Transnistria (je pravilno napisano in je v Evropi)

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Kaj vse najdeš na wikipediji
cheer.gif

Je še kakšna taka eksotika v Evropi?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.020
113
Ko si enkrat notri, ne prideš ven, ne da bi plačal vsaj treh namišljenih kazni
grin1.gif


Eksotika? Kosovo?
bonk.gif


- Kaliningrad
- Severni Ciper
- Belorusija
grin1.gif

- ...
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Si bil? Je kaj za videti in kakšni so ljudje? Z lastnim prevozom ali z javnim?

Mi smo nameravali iti, ampak nas je malo minilo po ogledu Soroce, kjer se nismo počutili ravno OK (vsi ljudje do konca zamorjeni, mesto polomija), pa še vreme je bilo potem bedno. Samo mi je kar malo žal, da vseeno nismo šli pogledati to čudo, če smo že bili na tistem koncu
frown-1.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Sestra je bla nekaj let nazaj, niti jaz nisem vedel za obstoj te dežele do takrat
smile-1.gif
 

grofmontek

Pripravnik
11. feb 2009
49
0
6
Znanec se je julija odpravil z avtom v Moldavijo,ker je njegova partnerica tam rojena.Pridejo na Romunsko-Moldavsko mejo,kjer mu policaj pove,da mora za vstop v državo z avtomobilom plačat 1200€
shocked-1.gif
.Seveda kolega zahteva neki dokument kjer je to napisano in ded mu lepo prinese zakon na štirih A4 listih,kjer je vse to napisano(teh 1200€ je kao neka garancija,50% dobiš nazaj ko greš iz države,50%pa jim plačaš za uporabo cest).Policaj mu pove,da čez kako uro pripelje avtobus in da lahko avto pustijo pri meji.Kolega je takoj za to,iz avta vzamejo stvari,parkirajo avto in čakajo na avtobus.Na srečo se mimo pripelje nek rus in vpraša kaj delajo,ko mu kolega pove mu rus reče samo tega ne delaj,ker ti bo ta policaj,ki ti je to predlagal čez eno uro avto vkradel!Spakirali so se v avto in odpeljali nazaj proti domu.Bil pa je tam pred dvema letoma in je šlo vse brez problemov.

A je možno,da se v 21.stoletju še to dogaja in to v Evropi?!
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Mi nismo imeli nobenih problemov ne pri vstopu v Moldavijo ne pri izstopu iz Moldavije. Za vstop je bilo potrebno plačati neko takso (par EUR se mi zdi) in to je to. Nihče ni delal nobenih problemov, čeprav smo izvajali vse živo na mejnem prehodu (obvozili kolono, ker nismo vedeli, da se plača taksa...peljali v kontra smer, ker nismo videli, da je skrajno desno pas za izvoz iz Moldavije).

Res pa je nazaj grede carinik očitno hotel, da ga podkupimo, ker je nekaj blebetal o cigaretah in pijači, ampak po ene 10 min je obupal, ker se nismo razumeli in je samo nakazal, da nej spizdimo
hysterical-1.gif


Sicer pa, na romunsko/moldavski meji so še najboljše menjali EUR-e. Tudi v parih dneh, ko smo bluzili po Moldaviji, nismo imeli nobenih problemov...avto smo pa parkirali na varovanem parkirišču za 1 EUR za 24 ur v samem centru gl. mesta. Sicer ni izgledalo nevarno, ampak glede na to, da je bilo nekaj tudi lad parkiranih, smo rajši plačali za vsak slučaj.

P.S. založite se z vinom v Moldaviji, ker je smešno poceni in dobro. Imate v centru mesta trgovino od kleti Cricova (mislim da največja vinska klet v Moldaviji). Pa prodajalke so celo znale nekaj angleško.