Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim
Sej pri joti drugega kot hibrid sploh ne obstaja. A kupiš nek zanič bencinar, ki je tehnično v prejšnjem tisočletju ali pa hibrida. Dizla pa itak ni. Če si ljubitelj riža z otoka je pač to to, kupiš hibrid in razlagaš kako je to napredna stvar.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Sej pri joti drugega kot hibrid sploh ne obstaja. A kupiš nek zanič bencinar, ki je tehnično v prejšnjem tisočletju ali pa hibrida. Dizla pa itak ni. Če si ljubitelj riža z otoka je pač to to, kupiš hibrid in razlagaš kako je to napredna stvar.
ja saj to vem, v bistvu imaš prav. atkinsonov cikel, to je bolj eko tuning, manj navora, manj porabe
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Sej pri joti drugega kot hibrid sploh ne obstaja. A kupiš nek zanič bencinar, ki je tehnično v prejšnjem tisočletju ali pa hibrida. Dizla pa itak ni. Če si ljubitelj riža z otoka je pač to to, kupiš hibrid in razlagaš kako je to napredna stvar.
Pa kje ti spiš, da te ne ukradejo, ko si tako pameten?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim
Nižja poraba, automatik, ZANESLJIVOST. Pišem striktno za Toyoto.
Letno pa naredi 7000km in prispara norih 200€ letno? Ob prevozenih 14000 pa 400€ letno. 33€ mesecno. V osnovi pa placas za avto koliko vec, ker je hibrid?
3 jurje več pri trenutni generaciji Yariske. Ob tem, da pri bencinarki dobiš 10KM več in pa ročni menjalnik.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim

Fora je v tem ker Toyotin hibrid ni nič dražji od konkurence z avtomatskimi menjalniki. Nižja poraba je bonus, ki pač pride zraven.

RAV4 PHEV pa je konkretno dražja zadeva, sicer ponuja še več moči, ampak če tud računaš prihranke na bencinu tudi ne boš prišel nikamor
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim
Seveda:

5037176.jpg

 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Letno pa naredi 7000km in prispara norih 200€ letno? Ob prevozenih 14000 pa 400€ letno. 33€ mesecno. V osnovi pa placas za avto koliko vec, ker je hibrid?
Naredi bližje 20 kkm. Pa sploh ni glavna poanta v nekaj prihranka. Užitek v vožnji (centimetrska speljevanja po ozkem dvorišču na klancu, vožnja v stoječi koloni ...) je veliko večji kot pri čem drugem, kar sva gledala. Sam sem dve leti iskal (rabljenega) hibridnega RAV4, pa žal nisem dobil niti enega po svojih željah. Sicer bi tudi sam užival, tako pa sem vzel dizla ... in imel že kar nekaj stroškov. Vem, vsaj bencinarja bi moral vzeti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim

Ja, se prodaja, samo startna cena je 50k. Prejsnji teden sem imel servis za mojo in mal firbcal. Tudi sam ciljam na novo RAV4 XSE, samo trenutno bom imel se 2 leti potem pa bojo povedal kako pa kaj bi se sli. Drugace pa cisto navadna (hybrid) RAV4 2.5 je super za vozit (normalna voznja, alter stil me ne zanima). In baterijo bi full pogresal, zdaj ko sem se navadil na ta nacin voznje. Verjamem da ne razumes, tud sam nisem, zdaj pa ne grem vec dol, sam se bolj elektricno hocem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
a RAV4 PHEV se že prodaja v SLO? a moraš kupit klon, suzukija?
meni osebno hybrid, če ni plugin, da lahko vsaj 50 kilometrov prevoziš na elektriko, ni vreden ama nič
res ne razumem trika, da folk fura hybrid yarisko, da o večjih kočijah sploh ne govorim
Tudi jaz se samo smejim ko se z avtom za 30k€ v mestni in primestni vožnji bolj mirno in tiho vozim kot z dizlom za 70k€
 
  • Haha
Reactions: sajkek in Hondi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Mene zanima, a imajo ti plugin hibridi recimo možnoat, da po avtocesti ali regionalki napolniš baterijo, potem greš recimo na Pohorje pa samo na elektriko? Zakaj? Zato ker ko se spuščaš nazaj v dolino verjetno baterijo polniš nazaj. Ker se mi zdi đabe da sem na vrh Pohorja z polno baterijo. Vprašam ker nimam pojma o hibridih, ko pa gledam trend prihodnjih vozil vidim da imajo počasi vsi na voljo en shity podhranjen bencinski trivalnik, za kaj več pa je potem hibrid.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
Mene zanima, a imajo ti plugin hibridi recimo možnoat, da po avtocesti ali regionalki napolniš baterijo, potem greš recimo na Pohorje pa samo na elektriko? Zakaj? Zato ker ko se spuščaš nazaj v dolino verjetno baterijo polniš nazaj. Ker se mi zdi đabe da sem na vrh Pohorja z polno baterijo. Vprašam ker nimam pojma o hibridih, ko pa gledam trend prihodnjih vozil vidim da imajo počasi vsi na voljo en shity podhranjen bencinski trivalnik, za kaj več pa je potem hibrid.

Imaš gumb za izbiro med: samo EV, Hibrid in samo bencin (charge hold). Tako, da načeloma lahko tako pelješ, ja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mene zanima, a imajo ti plugin hibridi recimo možnoat, da po avtocesti ali regionalki napolniš baterijo, potem greš recimo na Pohorje pa samo na elektriko? Zakaj? Zato ker ko se spuščaš nazaj v dolino verjetno baterijo polniš nazaj. Ker se mi zdi đabe da sem na vrh Pohorja z polno baterijo. Vprašam ker nimam pojma o hibridih, ko pa gledam trend prihodnjih vozil vidim da imajo počasi vsi na voljo en shity podhranjen bencinski trivalnik, za kaj več pa je potem hibrid.
Polnjenje baterije z ICE motorjem je največja možna neumnost, saj je totalno neracionalno zaradi večkratnih izgub.
Potencialno je smiselno le, če greš na območje brez ICE, ob tem, da je boljša možnost, da daš v držanje baterije.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Še večja neumnost da se spuščaš iz 1500 nmv na 300 z polno baterijo, pred tem pa v hrib pa kuriš bencin. Mogoče sem se nerodno izrazil. Ajde pa recimo doma na vtičnico napolniš baterijo, pa se z samo z bencinom pridrajsaš do vznožja. Ali pa druga možnost, ker se pač tja veliko drajsam: pred predorom pri Lučkem vgasnem ICE in pičim do vrha Velebita na baterije, potem polnim pri spusto do Senja, in lahko še nekaj časa na račun tega kruzam po magistrali. Ne vem mogoče govorim bedarije, ampak tak v teoriji bi jaz delal, če pa praksa pokaže da je plugin hibrid totalen šrot, pol raje kupim dizla.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Zanima me še kako vzdržljiva bo tehnologija hibridov pri PSA/Opel. Prihajoča Astra mi je všečna. Čeprav bi še vedno raje imel 1.4 150HP bencinarja ampak vidim da nas fopajo z temi hibridi...