolex Day Date President 36mm zlat z zlato številčnico. Preden me napadete, vem da je kičasta ura, sam jo je nosil Tony Soprano pa si jo od takrat želim. Aja pa iščem rabljeno v mint stanju.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Ma saj to je problem. Trenutno v tujino ne, zaradi situacije, drugače mi kjer koli v EU nebi bilo problem. Razmišljam o nakupu na daljavo, sam bi rabil res zaupanja vreden vir.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Top every day watch. Sicer noter binglja Selita, ampak OK, dobra kopija ETE. Cena lahk rečemo da je primerna temu kar Edox nudi, pa še neka special collection je, kar doda nekaj, saj ne gre za navadno uro iz kolekcije. Srčno upam, da te ure ne boš za potapljanje uporabljal, ker je za te namene čist mim (premalo kontrastna luneta praktično brez luminiscence, prav tako številčnica).