Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Še večja neumnost da se spuščaš iz 1500 nmv na 300 z polno baterijo, pred tem pa v hrib pa kuriš bencin. Mogoče sem se nerodno izrazil. Ajde pa recimo doma na vtičnico napolniš baterijo, pa se z samo z bencinom pridrajsaš do vznožja. Ali pa druga možnost, ker se pač tja veliko drajsam: pred predorom pri Lučkem vgasnem ICE in pičim do vrha Velebita na baterije, potem polnim pri spusto do Senja, in lahko še nekaj časa na račun tega kruzam po magistrali. Ne vem mogoče govorim bedarije, ampak tak v teoriji bi jaz delal, če pa praksa pokaže da je plugin hibrid totalen šrot, pol raje kupim dizla.
Če ne storiš nič, ti bo PHEV vedno preferiral kurjenje baterije. Torej ni variante, da bi prišel na vrh hriba in bi gor imel polno baterijo. Jasno lahko pa zavestno stisneš tipko, da ti prihrani baterijo npr. za v mesto, če je to na koncu tvoje daljše poti.

Tudi če PHEV nima dovolj električne moči za čisto EV vožnjo v hrib, bo zraven bencina porabljal tudi baterijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in MrDaco

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.080
852
113
Ma tako je, ko komentirajo oni, ki tega nimajo, morjo pa pametni izpast za vsako ceno. Zmaga pa un k pravi da je hibrid bedarija. Naj mi pokaze podoben avto s tako porabo. Sam s takimi 'alfici' se bost nima smisla. Naj kurjo dizl pa da so srecni... Svakom svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
No o čem takem bi pa še sam razmislil:

Verjetno bo pa cena 4wd astrnomska.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.269
113
Ma tako je, ko komentirajo oni, ki tega nimajo, morjo pa pametni izpast za vsako ceno. Zmaga pa un k pravi da je hibrid bedarija. Naj mi pokaze podoben avto s tako porabo. Sam s takimi 'alfici' se bost nima smisla. Naj kurjo dizl pa da so srecni... Svakom svoje.

Saj pa nimas hibrida zaradi porabe, ali pac?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Ma tako je, ko komentirajo oni, ki tega nimajo, morjo pa pametni izpast za vsako ceno. Zmaga pa un k pravi da je hibrid bedarija. Naj mi pokaze podoben avto s tako porabo. Sam s takimi 'alfici' se bost nima smisla. Naj kurjo dizl pa da so srecni... Svakom svoje.
A je morda name letelo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Seveda:

5037176.jpg

V nemciji pa mitsubishi outlander ali eclipse cross za pol te cene?
Res da te potem oberejo pri servisih zaradi garancije, ampak tudi pri toyoti noso vkljuceni v ceno.
Kje hudiča je micka toliko slabsa, da je vredna samo polovico denarja? Res da "povsod" malo, ampak....
Zato ker bo za en drek servisna podpora proizvajalca ki se umika iz eu trga?
Res pa je da v osnovni opremi za 27 jurjev nima niti radarja.
Z radarjem je 30+.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Glede na izkušnje lastnikov Outlanderja PHEV, kjer so baterije konkretno izgubile kapaciteto pred potekom garancije, Micka je pa lastnikom prst v rit vtaknila, bi se jaz izogibal teh gar. Sploh, ko dodaš zraven umik Micke iz EU. Tak avto se kupi, če bi bila cena 10.000 EUR, ko začne crkovat ga pa v dele vržeš.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.297
3.407
113
Jaz sicer mislim da imam 17-palčna platišča glede na paket (bi imel manjša bolj varčna, ampak žal imajo pri Toyoti le te paketne ponudbe).
Saj potem pa je 225 /45 R17 in še vedno pašejo iste nogavičke.
Verige jaz ne bi natikal na alu platišča, ker imaš veliko možnosti da jih popraskaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.806
606
113
EU
Aha razumem, lahko jih lepotno poškoduješ. Hvala za namig:)

Te nogavičke so potem ok? Najbrž če bi se začelo kolo vrteti v prazno, jih raztrga? Moram biti zelo nežen z njimi?:sprasujemse:

Na starih avtih sem vedno imel le klasične verige, pa tega še nisem vajen :zardelalter:

Sami bi kupil npr. kaj takega
Veriga snežne verige Pro Compact 9 mm, jeklene oz. je tu še več izbire Veriga (tudi nogavička)
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Ali te nogavice lahko natakneš, ko si se že zakopal?
Sicer pa mi je ena kolegica, ki redno hodi smučat v Dolomite, da z nogavicami shodijo. Tam včasih naletiš na razmere, da res moraš dati verige gor. Če ne zaradi drugega, pa zato, ker te ustavi policija in ne spusti naprej, da bi testiral, če prideš brez njih ali narediš zastoj do doline.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Zokni si super za po snegu. Kak pa prideš do tja kjer se prebije do asvalta pa dol, ker se strgajo.
Jaz sem pelal 500m po asvaltu predn sem lahko zapeljal na rob in je že par luknjic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK