UFO - NLP

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.. k sem že prej omenil neke znanstvenike ... pravijo da se vesolje čedalje hitreje širi in da bo pol tema.... drugi pa pravijo, da se bo Andromeda zaletela v našo galaksijo in nastala ful nova ful svetla galaksija. Kaj vam tukaj ne štima :sprasujemse: ... ne more držat oboje :zmaga: ... tu pa pride upoštev "donut" teorija. Mogoče je pa kao oni BigBang bil samo ejakulacija mase in energije iz novonastale masivne črne luknje (bela luknja!) ... ali pa je jedro "krofa" samo interdimenzijski link (Space warp perpetuum mobile) ... kaj ti pa jest vem :nigladek: ...
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Zame je najbolj prepričljiv stavek, ki ga je nekoč povedal C.Segan: "Če je vesolje narejeno samo za nas, potem je to velikanska potrata prostora."
Narava je čudovit arhitekt in je vse skupaj briljantno izvedla. Dovolj velike razdalje, da ni možno čist vsakemu skakat sem pa tja po vesolju. In dala nam je materiala za študirat za naslednjih X let. Pa še verjetno komu "drugemu", ne le nam. IMHO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
k sem že prej omenil neke znanstvenike ... pravijo da se vesolje čedalje hitreje širi in da bo pol tema.... drugi pa pravijo, da se bo Andromeda zaletela v našo galaksijo in nastala ful nova ful svetla galaksija. Kaj vam tukaj ne štima ne more držat oboje
Ne vem kaj tebi ne štima, ker v reali je vse ok.
Pospešeno širjenje ima prevladujoč vpliv na velikih razdaljah. V lokalni jati je še vedno prevladujoč vpliv gravitacije. Zaenkrat.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #9334

A, da se rob vesolja širi hitreje kot je svetlobna hitrost :sprasujemse: ? Rob vesolja so v bistvu najoddaljenejše galaksije, ni to nek fizični "rob" kot neka membrana.

Eno čisto fizikalno vprašanje, ko sem tako premalo izobražen, vi tule pa kar pokate od znanja : kako je tole s svetlobno hitrostjo? Ajnštajn je rekel, da se ne more prekoračiti, ker je za to protebno več energije kot je pa masa objekta. Oz. da je takrat masa neskončno, torej se ne da.

Kaj pa je "svetlobna hitrost"? Ok, 300.000 km/s, toda relativno proti čemu? Če se jaz gibljem v smeri dolenjske proti ljubljani z npr. 70% svetlobne hitrosti, iz smeri bleda proti ljubljani pa Jest5 enako s 70% svetlobne - potem bova v Lublani počila skupaj s hitrostjo 420.000 km/s, kar je faktor 1,4 svetlobne o_O . (Mater bi se zabliskalo!) Torej so hitrosti višje kot svetlobna zares mogoče :sprasujemse: ?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Točke v vesolju se že sedaj oddaljujejo z nadsvetlobno hitrostjo. Ni nobenega problema pri tem, ker se ne gre za gibanje točk, ampak za nastajanje prostora med točkami.
Sam objekt pa se ne more gibati z nadsvetlobno hitrostjo.
Če bi se ti z nekom zabil z 70% svetlobne hitrosti, bi bila rezultanta hitrosti še vedno pod svetlobno hitrostjo. Pri višjih hitrostih je seštevanje malce drugačno.(sicer tudi pri nizkih hitrostih obično seštevanje hitrosti ni pravilno :evil: A je napaka tako zelo majhna, da jo komot zanemarimo)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ce se gibljeta 2, eden proti drugemu, se hitrost ne sesteva....trk bi pa bil enak, kot ce bi se zaletel v zid, ker nasprotnik absorbira pol energije. Ob velikem poku, ce se je res zgodil, se je prvo sekundo prostor tako hitro razsiril, da je bila svetloba se ohoho zadaj....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Niti tega ne vesta, kwa je to 'čpija' o_O?

Evo čisti dokaz kar tule pripovedujem. Niti z domačim Flokijem se ne zastopite, tam na njivi bi se pa zgovarjali z alieni? Trapasto :nigladek:.

