Toplotna črpalka - menjava ogrevanja

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Panasonic pri meni dela že 3 leto BP.
Poraba pa je 1/3 cene kot pred montažo ko smo kurili na kurilno olje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Panasonic pri meni dela že 3 leto BP.
Poraba pa je 1/3 cene kot pred montažo ko smo kurili na kurilno olje.
Včeraj me je še električar opozoril naj pazim pri izbiri, ker ima kar nekaj primerov, kjer ljudje, ki si lastijo TČ, plačujejo stroške elektrike tudi po 300-400€.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Meni je lani toplotna porabila cca 6,5 MW el. energije. TČ Micka 12KW. 15 radiatorjev in ne preveč izolirana bajta, skupaj z sanitarno vodo. Koliko je to cena energije? 700 eur? Ne vem ker imam na strehi še sončno elektrarno, zato je vprašaj.
Tako da 400 na mesec, huh... to bi lahko že navadno električno cntralno pečko za 500 eur naredil.
 
Včeraj me je še električar opozoril naj pazim pri izbiri, ker ima kar nekaj primerov, kjer ljudje, ki si lastijo TČ, plačujejo stroške elektrike tudi po 300-400€.


ja TČ zahteva kar konkretno priklopno moč, sam iz računa je videti da maš ti tam 3x25 A če se ne motm...to ne bi smela biti težava. to pa žal.pomeni večje davke (omrežnino, varovalka)

verjento je misll na to, da če imaš slabo izolirano hišo, če ti vreme nagaja, potem TČ gara ali celo vklaplj agrelce..tu je potem poraba elektrike ogromna, posledično tudi strošek

Za kakih 8 k€ bbio moral dobiti tudi kakega kronoterma, pozanimaj se še za ariston toplotne črpalke. Kolega jih je gledal, baje da majo kompresorje (tako mu je bilo rečeno) od mitshubishija notri, cenovno so prijazne, po karakteristikah pa tud ne zaostajajo za drugimi
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
MrDaco To je 6.500 x 0,12€ = 780€. VT = 0,15€, MT = 0,10€ oz. še manj. Fadil Na kakšnega jurja na zimo računaj, pa boš na varni strani.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Printscren nared če ne drugače.
Mesecni strošek 300-400 evrov je neobicajno visok za obicajno stanovanjsko hišo. (Nekje med 100 in 200 je mozno za samo tc). Marsikdo pa tudi z bistveno manj kot 100 na mesec ogrevajo. Kaksne dobro izolativne hise recimo.
Ali je s tc nekaj narobe (pa se nihce s tem ne ukvarja, niti monter, servis, uvoznik, uporabnik) ali pa ljudje zimo preživijo pri kipnjenih oknih kar tudi ni nic novega. Vsaj za Ljubljano, velenje ...
So bili ze primeri ko je tc lepo gtela z grelci namesto kompresorjem. In nikome nista....poloznica pa "ugodnih" 500 evrov...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Printscren nared če ne drugače.
Mesecni strošek 300-400 evrov je neobicajno visok za obicajno stanovanjsko hišo.
Ali je s tc nekaj narobe (pa se nihce s tem ne ukvarja, niti monter, servis, uvoznik, uporabnik) ali pa ljudje zimo preživijo pri kipnjenih oknih kar tudi ni nic novega. Vsaj za Ljubljano, velenje ...
Električar je omenil, da se ljudje nategnejo in kupijo preslabo TČ in potem delajo grelci non stop na full...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Ponudba.jpg
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Bi bilo tole OK za ta denar, oziroma ima kdo kakšen predlog za kaj boljšega?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo izven teme pa vseeno v njej: ravno ta teden lahko primerjam letno porabo kurilca v sinovi hiši (120 m2 X 2 etaži, dva mala otroka) in vikendom kjer živita oče in mati (40 m2 X 3 etaže, dva stara), recimo da imajo podobno toplo pozimi, sin je v enem letu porabil 750 litrov ELKO, fotr pa 1.450 litrov. Razlika gre praktično vsa na račun fasade.
Sin je razmišljal o toplotni, pa se vsi ponudniki samo režijo in pošteno povejo, naj ne menja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla
Malo izven teme pa vseeno v njej: ravno ta teden lahko primerjam letno porabo kurilca v sinovi hiši (120 m2 X 2 etaži, dva mala otroka) in vikendom kjer živita oče in mati (40 m2 X 3 etaže, dva stara), recimo da imajo podobno toplo pozimi, sin je v enem letu porabil 750 litrov ELKO, fotr pa 1.450 litrov. Razlika gre praktično vsa na račun fasade.
Sin je razmišljal o toplotni, pa se vsi ponudniki samo režijo in pošteno povejo, naj ne menja.


morda bi šla mama in ata na etažne peči na pelete.....tisto bi znalo biti tud okej
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
morda bi šla mama in ata na etažne peči na pelete.....tisto bi znalo biti tud okej
Dokler si lahko to privoščita ne diram.
Imata še klasično peč/pečico litoželezno, pa je preveč dela z njo.
Kaj misliš kdo bo 15 kilske žakle pelet nosil vsak dan po štengah. ;) Če že bi šli na centralno na pelete, ampak bo letna razlika 300-500€, konfort pa vseeno manjši. Zdaj je največja skrb če plovec v cisterni prav kaže.

Že če bi peč zamenjal za kako novejšo bi veliko naredil.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Bi bilo tole OK za ta denar, oziroma ima kdo kakšen predlog za kaj boljšega?
Telmos je sicer s Primorske, ampak montira po celi SLO. Na Bledu poznam njegovo montažo TOSHIBA Estia. Ni ravno vrhunska tehnologija ta črpalka glede interneta itd., dela pa že pet let brez intervencij in je bila takrat cenovno ugodna, je tiha in ekonomična. Je pa hiša s talnim, tako da ne vem, če je Estia primerna za tvoj primer, izvajalca pa je gotovo za vprašat za ponudbo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
592
113
Bi bilo tole OK za ta denar, oziroma ima kdo kakšen predlog za kaj boljšega?
Za primerjavo:
Meni so pred 2mesecema vgradili
TČ zrak/voda HT 10kW Mitsubishi Zubadan + 300l bojler za 8500€ (ekosklad -2500€, če odstraniš staro gr. napravo. - v moje primeru je bila UNP peč).
Hiša z 135m2 bivalne površine v dveh štukih, 10cm stiroporja, nekvalitetno vgrajena dvoslojna okna, radiatorsko ogrevanje po celi hiši, šaleška regija. Izvajalec termoshop.

Zaenkrat zelo zadovoljen, predvsem za sanitarno vodo, ogrevanje je pa delovalo dve noči, ko je bilo najbolj hladno, ker je bila moja zahteva, da je temp. v dnevni nonstop 23stopinj.

Meni se je šlo predvsem za servis (ker če crkne, crkne ko jo najbolj rabiš), da imajo reference, pa da je neka orng firma zadaj, ne nek s.p. ko lahko danes-jutri zapre dol, potem se pa matraš z uveljavljanjem garancije ali servisa čez par let.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Investicija je predvidena ko bo konec kurilen sezone, pomladi 2022 in do takrat ima čas poiskati najboljšega ponudnika.
Ne moti me, če so različne cene, vendar pričakujem argumentirano pojasnilo zakaj plačati več in kaj zato dobim. Na meni pa je, da odločim kaj potrebujem in kaj mi je pomembno.
Pričakujem nek normalen odnos in kakšnih težakov ne bom gledal.