Tuš na skrivaj z obličja zbrisal Tuš Telekom
Tuš Holding je Tuš Telekom pripojil k Tušmobilu in ga tako ukinil
Čeprav Tuš Telekoma ni več, to za njihove uporabnike fiksne telefonije, interneta ali IP-televizije ne pomeni večje tragedije. Vse obveznosti je prevzel Tušmobil .
Mirko Tuš, najbogatejši Slovenec, ima po novem eno podjetje manj. Tuš Telekom namreč od prejšnjega meseca ne obstaja več.
Zaprtje ene od družb v skupini Tuš, najverjetneje Tuš Telekoma, in s tem okrepitev Tušmobila smo v Financah napovedali že večkrat. Čeprav so odgovorni to namero vztrajno zanikali, so se naše napovedi konec prejšnjega meseca vendarle uresničile. Mirko Tuš, ki je prek Tuš Holdinga lastnik Tuš Telekoma in Tušmobila, je namreč prvo podjetje pripojil k drugemu. S tem je nastala samo ena pravna oseba, s čimer so racionalizirali poslovanje in se znebili kupa nepotrebnih papirjev.
Prenos premoženja in zaposlenih
"Pogodbeni stranki se dogovorita, da se vse premoženje, pravice, obveznosti in pravna razmerja prevzete družbe prenesejo na prevzemnika. Enako velja tudi za vse zaposlene, medtem ko mandat oziroma pooblastila poslovodstvu (Marko Fujs) in nadzornikov preneha z dnem vpisa sprememb v sodni register. Kljub temu niso upravičeni do nobene posebne ugodnosti," je zapisano v notarskem zapisu skupščine.
Nikomur niti besede
Tuš Telekom torej ne obstaja več, o čemer pristojni niso obvestili ne javnosti in, kot kaže, tudi ne uporabnikov (čeprav se zanje zaradi tega ne bo nič kaj spremenilo, morda bodo morali podpisati še eno pogodbo z novo pravno osebo). Vsaj tako je mogoče sklepati, glede na to, da spletna stran Tuš Telekoma še vedno deluje (zadnje obvestilo, ki je povezan z motnjami, in ne z novim pravnim statusom družbe, ima datum 4. maj 2009), prav tako tudi njihova telefonska številka. Zato smo Tuš vprašali, zakaj so se odločili za pripojitev, kaj to pomeni za zaposlene in uporabnike obeh družb ter kaj zdaj počne šef Tuš Telekoma Marko Fujs, a smo tudi mi ostali brez pojasnil.
Ob tem povejmo, da lanski rezultati poslovanja Tuš Telekoma in Tušmobila (leta 2007 je bil telekomunikacijski del Tuša insolventen) še niso objavljeni, vodstvi pa sta v začetku leta sporočili: "Rast prihodkov v Tuš Telekomu je lani znašala 50 odstotkov, torej jih je bilo blizu 30 milijonov evrov, v Tušmobilu, ki je v svojem prvem letu, letu 2007, ustvaril 1,5 milijona evrov prihodkov, pa nekaj tisoč odstotkov. Poleg tega je imel Tušmobil novembra prihodke prvič večje od odhodkov. Ta trend se še nadaljuje, tako da bo Tušmobil do konca letošnjega leta posloval povsem dobičkonosno." Dodajmo še podatek regulatorja, Tuš Telekom je imel konec prejšnjega leta 0,4-odstotni tržni delež pri priključkih VoIP, triodstotnega pri fiksnem širokopasovnem dostopu in 3,2 pri xDSL, Tušmobil pa je obvladoval 5,8 odstotka mobilnega trga.