Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Da je faljeno iz fabrike je precej normalno... za vse znamke. Tvoja odločitev je predvsem kaj lahko toleriraš, da je faljeno in česa ne moreš. Kar lahko toleriraš ponavadi niti opaziš ne, da je faljeno.

Pa (ne)sposobnost servisa tudi naredi razliko.

V splošnem se strinjam, da reno zahteva malo bolj "skulirane" (beri take, ki jim je vseeno) lastnike.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Ampak od vseh avtov kar sem jih kupil pa je bil največkrat na servisu Honda Civic Letnik 2007 ko sem ga kupil.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.810
607
113
EU
In še odgovor TIRS glede viška olja:

Na Tržni inšpektorat RS (v nadaljevanju TIRS) ste po e-pošti poslali ponoven dopis, kjer navajate,
da praktično potem nimate izbire kot da prevzamete teh 0,7L olja in ga plačate ter kaj potem s
tem oljem početi. Zanima vas ali lahko ta višek olja zavrnete in plačate samo količino, kar je bilo
zamenjanega.

Že v odgovoru ... smo vam navedli, da se to olje porabi za dolivanje med servisnim
intervalom, ki je pri vašem vozilu na 30.000 km. Po navodilih proizvajalca mora voznik tudi
kontrolirati nivo olja v motorju, ki mora biti med označbama na kontrolni paličici. Vsa vozila z
pogonskimi agregati na bencin ali nafto pri delovanju porabijo delček olja za mazanje in ki se
izgubi skozi izpušne pline. Pri tako tako dolgem servisnem intervalu je potrebno to mazalno olje
enakih karakteristik kot je v motorju, tudi dolivati, za kar se uporabi ta ostanek olja.

Način servisiranja vozil pri navedenem podjetju ne predstavlja kršitev Zakona o varstvu
potrošnikov, saj serviser glede na določbe zadnjega odstavka 25. člena omenjenega zakona
opravlja storitev servisiranja tega tipa vozila vsem potrošnikom pod enakimi pogoji.

V kolikor vztrajate, da vam servis pri rednem vzdrževanju vozila zamenja samo količino olja, ki je
v motorju, bo potrebno poiskati serviserja, ki toči enakovredno motorno olje iz 200L sodov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Razen zadnjega odstavka neverjetno butast odgovor. Normalnemu človeku je nerodno že samo brati takšne nebuloze. Neverjetno.

Štiritaktni motor ne sme (in normalno narejen motor ga tudi ne) porabiti nič olja, še posebej pa to velja za nov motor, ki se servisira v garancijski dobi. Halo?

In še: saj sploh ni point o tem, kako naj potrošnik porabi 0,7 l odvečnega olja (začnimo ga množično vsi nategnjeni pošiljati na TIRS, hehe, ne bo dolgo trajalo, da bodo končno popizdili, kot bi bilo treba), pač pa o tem, da servis potrošniku zaračuna olje, ki ga niti slučajno niso vlil v avto in ga še posebej pa nikakor niso dali potrošniku v roke. Ga pa niso pozabili lažnivo napisati na račun. To je ves point: gre za nateg potrošnika, in če za takšne primere ni pristojen TIRS, ga sploh ne rabimo.

Prosto po Jadranu Krtu gre zapisati, da je TIRS "ena navadna banda narkomanov".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.068
113
Na Tirsu na fasado polit. Imam še enga 10letnika doma, ne pije nič olja, oziroma med intervali cca toliko da se ne pozna na šipki. Torej, Pacijenti prve klase.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Jaz bi TIRSu lepo dopisal da niso razumeli tvojega problema/vprašanja....

Ti plačaš 5L....0.7L viška ki naj bi ga imel za dolivanje pa absolutno ne dobiš ko plačaš na pultu.

Brezvezen inšpektorat ki je sam sebi namen!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Štiritaktni motor ne sme (in normalno narejen motor ga tudi ne) porabiti nič olja, še posebej pa to velja za nov motor, ki se servisira v garancijski dobi. Halo?
Teoretično in praktično nemogoče.
Vsak motor porabi nekaj olja. Eni več drugi manj, tretji skoraj nič. Porabi ga pa VSAK.
Ga ni batnega obročka, ki bi 100% dihtal, tudi olje med delovanjem motorja hlapi.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tako je. Poraba motornega olja je normalen pojav.
Razlika je le v tej meji, koliko je to. A je to liter na 15 tisoč km, ali je to liter na 1000 km. Nekoč je bilo normalno tudi liter na 100 km. :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Sploh pri modernih "fuel efficient" ICE motorjih z batnimi obročki z majhno prednapetostjo (da je cimmanj trenja v cilindru)...

Potem se pa vprašaš kako to da 15let stara kanta z 300kkm pije manj olja kot nov avto...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Teoretično in praktično nemogoče.
Vsak motor porabi nekaj olja. Eni več drugi manj, tretji skoraj nič. Porabi ga pa VSAK.
Ga ni batnega obročka, ki bi 100% dihtal, tudi olje med delovanjem motorja hlapi.
Ne kompliciraj s teoretičnim drobnjakarstvom.

Če ti nov avto porabi 7 deci v enem letu normalne vožnje, je treba na Toyoti vložiti zahtevek za garancijsko zamenjavo motorja. Ko bo avto pri koncu garancijske dobe, bo žrl že večkratnik tega. Se zgodi tudi Toyoti, le redkeje kot drugim. Motor so tako menjali teti v RAV4...

No, najprej je treba imeti na speed dialu 113, in preveriti pod havbo, če ti niso tovarniškega motorja pljunili, in čez noč podtaknili nekaj nejaponskega... Če smo že pri teoriji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
7 deci na interval ni nič posebnega, da bi zaradi tega menjali motor. Ne seri. Je ni znamke, ki pri taki porabi menja motor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
QUOTE="luka51, post: 3127158, member: 464"]
7 deci na interval ni nič posebnega, da bi zaradi tega menjali motor. Ne seri. Je ni znamke, ki pri taki porabi menja motor.
[/QUOTE]
pejt do tovarisice iz prvega razreda in jo napizdi, ker te ni naucila funkcionalno brati.

napisal sem nekaj drugega: ce nov avto spije 7 deci na interval normalne voznje (nobena toyota ni tako zanic), bo ob koncu gar. dobe stanje se precej slabse. takrat pa bi bilo prav, da se napako sanira. ravno toyota pa je znana po tem, da v takih primerih ne mesa dreka s prijavami 'poraba do litra na 1000 km je normalna' ampak odpravijo napako. kot bi to moralo biti z vsako normalno firmo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Jaz osebno bi se na TIRS pritožil in vztrajal do konca. Tudi na Toyoti, pa magari do Japonske.
podpiram, bos pa za tirs (servis?) verjetno moral v tozbo, lepa beseda ne bo pomagala.

morda bi bilo celo ceneje stisniti stotaka ali dva studentu japonologije, vse skupaj natisniti na kakovosten papir (na to so usekani) in z letalsko posto poslati maticni tovarni. to bi bilo zelo zanimivo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Sem pogledal še svoje račune pooblaščenega servisa za corollo 2.0 hybrid pa so mi računali 4,5 litre olja (TGMO 0W20 AFE, Toyota). Pa vsakič je olje malo nad zgornjo oznako, ko avto prevzamem s servisa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony