Kako je z eksotiko preko našega poletja?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Padla je odločitev o obisku kakšne eksotične destinacije bolj z namenom plaž, poležavanja, zanimivih izletov/mesta. Eksotika v smislu Maldivov, Sejšelov, Bali (sedaj si izmišljujem iz glave). Torej destinacij v Aziji, Afriki, Južna Amerika, itd. Mogoče so še kje in točno to me zanima.

Večina takih eksotičnih destinacij je načeloma zanimiva preko naših zimskih mesecev, saj je takrat tam poletje, dežja malo, temperature ok, morje toplo, itd. Kako je s tem julija/avgusta? So kakšne destinacije, ki so odlične tudi čez naše poletje?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Za nas so zanimive te destinacije ob naši zimi, ker zakaj za vraga bi hodil na toplo ko je tu toplo. ;)

V času našega poletja je veliko destinacij zanimivih, ekvatorialne vse imajo itak +- enako vreme celo leto, samo razna deževja moraš naštudirat (recimo Zanzibar maj/junij + oktober).

PS: če hočeš da se kaj dogaja, potem pozabi Maldive, razen če boš na all yu can.... otokih in se cvrl na soncu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Meni je bilo na Kubi cisto okey julija/avgusta. Sicer je bilo kar vroce, pa 1x na dan je bila pol urna ploha, ampak nic motecega, pa se turistov je bilo zelo malo. Pozimi zal zena kot uciteljica ne dobi 3 tedne dopusta.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Tudi jaz ne razumem zakaj bi poleti šel na eksotiko? Ok, zaradi dopusta ali kakšnih drugih obveznosti. Jaz prakticiram januarja ali februarja neko eksotiko, da presekam s to zimo in si pregrejem stare kosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Tudi jaz ne razumem zakaj bi poleti šel na eksotiko? Ok, zaradi dopusta ali kakšnih drugih obveznosti. Jaz prakticiram januarja ali februarja neko eksotiko, da presekam s to zimo in si pregrejem stare kosti.
Mah mi pozimi smučamo, ni pa časa za daljšo eksotiko ali potovanje čez zimo tudi. Poleti se gre lažje, pa še otroci imajo manj težav zaradi manjka v šoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
Mogoče Sejšeli, sicer bil lani januarja, ampak vreme je celo leto prijetno, v 14 dneh se da veliko pogledati, notranji leti niso dragi, druga opcija so trajekti, tako da lahko preletas 3 najbolj znane otoke, hrana odlična, opcija resort, to je dražja zadeva, druga opcija najem hiše na plaži in hodite ven jest, cenejša opcija, veliko se da prekolesarit po otokih...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Zakaj pa je ALTER?
Da se hvalite, ALTER infuencerji :)

p.s. lahko bi opisal svoj primer. Bi bilo dovolj natančno!
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Bil na Maldivih takoj na začetku šolskih počitnic. Temperature morja, zraka 28° - 29°.
Vreme (občasno prileti kakšna nevihta za pol ure potem pa spet sonce)
Spal sm na lokalnem otoku Vashafaru. Let iz Zagreba - Doha - Male (+ notranji let).
Zgodovinskega je bolj malo za videti je pa ogromno drugih stvari (potapljanje, ribolov, vodni šporit, raziskovanje drugih nenaseljenih otokov, obisk resorta za malo razvajanja...)