Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Jaz še vedno upam, da bo to nadgradljivo tudi naknadno, ko poštimajo licence. Sicer so spet zajebali.
Sem skoraj 100%, da ne bo. Če bi bile res licence problem bi lahko Toyota kot največji proizvajalec vozil na svetu to že zdavnaj to rešila. Kot rečeno, Aygo v Nemčiji in UK ima Apple carplay in Android auto.
Kot si rekel, imeli so super priliko, da v popolnoma nov model porinejo tudi nov infotainment, pa so zajebali. Marsikomu bo to deal breaker.
Ko bo facelift corolle bodo pa ponosno naznanili nov infotainment.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mnja, ce gre za sistem, ki je vezan na kabel, in v vecini avtomobilov je CarPlay vezan na kabel, nisem se naletel na taksnega, ki bi imel z bluetoothom to reseno, mi je to cisto mimo. da bi spotify rabil na telefonu - imam iTunes in preko bluetootha vse skupaj deluje super, mi ni potrebno prevec brskati po telefonu.

se pa strinjam, kar se tice google maps oz podobne storitve. vsaj pri Toyoti, oz. za Priusa 3. generacije lahko to recem, ze ne vem koliko casa obljubljajo, da bodo omogocili traffic info v navigaciji, pa ga do danes se niso. vem pa, da zadeva izredno dobro deluje, ker me je ze parkrat resil TMC v Italiji in na Madzarskem, kjer zadeva ocitno deluje in je sam opozoril na dogodek na poti in ponudil vec razlicic poti. ampak ok, pri nas imam itak Val 202 in prometne informacije, ki pac uletijo tudi, ce poslusas CD/hdd/iTunes ...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Ja, že TMC je solidna zadeva, ampak je tisto, kar sedaj počne Google Maps cel svet naprej.
Primer prejšnjega tedna, ko sem se peljal iz Jesenic proti Kranju (pravzaprav v Cerklje). Tam malo naprej od Naklega je bila nesreča, po radiu in TMC se pač obvešča, da je tam nesreča. Google pa lepo kaže zgostitve prometa in najprej je priporočal izvoz Naklo, nato izvoz Podbrezje z vožnjo po stari cesti proti Naklu, še malo kasneje pa izvoz Podbrezje in vožnjo skozi Tržič (se je pač cesta toliko zabila). Ko sem se peljal po tem predlogu, sem na Valu 202 poslušal, da se čas vožnje podaljša za 1 uro. Res je prav super tole.
In kot pravi BigPoppa zgoraj, bodo te stvari kmalu "deal breaker" (marsikomu so že).
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Baje kmalu pride nova verzija infotainment-a, pa lahko upamo, da bodo podprli androidauto.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
a bo tako kot pri focusu 3 jurje doplačila za nekaj plastičnih obrob in 2cm višje fedre, kot da gre za pravi 4x4 in kup druge dodatne opreme?

prav norčujejo se že iz kupcev... no prodaja v Evropi menda že gre v napačno smer. na focusa že dajejo 2700 skonta, do konca leta bojo že tam kjer je njegovo mesto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Ko pride avto ven itak nekaj mesecev najprej na polno scuzajo tiste, ki hočejo biti prvi. To je pri večini avtov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
fantje, dvignjeni avti ne grejo skupaj z decimalkami pri porabi. bo treba gledat dizle.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Za prenovljenega Priusa (razlika predvsem v prednjih lučeh) je pri nas že cenik, AWD verzije ni na tem ceniku.

Za AWD imaš RAV4.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.328
113
jaz tudi mislim, da bo dizel dobil novo renesanso..zdaj se bodo na bencinarje spravli in nano delce.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
A dizel pa nima "nano delcev"? Od Euro 6d-TEMP dalje bo glede okolja rangirano (npr. prepovedi) vse isto, vprašati se je samo treba kakšna tehnična rešitev je pri eni in drugi izvedbi in katera bo imela več možnosti za probleme in katera ne. Vsekakor ima Toyotin 1.8 hibrid (NA, PFI) manj dodatne vlake na izpuhu kot nek nov dizel. Imajo pa nekateri novi Toyotini hibridi tudi GPF, ali kar vsi ali samo 2.0 (D-4S), ki je direktni vbrizg pa ne vem. V navodilih za uporabo je GPF omenjen, z opombo "*If equiped", nikjer pa ne piše kateri modeli so opremljeni z njim.