Pojdi tja k Flokitu (ali Runotu ali Sultanu ... ) in mu reci, da se dobita pri čpiji. On ve, vidva pa ne.

:valjamse:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tisto, ko z zaslonko opazujejo vesoljsko ladjo, ko crpa energijo od sonca sem videl ja....a se je ze potrdilo, da je fake al ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, recimo tule

1610875273313.png


se reče temu napaka zaradi premalo obravnavanih podatkov. Relativno lahko pilot obravnava pot žarka samo v eni dimenziji, toda - fant živi v zmoti, kar mu je takoj kasneje punca pokazala s svojim zornim kotom.

Meritev torej ni točna. Čas pri obema je enak, le da on ni upošteval še druge dimenzije (višine, v celoti pa daljše poti).
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Niti tega ne vesta, kwa je to 'čpija' o_O?

Evo čisti dokaz kar tule pripovedujem. Niti z domačim Flokijem se ne zastopite, tam na njivi bi se pa zgovarjali z alieni? Trapasto :nigladek:.

Pojdi tja k Flokitu (ali Runotu ali Sultanu ... ) in mu reci, da se dobita pri čpiji. On ve, vidva pa ne.

:valjamse:

to je samo še na kmetih, kjer se hišne ljubljenčke futra iz čpije (gorenci bi sicer rekli čpina)
zdej se za cucke in mucke uporablja antibakterijsko eko skledo z vgrajeno tehtnico:

2000


kdo bi zdej mel več problemov z marsovci, a ?
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej
I

Izbrisan uporabnik #9334

V glavnem, ajnštajn zayebu. Obe uri kažeta isto, od pilota in od punce, le da pilotu ni jasno, zakwa je njegova meritev nižja hitrost svetlobe.

Kot ponavadi. Punce zayebejo vse, to se še najbolj pokaže na sodiščih ko gre za alimentacije ali lastninjenja. Punca vsa blond in naslikana, fant pa v stresu :obesise:. Sodnik pa verjame tisto kar mu je bolj kjut. Če ni ravno peder - bo dobila punca :obesise:.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Vsi trenutno potujemo skozi prostor-čas s hitrostjo svetlobe.
Razlika je samo v vektorju, ki pade med prostor in tistim, ki pade na čas.
V glavnem, ajnštajn zayebu. Obe uri kažeta isto, od pilota in od punce, le da pilotu ni jasno, zakwa je njegova meritev nižja hitrost svetlobe.

Kot ponavadi. Punce zayebejo vse, to se še najbolj pokaže na sodiščih ko gre za alimentacije ali lastninjenja. Punca vsa blond in naslikana, fant pa v stresu :obesise:. Sodnik pa verjame tisto kar mu je bolj kjut. Če ni ravno peder - bo dobila punca :obesise:.

Tako je, vsega so babe krive, tudi pri Einsteinu. :p

 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, pa da ti bom razlozil, ker vidim, da ne razumes in se spuscas na osebni nivo.
Ce bi teoreticno lahko potoval blizu svetlobne hitrost, se cas okoli tebe upocasni, kar pomeni, da bi ti potoval 1 uro z zelo veliko hitrostjo in ko bi prisel nazaj na Zemljo, bi bila tvoja zena starejsa za recimo 10 let. Torej, tebi bi minila 1 ura, ker bi cas zate pri tej hitrosti se vedno tekel normalno, na Zemlji pa 10 let. Temu jaz pravim, da lahko teoreticno gres v prihodnost. Bo? Si razumel sedaj? Zgoraj v filmcku imas pa se video predstavitev tega, kar sem jaz sedaj opisal. :zmaga:
Ce bi recimo 1 dan potoval blizu svetlobne hitrosti, bi recimo prisel nazaj v cas 2100 leta. Stevilke sem si izmislil...pac, prisel bi na Zemljo v prihodnosti, ti pa bi bil le 1 dan starejsi
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - kwa boš s sto let staro babo :sprasujemse: :sprasujemse: :sprasujemse: ?
Brezveze. Pojdi raje v preteklost, ko je bila še vsa voljna, pa mehka in ne tako zatežena itd. :cheer: To je napredek.

Stara baba - dolga noč ! :obesise: