Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kakšen pa ja kaj 8. st. avtomatski menjalnik v ProAce-u?
In koliko ima kaj ta avto skupnega s Citroenom/Peugeotom?
Rebrandan francoski piece of sh.... :) Kupi potem francoza, boš vsaj manj plačal zaradi značke. Bo pa poprodaja slabša kot pri toyoti. Malo več živcev pa časa pustiš na servisih.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Kakšen pa ja kaj 8. st. avtomatski menjalnik v ProAce-u?
In koliko ima kaj ta avto skupnega s Citroenom/Peugeotom?
EAT8 je klasičen avt. menjalnik s pretvornikom navora. Proizvajalec ZF. EAT8 je v številnih vozilih PSA. Nobenih posebnih težav v poročilih o zanesljivosti, razen občasno cuka v hladnem, kar pa hitro izgine. To lahko potrdim iz lastne izkušnje. Prevoženih 80.000 km. Možnost ročnega pretikanja, pri 130 km/h v 8. prestavi 2.300 vrtljajev, kar je tudi ugodno za porabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
EAT8 je klasičen avt. menjalnik s pretvornikom navora. Proizvajalec ZF. EAT8 je v številnih vozilih PSA. Nobenih posebnih težav v poročilih o zanesljivosti, razen občasno cuka v hladnem, kar pa hitro izgine. To lahko potrdim iz lastne izkušnje. Prevoženih 80.000 km. Možnost ročnega pretikanja, pri 130 km/h v 8. prestavi 2.300 vrtljajev, kar je tudi ugodno za porabo.

Proizvajalec ni ZF, ampak Aisin.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Cela poanta nakupa hibrida 1.8 je ravno v tem, da ga boš vozil zmerno oz. nešportno; za kaj več je tu 2.0, tega bi morda še imelo smisel čipirat za bolj športno uporabo. Ne vem, ker sam bi pol že v štartu rajš kupil kaj bolj športnega, če bi to res hotel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Notredamski zvonar

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ga ni junaka, ki bi uspešno "čipiral" toyotine hibride, ker avto ne bo delal več kot je treba.
Tako da... 2.0 corolla pa samo gas do konca. :)
 
29. jul 2019
11
14
3
Evo, vozil, sprobal 1.8 in 2.0., po mestu. Bemti, če nebi vedel kaj je pod haubo bi imel problem... Vseeno se je žena odločila za 1.8. Slučajno, da jo zamika kakšna nostalgija, da jo pribije na zic je tu moj mlinček turbo benz (not holcwagen). Moram pa priznati, da mi je ta avto malo zlezel pod kožo. Lažem, kar fejst...