Upostevanje garancije?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Galay S sem nesel na RAM2 servis v btc, ker ko polnim gsm pravi da je polen, ko ga odklopim pravi da je prazen. Ni problema ob predaji, me klicejo in pravijo da imajo slabo novico, da ima gsm korozirane kontakte in se kaj na plati in da je bil v vodi, jest jim pa trdim po svoje da gsm ni bil niti na dezju, kar je tudi res. Sem mu rekel da je mozno edino da ga je kaksna vlaga unicla k je tako vreme, mislim kaj ce bi bil pa gsm cez noc na mizi na pikniku k so take spremembe temperature, to pomeni da bi crknu nasledn dan, kaksen gsm je to? Seveda pravi dec da ni zarad vage ampak zarad vode, zdej mi pa povejte kaj je cloveku za narest ce ve da gsm ni bil v vodi niti izpostavljen dezju. Kako zavraga so lahko tako 100% prepricani v svoj prav?

Kaj mi je narediti ce mi je sploh kaj za narest, kako naj se zdej driblam z njimi, ali je kdo visji od ram 2 ??

Pac hocejo 180eur za popravilo, ker bi vrjetno menjal celo vezje al akj jest vem.
 
Nazadnje urejeno:

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Nimam izkušenj s tem kako je najboljše ukrepati, ena od variant, ki vedno vžgejo pa je ta, da vztrajaš pri svojem in zagroziš s kakšno inšpekcijo ali odvetnikom.

Pa uspešno reši!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sej to me glih zanima kaksne imate drugi izkusnje. V nedogled vrjetno nemores groziti?
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
To je imel med drugim SE ene 5 let nazaj, ampak tisto je bilo spet dobro samo za serviserje, da so ti zavrnili popravilo-kao bil v stiku z tekočino, tako kot tebi.Na mojem SE je bil marker cel rdeč, pa tudi nikoli ni videl vode od blizu, nič pa ne rečem da nisem imel kdaj potne roke, sicer ta telefon še vedno dela v - predal.press..
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz sem do zdaj še skoraj v vsakem aparatu opazi lte nalepke, ki spremenijo barvo ob stiku z vlago. Zato pa serviserji, ko zagledajo pordečelo nalepko takoj butnejo lastniku aparata, da je bil telefon v vodi pa čeprav to ni res. Pri nekaterih telefonih so te nalepke na tako čudnih mestih, da ti že kakšna dežna kapljica povzroči, da se nalepka obarva. Ima pa te nalepke tudi Galaxy S, pa ne samo 1.

Ponavadi so bile te nalepke tako na aparatu kot na bateriji. Recimo eden izmed iphonov ima to nalepkico v odprtini za slušalke
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kako pa ta dezna kapljica pride pod pokrovcek, mimo baterije in na papircek ? Bo potrebno kar malo vec kapljic za to
smile-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Skoraj vse naprave takega in podobnega tipa ima take nalepke. Pri telefonih pa se dogaja ena zanimiva zadeva. Greš recimo na bicikl ali pa tečt mobilc pa v tesnem žepu.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ja men se zdi neumno zdej to, ker so kao odkril da naj bi bilo nekaj narobe zarad vode, mislim aparat ni crknu, ampak zafrkava z polnjenjem, pac ko oni odkrijejo kao vodo je zdej ta aparat obsojen na brezgarancije, ker karkoli se mu bo zgodilo, bodo rekl voda v aparatu. Mislm to je kr neki.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če gledamo po črki zakona, morajo dokazati, da je napaka res zaradi vlage.
Realni problem je pa v tem, da oni to lahko itak rečejo na blef, potem se pa ti moraš jebat z njimi s pomočjo odvetnikov in inšpektorjev. 99,9999% folka itak takoj odneha in njihov namen je dosežen.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Če gledamo po črki zakona, morajo dokazati, da je napaka res zaradi vlage.
Realni problem je pa v tem, da oni to lahko itak rečejo na blef, potem se pa ti moraš jebat z njimi s pomočjo odvetnikov in inšpektorjev. 99,9999% folka itak takoj odneha in njihov namen je dosežen.

Torej podati prijavo na inšpektorat ter navesti, da ne želijo uveljavljati garancijo in obvezno navesti, da z ničemer ne utemeljujejo zavrnitev kot zgolj z nalepko pri kateri pa ostalo v telefonu vse normalno deluje?

Sedaj pa si še samo še predstavljajte, da je s kakšno slučajnostjo bil sprejet zakon, kjer bi garancija skoraj bila samo kot opcija.
Kose pri tej stvari držijo nalepk kot plota, kaj bi šele bilo, da je kaj drugega.

Lp.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Podati prijavo in čakati da se zgodi... nič! Dati zadevo odvetniku v roke plačati veliko denarja da se zgodi...nič! Ali pa plačati 180€ da ti zamenjajo vezje na Galaxyju. Jaz bi izbral zadnjo opcijo in imel telefon še naprej v garanciji.
Glej težava ni v korodiranem napajalnem konektorju ker to reši že manjša sanacija ki te pri vsakem nepooblaščenem servisu stane cca 20€. Težava je verjetno v HW aparata, bateriji ali celo polnilcu. Ali pa enostavno za začetek naredi posodobitev SW na aparatu pa boš videl kaj se dogaja. Seveda če si res prepričan, da aparat ni bil v stiku z vlago. Indikatorji vlage ti pokažejo ali je bil.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Kako pa ta dezna kapljica pride pod pokrovcek, mimo baterije in na papircek ? Bo potrebno kar malo vec kapljic za to
smile-1.gif

Kot sem omenil, nimajo vsi aparati nalepk na istem mestu. V odprtino za slušalke na iPhone hitro kaj prileti, sploh če zunaj malo rosi in oseba nima košate frizure da pokrije cel aparat ali pa slonček dumbo ušes.

Glede tistega pod baterijo, je že nekdo pred menoj omenil, imej malo aparat v žepu ko ti bo izredno vroče in boš švical na polno. Boš videl kakšen bo aparat prišel iz žepa, cel moker
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Pogoj za pridobitev statusa uradnega servisa so šolani serviserji. Na šolanjih so jim pokazali, kako se ugotovi, ali je aparat padel v vodo. Senzorji to kažejo (sami od sebe se ne obarvajo) in proizvajalec servisu v tem primeru ne prizna stroškov garancijskega popravila. Stranka to zanika in še naprej pričakuje brezplačno popravilo.

sprasujem se.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
indikator se lahko pobarva tudi brez "padca v vodo"
smirk-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Ali pa plačati 180€ da ti zamenjajo vezje na Galaxyju. Jaz bi izbral zadnjo opcijo in imel telefon še naprej v garanciji.
Ne vem, zakaj bi plačeval 180€, da bi imel potem "garancijo", ki ti jo bodo tako ali tako ob naslednji priliki spet zavrnili.

Slovenski uradni serviserji so v večini primerov navadni nategatorji... en razlog več, da telefone kupujem v tujini. Še dobro, da za iPhone slovenski uradni serviserji nimajo pravice odpirati telefonov... samo pošljejo v tujino in čez 1-2 dneva dobiš NOV telefon. Stari gre v reciklažo.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Kdo je uradni serviser za Iphone v Sloveniji?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
EPL servisira samo računalnike, PRO tudi Iphone. Kaj manjka tem serviserjem? A so spet avstrijski boljši? Iphone šrote zna odpreti vsak osnovnošolec ki si je preko ebaya nabavil opremo.
 
Nazadnje urejeno: