Dva dni po Tolminskih Ravnah

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.434
4.419
113
49
Na sončni strani ALP
Ojla planinci.

Leots poleti bi z družino šli malo raziskovati okolico Tolmina (Tolminske Ravne).
Je kdo že delal kakšno krožno dvo dnevno turo?

Gledam karto in berem hribi.net pa si nekako ne znam skombinirat kaj pametnega.
Smo v dobri kondiciji tako, da tudi daljše in težje ture niso problem.

Kakšna ideja?

TNX :cool:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.035
2.468
113
Ravne, Migovec, Kuk, Zeleni vrh, Vrh nad Škrbino, koca na Planini Razor, Ravne
Za dobro formo 1 dan. Ni pa vode ob poti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

mr_

Guru
20. sep 2007
9.035
2.468
113
Zabiski Kuk je lepa tura iz planine Kuk, z južne strani je malo uporabljena pot, Vogel in po grebenu proti zahodu, pol pa je treba se neoznačeno spustiti na pot na severni strani, ki pelje iz Vogla na planino Razor, koča, nazaj na planino Kuk.
Tolminski Migovec oz. planjava za njim je polna rožic, tam je res lepo. Tudi planike. Zabiski Kuk pa je poln planik. Seveda glede na čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Zgaga

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Za dva dni hoje je tale kombinacija premalo če misliš cel dvodnevni krog s spanjem nekje vmes. Imaš pa recimo opcijo da greš čez planino Razor na Žabijski kuk oz. do prevala za Vogel (lahko tudi na Vogel ker je to 15 min hoje) in potem dalje po slemenih spodnjih bohinjskih gora do Rodice in na Črno prst (ta del je v celoti del slovenske tranzverzale oz SPP), tam je koča kje prespiš. Potem nazaj recimo ko si bolj utrujen po geološki tranzvezali oz. slovenski geološki poti, ki poteka nižje in prideš spet na izhodišče na planini Razor. Lahko pa tudi na bohinjsko stran do jezera (skok v vodo) in potem nazaj ali čez Vogel ali pa celo na Tolminski Kuk pa nazaj v izhodišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Zgaga