Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Živa katastrofa je to da v 2019 moraš telefon preko usb natikat, zakaj ne morejo naredit infotainment tak kot je treba z google maps in "OK GOOGLE" ukazi, ne pa da mora telefon to poganjat in se pri tem še segreva in kuri baterijo (zato mora biti na kablu).

V 10 let starem avtu imam magnetni nosilec in kot kaže ga bom imel še v naslednjem avtu, edino če ne bom kupil Tesle :p
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sej mas wireless carplay. Sicer pa, vec kot ocitno ga se nisi uporablu. Ce bi, bi vedu kako velika pomankljivost je to.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
V katerem avtu?

Res je nisem še uporabljal carplay ker pač nimam iPhone. Vem pa da je bil katerokoli infotainment v avtu v preteklosti po 3 letih zastarel. Dokler ni ota in zagotovila da dobivaš popravke 10 let, potem je to meni vse eno in isto sranje.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
V audiju recimo. In carplay oz android auto je resitev za tocno ta problem k si ga opisal zgoraj. Prek carplaya mam konstantno vse zadne podatke na cesti (waze), za muzko spotify, z zoom se lahko na konferencne klice prklopim in podobno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Glede android auto pa apple carplay se nekaj okrog licenc baje se menijo. Bi pa naj bilo nadgraljivo za sedanje modele ki tega se nimajo.
Zdaj pa me naj popravijo novinarji, ce so kaksne druge info dobili... SJTV1
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
ok kaj je tak hudo pomembnega na carplay kar ne zmore serijski radijo. Oziroma kaj je tako nujno potrebno pri vožnji?
Serijski predvaja muziko preko BT. Kliče preko BT. Pokaže SMS. Kaj še rabiš drugega med vožnjo?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Waze ali google maps z live traffic, to je edino kar bi jaz uporabljal in tudi uporabljam v 10 let starem avtu na telefonu na katerem teče Android Auto.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
ok kaj je tak hudo pomembnega na carplay kar ne zmore serijski radijo. Oziroma kaj je tako nujno potrebno pri vožnji?
Serijski predvaja muziko preko BT. Kliče preko BT. Pokaže SMS. Kaj še rabiš drugega med vožnjo?
Mapo pred sabo na digitalnem zaslonu, z live informacijami, search po spotify brez odklepanja telefona in tapkanja telefona, uporaben voice search po poi, integracija z drugi sistemi, nadgradljivost in tako naprej.

Da ta funkcionalost manjka v eu, med tem k je na voljo v usa, je ena velka slamparija toyote. In komentarji na uradni toyota strani in toyota twitterju to potrdujejo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Zasilna rešitev je, da avtoradio podpira Android Auto ali Carplay. In to danes avto mora imeti, sicer je zastarel že ob nakupu.
Še bolje pa bi bilo, če bi radio že imel Android in možnost vstavitve SIM kartice (ali pa bi pač uporabljal WiFi od telefona).
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
ok kaj je tak hudo pomembnega na carplay kar ne zmore serijski radijo. Oziroma kaj je tako nujno potrebno pri vožnji?
Serijski predvaja muziko preko BT. Kliče preko BT. Pokaže SMS. Kaj še rabiš drugega med vožnjo?
Ce bi vsi tako razmisljali potem bi se lahko z golfi dvojkami vozili okoli. Kaj rabis drugega od avta kot volan in kolesa? Serijski radio je bil ze stiri leta nazaj zastarel.
Sedaj, ce zelis imeti v toyoti letnika 2019 navigacijo na sredinskem ekranu ti preostane samo nakup najvisjega paketa opreme.

Cemu potem aygo lahko ima carplay in android avto? In prakticno vsak drugi nov avto kateregakoli cenovnega razreda?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Se zaj mi ni jasno kaj zavraga rabiš spotify brez odklepa telefona med vožnjo. Zakaj voice search po poi itd.
Med vožnjo voziš. Je tak? Vglavnem večina med vožnjo vozi.
Če je treba vnest cilj v navi te ne ubije tista minuta ko se ustaviš. Ali pa uporabiš voice search pri sovozniku :)
Muzika med vožnjo je dovolj tipka na volanu za pesem naprej pesem nazaj.

Nevem vsaj jaz meni je gladko vseeno ali ima android auto ali carplay. Pri določenih telefon odvisnikih ki ste se tu javili pa verjamem da je vsaka minuta brez brklaja po telefonu izgubljena minuta....
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Bravo, ce je teb dost da si tehnoloski dinozaver, ki je zadovoljen poslusat en in isti playlist skos, to se ne pomeni, da smo vsi. Pa tud ne vozmo se sam po slo do blizne stacune, zato rabmo napredn navi.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Sem malo gledal user manual za audio sistem, trenutno podpira MirrorLink in Miracast (ni nujno da vsi modeli), kako to zgleda v praksi nimam pojma, ima pa MirrorLink že v osnovi bolj bogi nabor podprtih aplikacij, ampak nekaj je. Miracast mi pa še na domači televiziji ni uspelo usposobit (hvala bogu imam tudi ChromeCast), tako da nimam nekega upanja za delovanje v avtu.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Sem malo gledal user manual za audio sistem, trenutno podpira MirrorLink in Miracast (ni nujno da vsi modeli), kako to zgleda v praksi nimam pojma, ima pa MirrorLink že v osnovi bolj bogi nabor podprtih aplikacij, ampak nekaj je. Miracast mi pa še na domači televiziji ni uspelo usposobit (hvala bogu imam tudi ChromeCast), tako da nimam nekega upanja za delovanje v avtu.
Ja, to sta bolj zastarela sistema. Škoda.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Se zaj mi ni jasno kaj zavraga rabiš spotify brez odklepa telefona med vožnjo. Zakaj voice search po poi itd.
Med vožnjo voziš. Je tak? Vglavnem večina med vožnjo vozi.
Če je treba vnest cilj v navi te ne ubije tista minuta ko se ustaviš. Ali pa uporabiš voice search pri sovozniku :)
Muzika med vožnjo je dovolj tipka na volanu za pesem naprej pesem nazaj.

Nevem vsaj jaz meni je gladko vseeno ali ima android auto ali carplay. Pri določenih telefon odvisnikih ki ste se tu javili pa verjamem da je vsaka minuta brez brklaja po telefonu izgubljena minuta....

Nič hudega, ljudje smo pač različni. Meni so aplikacije, ki so na voljo na telefonih, precej bolj uporabne od tistih, ki so na avtoradiu. Seveda - vključno z glavno - navigacijo. Po letih preizkušanj sem v zadnjih letih presedlal na Google Maps, ki mi res pomaga. Nobena avtomobilska navigacija ni niti blizu (še posebej sedaj, ko so POI točke pri Googlu res odlično prikazane in pravzaprav iščeš po njih), posodabljanja so sprotna in brez doplačil, hitrost je neprimerljiva, upošteva realnen promet ne samo TMC obvestila ...
Poleg tega pa je recimo Android Auto res dobro prilagojen vozniku. Prav čudi me, da so nekateri avtoradii vmesniško tako nerodni.
Skratka - smo različni. Luka51 mirno živi brez teh novotarij, nekateri si želimo modernejše. Nič hudega.
No, da ne bomo zašli iz teme ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Jaz še vedno upam, da bo to nadgradljivo tudi naknadno, ko poštimajo licence. Sicer so spet zajebali.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
.
Skratka - smo različni. Luka51 mirno živi brez teh novotarij, nekateri si želimo modernejše. Nič hudega.
No, da ne bomo zašli iz teme ...
Lej saj sem jaz mel včasih vse mogoče appe in nevem kaj vse. Še na dlančniku z win mobile al kaj je že blo. Pol pa sčasom pogruntaš da itak nerabiš nič od tega. Razen če so gls kurir in rabiš 100 naslovov na dan. Tistih 15x letno ko grem na neznan naslov pa vgrajen navi dela

roky ja glej ena plejlista mi je dovolj, ker primarno vozim in ne poslušam muzike. Za na muziko koncentrirat je drugje prostor in čas.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Sem bil včasih tudi jaz takega mnenja.
Dokler nisem 2x stal v koloni pri 30+ stopinjah zaradi prometne nesreče. In to ne 5 minut.
Od tega je kolega enkrat šel za mano na pot in mu je Waze med vožnjo ponudil obvoz zaradi prometne.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.875
113
Točno to je razlog za imet prižgan gmaps tudi če si samo na relaciji kuća-poso. Me je več kot enkrat peljal mimo konkretnih zastojev.